1 1
juka_vw_

Golf V crko Xenon

Recommended Posts

Pozz ljudi. Znaci prekopao sam dosta tema i nigdje nemogu nac sto me zanima. Crkla mi je desna zarulja xenon,radi se o golf v. e sad u ovlastenom 1700 kn KOMAD..znaci 3500 kn za dvije. U tokicu osram d2s oko 700 injak kuna, phillips nema.. dali tko zna sto se tocno tvornicki ugraduje osram ili phillips? Te zasto je tolika razlika u cijeni?

 

Naisao sam na youtube link gdje su ljudi popljucali osram d2s zarulju,ima li kakvih razlika? Mislim da bi osram trebala biti bolja kvaliteta od phillipsa zar ne?

 

Te moze preporuka tko je mjenjao sto uzet.. hvala.

Edited by juka_vw_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svejedno,sve su to male nijanse. Ona kineska malo slabije svijetli al traje isto ko i bilo koja bolja. Uzmi sa ebaya neke od te dvi za cca 500kn i vozi

 

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio komplet od covjeka iz Zg, Philipsove i evo već 3 godine svijetle bez problema. Mislim da su bile oko 520kn oba dvije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, od interprodaje si uzeo. Dao sam Juki vec link. Interprodaja ili croxenon no kaze da ima i dobar popust u Tokicu. Gdje god uzeo bit ce zadovoljan a ovi iz ovlastenog (uprava i ini koji odredjuju cijene, ne mislim na radnike) su blago retardirani jer ne postoji nikakvo normalno objasnjenje da jedna zarulja moze doci 1500kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako trazis najbolje u D2S varijanti onda samo i iskljucivo Osram CBI D2S apsolutni vrh vrhova, jednostavno nema joj ravne

 

Ovdje imas dosta o spomenuton žarulji

https://www.hidplanet.com/forums/forum/general-discussion/general-discussion-aa/34904-new-osram-d2s-bulb-xenarc-cool-blue-intense

 

Mislim da je Osram Nigt breaker ipak bolja jer daje vise svjetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobno sam ih koristio i to je stvarno izuzetno dobra žarulja, a imao sam svega i od Philipsa, Osrama, Helle...

a kad retrofitsource za njih kaze da su RollsRoyce u D2S varijanti onda tu nema puno rasprave

https://www.theretrofitsource.com/bulbs/d2s-osram-xenarc-66240-cbi.html

Topla preporuka svima za CBI

 

Btw ima jedne doma koristene cca 6-8mj. pa ako nekome trebaju...

Edited by drazen991

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobno sam ih koristio i to je stvarno izuzetno dobra žarulja, a imao sam svega i od Philipsa, Osrama, Helle...

a kad retrofitsource za njih kaze da su RollsRoyce u D2S varijanti onda tu nema puno rasprave

https://www.theretrofitsource.com/bulbs/d2s-osram-xenarc-66240-cbi.html

Topla preporuka svima za CBI

 

Btw ima jedne doma koristene cca 6-8mj. pa ako nekome trebaju...

Dakle Cool Blue mozda izgleda bolje iz kabine (cisto stvar osobnog ukusa) ali ide do 6000K sto je previse. Najvise svjetlosti daje Nightbreaker. To je cisto na papiru a ne sto moje oko kaze tako. CBI je do 20% a Nightbreaker je do 70% vise svjetlosti naspram obicne D2S zarulje. CBI je sminka (iako isto odlicna zarulja) a Nightbreaker je vidljivost. To su cinjenice.

 

retrofitsource isto tako je prvo ocjenio CBI jer je izasla prije nego Nightbreaker ali obje imaju 5 od 5 zvjezdica.

 

Isto tako za D2S Nightbreaker pisu ovo:

"What makes them so amazing? Osram touts their Nightbreaker D2S bulbs as having "up to 70% more light" output compared to traditional OEM D2S bulbs. How this is possible we have no clue, but what we can tell you is that they're bright, really, really bright. A technical marvel indeed!"

 

I jedan odlican komentar:

"Worth the extra, after using CBI's for a year, I felt I was losing output and needed something a bit brighter. The CBI's looked fantastic however from a performance stand point, the Nightbreakers were literally a night and day difference. When I switched to the Nightbreakers, I instantly felt a difference, the beam was much brighter and yes there was some yellow'ness in the light pattern, the output was still far superior to that of the CBI's. If you want to upgrade purely based on aesthetics then get the CBI's, for output performance upgrade it is worth the extra to upgrade to the Nightbreakers."

 

Tocno sto ja govorim. CBI je izgled, ali kad se gleda koje daju vise svijetla, onda je to definitivno Nightbreaker. Zuckasti (sto je zapravo smijesno govoriti kod 4300k) odsja je jedino naspram 6000K ali to je definitvno najbolje za ljudsko oko.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1