1 1
niner

Golf 4 nekoliko kvarova

Recommended Posts

Pozdravljam ekipa,

 

1.prije par dana sam skužio da nakon nekog malo duljeg razdoblja od paljenja ona crvenica lampica od akumulatora koja bi se trebala ugasit koju sekundu nakon sto se auto upali, svijetli i dalje i ugasi se tipa nakon pola kilometra voznje a nekad i duze. Ako se radi o manjem vremenskom razmaku između paljenja uredno se ugasi.

Provjerio sam punjenje akumulatora, stoji 14.2 ampera konstantno i to bi bilo u granicama normale.

 

2.Nakon toga spojio dijagnostiku i lagano auto izbaci 10 grešaka. Na slikama se sve vidi, pa ako netko može prepoznat o kojim se kvarovima radi da me uputi sto dalje da mogu po redu rješavat

 

IMG_20170715_092731.jpg
IMG_20170715_092748.jpg
IMG_20170715_092458.jpg
IMG_20170715_092647.jpg

 

3. znate li gdje mogu rijesit popravak sjedala, bocnio dio sjedala je od ulazenja i izlazenja pohaban-pokidan? i kolika je otprilike cijena takovg popravka?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greske izbrisane pa se opet vrate... ? Jer ako je povremeno moze znacit da je to sve greska iz povjesti...pretezno se dade vidit datum kilometri i ucestalost... pa ajd od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam obrisat, ali opet vraca na isto.

 

Ma najveci mi je problem sa tom lampicom akumulatora. Znaci upalim auto ona ostane svijetlit... Sad sam skuzio i da mi kratka svjetla ne zeli upalit, a problem se rijesi tako da kad upalim auto stisnem malo gas u mjestu i svjetla se upale i onda se i ta lampica od akumulatora ugasi :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci pogledat punjenje alternatora odmah po paljenju i dok lampica svijetli i onda taj zajeb s gasom.... Multimetar i vidit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam obrisat, ali opet vraca na isto.

 

Ma najveci mi je problem sa tom lampicom akumulatora. Znaci upalim auto ona ostane svijetlit... Sad sam skuzio i da mi kratka svjetla ne zeli upalit, a problem se rijesi tako da kad upalim auto stisnem malo gas u mjestu i svjetla se upale i onda se i ta lampica od akumulatora ugasi :ne

 

Imao sam taj problem na G4 1.9 SDI ( lampica akumulatora ). Problem je bio u alternatoru, majstor promjenio regler, četkice i sve ležajeve.

To je bilo prije cca 9 godina, popravak cca 800 kn.

Golf je kod mog starog i do danas više nije imao tih problema.

 

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka uzme multimetar i stavi na polove i izmjeri napon i onda upaliti motor i vidjet koliko je i ako je od 14-14.2V u leru onda je generator ispravan i puni, tako sam provjerio jer me zanimalo da li je sve u redu s njim a to nije problem napraviti.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao mi elektricar da je to radi niskog okrwtaja alternatora ( remen nije ategnut ili prelazi prek njega )... ili da je problem negdje kod elektronskog dijela jer ECU kontrolira pobudu.

U mom slucaju na duji je ne zategnut remen pa kada stisnem gas ugasi se lampica ali padnu okretaji jer se otpor stvori posto pocne struju proizvodit. Onda malo gasa da se sve uhvati u ritam...

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma oko alternatora može biti hrpa stvari... od tvoji spomenutih pa do regulatora,remenice, lezaja pa npr. sto je bilo kod mene na passatu diodni most, lampica onako tinjala ili sijala pa kad das gas ona se ugasi itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulator radi ili ne radi.

Lezaj se moze samo cuti ne moze raditi probleme kod punjenja.

Treba ispitati faze...

Znam jer sam nedugo imao muku sa alternatorom pa sam kroz sve to prosao i naucio nesto.

 

Edit :lezaj moze stvoriti problem ako se dovoljno razyebe pa rotor malo ode u krivo i izgrebe namotaje statora te namotaji vise ne rade i onda nema nikakvog punjenja ili jedva jedvice.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A diodni most koji probija? A lampica u leru sija a kad das gas ona se ugasi? Ležajeva takodjer mogu biti problem bez da se čuju i jednostavno na opterećenju ugasi se lampica a na niskim obrtajima ne imao sam takvu sitaciju, isto tako i četkice mogu biti problem. Treba jednostavno viditi i eliminirati. Nisi jedini koji je imao problem s alternativom, takodjer nisi vidoviti milan pa tako da si siguran i pikiras na remen.

Edit:

Na bmw-u sam imao problem da je alternatora ispod posude od serva iz koje mi je cmazilo ulje koje je znalo kao niti na njega i s vremenom se masnoća nakupila i palili mi lampica da ne puni kako treba a pod gasom puni. Uzeo sprej za odmascivanje očistio i dan danas sve radi bez greske.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lezaj kada je pri kraju onda se smanjuje otpor pri rotiranju rotora. Imam svoj popravljeni alternator sa novim lezajevima te kada ga zavrtis rukom toliki je otpor da se vrti pola sekunde i stane. Dok stari alternator zavrtis i ide 5 sekundi. Lezaj je suh i ne daje otpor. Nisam vidoviti milan nego sam samo rekao sto moze stvarati problem a i mozda netko nesto i nauci kako sam i ja...

Pa sve na alternatoru moze stvarati problem jer sve sto je na njemu ima neku funkciju u vezi struje...sem lezajeva...

Treba iztestirati i gotovo..ako ima multimetar i zeli sam neka kaze pa cemo mu napisati..ako ne neka odnese elektricaru da si skrati muke..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor mi je spojio neki uređaj na one kleme od akumulatora i pokazao je 15.2 ampera konstantno, kaze da je to ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada mjerim napon akumulatora sa multimetrom mjerim ga u Voltima.

U leru sa upaljenim motorom kod mene je napon 14.2V, kada stisnem pedalu povećava se i napon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poto zna guglat onda bi triba znat da se napon akumulatora miri u voltima i da je ono ta mu je mehaničar reka u granicama normale

Proguglaj onda koliki mora biti normalni napon kod punjenja akumulatora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da javim u cemu je bio problem. Alternator je bio na izdisaju, tako da je na njemu sve izmjenjeno (nekih 5-6 dijelova). Popravak s rukama 500kn, ali je zajebancija bila skinut taj alternator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, onaj majstor što je rekao da je generator u redu ipak nije bio u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, a njemu je pokazivao da dobro puni, a kod elektricara uredjaja je pokazivao da ipak ne puni

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1