1 1
Jerry Seinfeld

G7 getriba/diff

Recommended Posts

Pozz ekipa. Radi se o golfu 7 1.6TDI,105ks 5brzina, 2013g 3mjesec. 169tkm

 

Malo ali malo mi se cuje diferencijal. zvuk je izrazen u 4 i 5 brzini pri laganoj konstantnoj voznji na cca 1500-1800rpm je najizrazenije. cim mu dam malo gasa zvuk nestaje, znaci dogada se kad npr vozim u 4brzini nekih 60-70 na cca 1500-1800rpm. onak lagano zuji.

 

Taj zvuk je isti vec vise od dvije godine, nit se pojacava nit se smanjuje. cim pustim gas zvuk prestaje, stiskanjem kuplunga isto prestaje.

 

-druga stvar neki dan mi se nakon cca 100km voznje po zagrebu desila ova stvar. upalim auto krenem u rikverc, stavim normlano u prvu brzinu i kad je trebalo saltati u drugu jedva sam na silu pomaknuo mjenjac prema leru. sljedecih 2-3km sam jedva dosao do 5brzine, mjenjac je pruzao veliki otpor i cak mi je zahrzao jednom. nakon tih 2-3km je proradio normlano.

 

Od onda sam napravio cca 200-300km i nista sve apsolutno normalno. probao sam ga malo zivlje voziti i saltati i nema nikakvih problema.

Cudna situacija. Bio sam isti dan kod svog mehe i pregledali smo auto tj getribu,vilice, ulje u getribi. Sve je suho ko barut i cim smo poceli odvrtati cep za provjeru razine ulja, ulje je pocelo teci van znaci ne fali ga nista.

 

Auto je serijski i nikada na njemu nista nije mjenjano nit nadogradivano i nije remapiran. kuplung original. ovo mu je prvi problem.

 

U utorak mjenjam ulje u getribi i meho mi je preporucio i neki aditiv koji se stavi u ulje, nesto tipa ovoga https://products.liqui-moly.com/gear-oil-additive-5.html..

 

Molim savjete u vezi cijelog ovog problema i iskustva sa ovim aditivima za getribu.

 

Ispricavam se na duzem postu i unaprijed hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaj se tice zvuka nema pomoci a ovo šaltanje ti je povezano sa kvačilom mozda zafrkava kuplung cilindar

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti su okretaji zdravi za zamasnjak i mjenjac pa prvo promjeni naviku voznje na 1500 o/min i ubrzavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam jedan od onih koji auto kolje na malim okretajima vjeruj mi, ne sparam deci goriva. ali u nekim situacijama se vozis na tim okretajima. tipa idem po zagorskoj magistrali i tam stalno sline po cesti. necu se sad voziti u drugoj 70. kazem samo na kojim okretajima je zvuk izrazen. inace vozim auto dosta zivahno i cesto do visokih okretaja.

 

Sto se tice kuplunga i zamasnjaka mislim da dovoljno govori to sto auto ima 170tkm sa original lamemol i zamasnjakom, kolko pratim ovaj forum ti radis VAG aute tak da znas na kojim smijesnim kilometrazama ekipa mjenja kuplung set. nek izdrzi do 200tkm i ja super zadovoljan. zamasnjak ne nabija, ne trese kod gasenja. jedino nakon dulje voznje po zagrebu stani/kreni zna malo podrhtati pri kretanju.

 

Imas kakav savjet oko getribe, izmjene ulja u njoj (jer po uputstvu je lifetime) i ima li smisla stavljati aditiv.

 

Ili mi je najpametnije skinut getribu i odnijeti ju nekome da mi zamjeni to oko diffa sto treba i gotovo? Moze i preporuka nekoga u zagrebu ili zagorju tko to radi kvalitetno?

Ili kupit polovnu?

 

Hvala na odgovorima.

Edited by Jerry Seinfeld

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagreb definitivno naš član Žac... on radi u Franc-a http://www.servis-getriba.com/ Skinuti ju može isto nac clan a i ljudina i covjek od rijeci.. Puks iz Jakovlja...

Ulje moe biti lifetime kao i mnoga al iskreno ja bas nevjerujem u taj lifetime no ni da ce rjesit taj zvuk... Svakako žac da to čuje dok je mjenjac u autu... On ti putuje svaki dan s jednog kraja ZG na drugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacu najbolje getribu donijeti skinutu jer ne zeli tj nema vremena skidati ju. Barem je meni tako rekao kada sam se raspitivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je... nebave se skidanjem neg samo popravcima...

Bio sam u njih jer cesto saljemo gore a i malo sam posao do žaca...... Gore sam naveo mestra za skinit a i mestra za popravak.... svi na forumu i svi jako poznati i ljudi od riječi

Share this post


Link to post
Share on other sites

decki hvala vam na odgovorima. moze broj od mestra koji popravlja getribe u inbox ako nije problem, pa ga nazovem. mora mi to netko strucan provjeriti i da se to slozi i tocka. sad sam poceo razmisljati da odmah zamijenim i kulung set posto getriba ide dole da to nemoram raditi opet za 30-40-50tkm. Ima itko ovdje voljan da prek broja sasije provjeri tocnu cijenu kuplung seta?

Edited by Jerry Seinfeld

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žac 091 582 1671

Puks 091 519 4288

 

 

Cijenu seta orginal iz ovl ti ja mogu vidit.. a zamjenski posalji upit LagerOs-u Anđelko je odlican prodavac... sa fer cjenama

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1