0
dzoni

Otkopcavanje senzore temperature motora Passat 6 - KAKO?

Recommended Posts

Moze li mi neko objasnit kako otkopcat senzor temperature motora na Passat B6 a da nesto ne pocupam te kako vratit, ovaj senzor kao na slici:

 

e6eec280349932947132c3058c90e27e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li mi molim te detaljnije objasnit, koji metalni dio ne vidim nigdje metalni dio sve je plastika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo zelenkasto je metalni osigurac koji povuces prema sebi i odvojis konektore onda...


Pics_Art_07-21-12.10.17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumio sam hvala. A kad vracam, jel vracam prvo osigurac pa konektor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina je napravljena da se sa osiguracem vrati, ali probaj, mora ici lagano, neces fulat ako vratis konektor pa gurnes osigurac...

 

Jer osigurac ne skidas, povuces ga samo za cca 1 cm, ima zub, skuzit ces kada ga povuces...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno nova brtva...

P.s inače davač temp motora je na račvi tamo ispod tandemke...

Ovo moze bit davač temp goriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da to nije ovaj senzor koji je zelim otkopcat, ovaj sto si pokazao bi trebalo biti onaj glavni koji AUTOFREAK spominje.

 

@AUTOFREAK, da ovaj moj bi trebao biti davac temp goriva, moguce je da sam ga pogresno imenovao.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto nova brtva necu nista skidat samo otkopcat?

Onda nediraj zeleni osigurac.... S tvoje slike je rjec o temp nafte... pa ako se nisi zeznuo...

Ugl trebas samo iskopcat jack jell.

Onda ovak... Imas na senzoru kao kopčicu.... Bit je jack gurnut prema unutra (dakle ki da ga ides nabit jos ) i dok je tak gurnut malu kopcu vrhom prstaa potegnes lagano da se otkvaci sa zubića na davaču i jednostavno dok tako drzis potegnes lagano jack natrag i ide...

 

P.s mirišem neku varalicu da bu se uštekala između :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto mi je Mouse-RI rekao mi je jasno, ali ja sam pogresno imenovao senzor tako da nije taj senzor.

 

@AUTOFREAK, probao sam ali ne ide, nije mi bas jasno na koju kopcu mislis jel ova prednja koja se vidi na slici ili ova sa strane? Znam da je glupo pitanje ali bolje pitat nego pocupat :-).

 

Nije varalica, imao sam otvorenu temu, dimi pri prvom paljenju pa sam dobio savjet da probam iskopcat ovaj senzor da vidim hoce li dimit, ne kosta me nista da probam.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

kopca sastrane.. odika je to na desnoj stranu jacka... Ja palcom i kaziprstom stisnem jack i guras ga kao da ga ides nabit i onda vrh te kopce palcem potegnem natrag da se senzor otkopca i jack ide van,.... Taman mozes i noktom potegnut i to je to.... Čini mis e čist tj da nema prljavstine.... u protivnom wd40 pošpricat i deri..

Kad ga iskopcas tad komp dobija nebulozni podatak i onda moze i nemora bit gore a fino na tabli dobijes check engine lampicu i onda trebas diagnostiku... što je moj savjet odmah da je nadjes i ustekas i pratis davace temp nafte i motora... Od hladnog paljenja pa dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo bolja snimka al eto to sam tija reci ako nemas spesl devajs aka kacavita :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa znas sta, licno bih urucio nagradu onome ko mi rijesi problem, jer ne moze niko da mi rijesi problem :D. Ovo sa senzorom su neki ocajni potezi jer sam se nabacao para na konkretne stvari :-).

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam vise snage pisat o tom problemu, ima negdje moja tema o tome a i necu sad ponovo da smaram ovdje. A javim za ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskljucio sam senzor i upalio auto, isto sve, baci dima pri paljenju. Jedan strucnjak mi je rekao da je u tom slucaju nije problem senzor, a da nije bacio sa iskljucim senzorom, onda je do senzora. Sta vi mislite? Morao bi baciti gresku da je senzor neispravan...

Na autu nema nikakve greske, ide odlicno, ne zavergla pri paljenju, u voznji nema dima, samo kad auto odstoji par sati ili ujutro baci.

Edited by dzoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja opet kazem diagnostika i blok mj vrijednosti

Vidis temp goriva i miran.

 

Negledaj auspuh...dok pali nebrini se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0