0
rs180

Kineski xenon

Recommended Posts

Pozdrav.. je li nekada netko od vas ugradivao xenone sa ebaya.. vidim cijene seta su tu od 200-500 kn. imam lecu na farovima ali zanima me ima li smisla to stavljat jer je prakticki obicna led zarulja skuplja od tih xenona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam ja ali sam uzea hyluxtek ballaste 35w i zarulje posebno ali mali kinezi poslali zarulje od 55w, njih spoio i svijetl malo jace od halogenki, sad cekam da dodu zarulje od 35w

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja planiram uzet malo tek toliko da se igram s tim malo.. najvise me zanima jel se barem imalo ponasa kao pravi xenon da ne ubija ljude koji nailaze haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja planiram uzet malo tek toliko da se igram s tim malo.. najvise me zanima jel se barem imalo ponasa kao pravi xenon da ne ubija ljude koji nailaze haha

Ne znam koji model auta,ali gledaj sa nekim canbus dekoderom/varalicom jer inače neće raditi,a to većina tih jeftinih setova nema.

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su kineski :)

 

Slobodno stavi, nema razlike u odnosu na bilo koje druge, jer sjenilo diktira rez svjetlosti, u tvome slucaju je leca, tako da je rez puno cisci...

 

Ja sam imao kineze i to uvijek najjeftinije, nikada problema sa njima, a imao sam ih po 3-4 god...

 

Izaberi si neku boju od 5-6k kelvina, ovisno sta ti se svidja, 5000 k ti baca malo na zuto, ali bolje svijetle po kisi, 6000 je bijelo sa nijansicom plavkastog, super su po noci ali po kisi nisu bas nesto...

 

Original kakve vecina auta ima budu oko 4300 k i one su zute vise na cestu, dok gledas u njih su bjelkaste...

 

Ja bi uzeo od 5-6...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema neke velike razlike, samo sta nikad neznas koliko ce trajat, mogu godinama a mogu mogu crknit za par miseci, po meni je 5000k idealno, nije zuckasto ko halogene a nije ni plavo, taman bijelo svijetlo

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ugradio sam 5ti dan ne mi prepoznaje bord golf 5 1.9 tdi 77kw

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Golfu V kineski xenon mogu uzrokovati kvar motorica brisaca,a osobno ne bi volio usred kise ostati bez brisaca pa sam uzeo LED radije nego ksenon.
A slucajeva gdje je krepao ksenon ima malo vise...

 

https://www.google.hr/search?q=mk5+golf+xenon+wiper+motor+fail&oq=mk5+golf+xenon+wiper+motor+fail&aqs=chrome..69i57.5092j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma radi se o golfu 3 vr6.. nema na tome sa krepat haha

Mislim da cu 6000k. jeste imali problema sa policijom zbog tih slozenih xenona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd mi samo objasni zasto 6000K? Veca brojka pa ti se cini jace? Ta oznaka je u Kelvinima i ne oznacava jacinu nego temperaturu boje. Ako vec stavljas daj barem stavi 4300K kako imaju i svi tvornicki ksenoni. Sa 6000K u Golfu 3, jedino sto mozes postici je da ce ljudi komentirati evo jos jedne seljacine koja mora staviti plavkasto svijetlo da "bolje" svijetli a i bit ces mamac za policiju.

 

I ne 4300K nije zuckasto, da li ti svi auti sa tvornickim ksenonima djeluju zuckasto? Zuckasto "djeluje" samo u usporedbi sa 5000-6000-8000K svjetlima. Cista stvar percepcije.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam do nedavno octaviu rs sa oem xenonima, neznam koji vjv 4300 ali meni je to davalo dosta na plavo, nije mi jasno sad taj 4300 ako je vecina oem a meni je to dosta bacalo na plavo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 6000 isto najljepsa boja za xenone, ovo 4300 je bezveze :)

 

 

4300K_vs_6000K_hid.jpg

 

oem2.jpg

Edited by Mouse-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na slik

 

Vozio sam do nedavno octaviu rs sa oem xenonima, neznam koji vjv 4300 ali meni je to davalo dosta na plavo, nije mi jasno sad taj 4300 ako je vecina oem a meni je to dosta bacalo na plavo..

