0
Sebastian

EGR zamjenjen - i dalje greska

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Na 120 tkm mi je otkazao Egr. Isti sam dao zamjenit. Nakon zamjene odvozio 500km sve super. Sad mi zna skroz nasumicno bacit gresku. Auto ne ode u safe mode. I ide normalno. Nakon spajanja na BT OBD citac + torque procita mi gresku P046c.

Gresku uspijem obrisat. I onda se mogu opet N dana vozit bez greske.

 

Da li treba EGR uparit ponovo/konfigurirati?

 

Ugradeni egr nije bio orig vw dio.

 

Passat B7 2.0 Tdi

 

Svaki savjet, dobro dosao.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam kako je sa VW ali prije sam imamo C4GP i ako nisi ugradio originalan egr nije radio kako treba. Nekad dobro nekad greška, tako, da možda je ista stvar i treba original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno je da je bolje ugradit orig., ali nekako sumnjam da svi u g6 g7 i ostali imaju unutra originale. Ja bi prije rekao da se tu elektronika mora malo "twikat" jer auto ide norm.,

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji je opis greske. Guglajuci vidim da vrijednost koju senzor ocitava je preko neke vrijednosti. Ako je ovo Exhaust Gas Recirculation Sensor A Circuit Range onda mozda stvarno senozor ocitava vrijednost koja nebi trebala biti?

 

Ubiti nemoj mjenjati kao moj prijatelj senzor temperature, pa pritiska goriva i na kraju ispadne da ne valja pumpa visokog pritiska da su senzori ispravni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi prije rekao da senzor nemoze ocitat vrijednost. Ili da tu vrijednost/informaciju nemoze protumacit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje i najjeftinije software-ski maknuti-isključiti EGR,

možete me kontaktirati ako niste riješili problem.

 

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites
0