0
mujke

1.8T 132 kw Gubi gas,gubi snagu

Recommended Posts

Pozdrav.

 

Imam vec duzi period problem na svom 1.8T motoru AUQ oznaka.(132kw).Auto nema pravu snagu.Nekad se desi da ide bas normalno ali vecinom nije to-to.

Bila je uradjena mapa,ali se ispostavilo da nije mapa uredna,pa sam vratio na stock ali i dalje nije bas dobro.

Na dijagnostici mi javlja gresku za N249 ventil i ta se greska stalno vraca.U zadnje vrijeme mi se pocelo desavati da auto tokom voznje izgubi gas na par sekundi.Pritiscem pedalu gasa ali nista, i onda odjednom opet nastavi.

 

Moze li neki savjet sta da pogledam ? sta da pokusam ?

 

Prije nekoliko mjeseci sam kontaktirao korisnika Beli sa ovog foruma,ali nisam u mogucnosti da vozim auto iz Tuzle do Hrvatske da bi to sredili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidis da covijek brise gresku, ona se vrati i brise je ponovo :)))

 

Javi se covijeku ako hoces, Iz tuzle je 061139886 i reci da ti je josip dao broj

Edited by josip_gtitdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da sam ti daleko... ali ovako preko poruka je jako tesko upce reci uzrok tvojih problema... trebao bi pologirati i ispitati neke stvari kako bi se moglo reci zasto tako kako radi..

 

to sto ti naparavi throttle off, moze biti iz vise razloga... to je zastita motora

 

a mjenjanje stvari na autu ovako napamet je bezveze bacanje novaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti imam isti problem na istom takvom motoru, isto AUQ, ja sam vec svasta probao ali nema pomaka, jedino meni ne izbacuje gresku N249, ali 90% voznje sam u safe modu i i znam gubit gas, cak nekad moram stat i resetirat auto da mogu dalje jer nemogu dat gas.. Idem sad koji dan do belog da rijesimo to.. Samo ti ako imas gresku mozes se ajmo rec bazirat oko neceg a ja nemam nista, sumljam u EGR i PCV jer mi je to nesto sjebano i blindirano od strane bivseg vlasnika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidis da covijek brise gresku, ona se vrati i brise je ponovo :)))

 

Javi se covijeku ako hoces, Iz tuzle je 061139886 i reci da ti je josip dao broj

Mozda djelujem tako,tip koji misli rijesit problem samo brisanjem greske,ali vjeruj da nisam.Nego sam vec finih para dao na "popravku" a nigdje pomaka.Cak su mi "majstori" uspjeli dodatno napraviti troska ali o tom po tom.

Hvala ti za broj,zovem ga cim prvi slobodan dan ugrabim pa da vidimo.

Ja ti imam isti problem na istom takvom motoru, isto AUQ, ja sam vec svasta probao ali nema pomaka, jedino meni ne izbacuje gresku N249, ali 90% voznje sam u safe modu i i znam gubit gas, cak nekad moram stat i resetirat auto da mogu dalje jer nemogu dat gas.. Idem sad koji dan do belog da rijesimo to.. Samo ti ako imas gresku mozes se ajmo rec bazirat oko neceg a ja nemam nista, sumljam u EGR i PCV jer mi je to nesto sjebano i blindirano od strane bivseg vlasnika...

Ajd ako ti nebude problem,pisi kad to sredis,a vjerujem da hoces.Sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites
0