 

Pa xenon sa 4300K je naspram zarnih niti 2700K bio pravi sok kad su se prvi pojavili, bijelo bijelo, a sad bi svi jos bjelije jer eto 4300K sa usporedbom 6000K "djeluje" zuckasto. Svi koji predju sa halogenih na xenon imaju napocetku dojam da je plavkasto/bijelo a kasnije se naviknu pa eto mora ici 6000K. 4300K je tvornicki, 5000K sam cuo da jos neki BMW-i imaju (makar nije potvrdjeno) ali 6000K je previse i zove se se seljo tjun.


Meni je 6000 isto najljepsa boja za xenone, ovo 4300 je bezveze :)

 

 

4300K_vs_6000K_hid.jpg

 

oem2.jpg

 

Slike svasta trpe. Ovih 6000K se fino vidi kako je na rubovima plavkasto, a tek iz odredjenih kuteva kad se gleda iz van auta, necu ni pricati. A o tome da 6000K slabije osvjetljava cestu isto ne treba previse pricati.

Uostalom postoji razlog zasto proizvodjaci stavljaju OEM 4300K. No ako vam je bitnije kak auto izgleda a ne koliko daje svjetla, onda stavite i 6000K, iz kabine izgleda odlicno. To kaj drugima kojima idete u susret svjetlite plavo nema veze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna stvar koju treba gledati,a ne samo boju.

 

380894167_876.jpg

 

Koliko vidim,nije uzalud zasto se tvornicki 4300K ugraduje,a ne 8000K.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo hocu rec da sam na octaviji imao oem xenon i to mi je bilo super ali imalo mi je boju kao 6000k pa mi je sad malo cudno.. oem a bacalo je dosta na plavo, zarulje kad su mjenjane stavile su se po originalu nista nije drugacije stavljeno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljaju se original od 4300 - 5000 k zato jer daju najvise svijetla i zato jer je to kako kazu danje svijetlo, a znamo da je to zuckasto, 6k k je bijelije pa to odmah nije dnevno svjetlo, kao i neonke recimo, nekome ne valjaju jer im smeta to bijelo svijetlo...

 

6000 k ima 3 puta vise lumena nego halogena zarulja, ali opet manje od 4300 koje je najsjajnija...

 

Meni se svidja bijelo svjetlo sa primjesama plave pa takve i kupim, svatko ima svoj izbor, danasnja led / laser svijetlasu sva bijela sa plavim rubovima, tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma radi se o golfu 3 vr6.. nema na tome sa krepat haha

Mislim da cu 6000k. jeste imali problema sa policijom zbog tih slozenih xenona?

Izgledat ce kao potkove na magarcu.

Kad vec radiš napravi kako treba i u skladu sa godinom iz koje je auto.

4300k je dosta, balaste zašarafi pod farove uredno posloži žice

nitko nece ništa pitati niti ti reci.

zaboravi vezice, izolir traku i balaste zavezane za mulde.

Sa 4300k u faru sa lecom sam godinama vozio auto

i odlazio na tehnicki pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je 5000max sve ostalo je previse umjetno, a sta se tice tehnickog nisi ispravan, policija te isto moze poslat na vanrendni ako na g3 vidi plavo svitlo a ako je sve uredno slozeno i normalna boja jos se moze uz par rijeci nagovaranja proci tehnicki

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja bijelo svjetlo sa primjesama plave

 

Te primjese plave su zapravo jako uocljive iz kabine vozila koji dolazi iz suprotnog smjera, pogotovo ako cesta nije bas ravna. Sve iznad 5000K je pretjerano i nije dobro za sudionike u prometu. Kad radite takve neke stvari koje utjecu na druge vozace onda ipak treba preskociti vlastiti ukus.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
0