0
skalaradio

Golf 3 problem MAF ili nesto drugo

Recommended Posts

Imam problem sa Golfom 3 1.6 74kw problem je u tome sto prilikom gotov svakog zaustavljanja auto ugasi, jednostavno obrtaji propadnu i ugasi se nekad se uspije povratit a cesto jednostavno ne odrzi obrtaje i ugasi se. Kod majstora mjenjana klapna gasa i lamda sonda i E sad prvo sam mutimetrom provjeravao napon lamda sonde i bio je nizak izmedju 100-200mV provjeravao sam i napon na MAF-u la on je bio u granicama normale prema autodati, pa sam sumnjao na lamda sondu ali juce sam iskljucio dzek od MAF-a i auto je promjenio zvuk rada na bolje a bio je mrsio gutao bas cudno je radio na leru onda sam uzeo da provjerim napon lambda sonde i za divno cudo bio je u granicama 500-700 mV al cim ustekam dzek od MAF-a napon na lambda sondi padne i auto pocne opet da brljavi,a sa iskljucenim MAF-om radi lijepo ne gasi se prilikom stiskanja kvacila u vozni prilikom zaustavljanja. Sad me muci to sto napon na MAF-u je u granicama normale prema autodati al kad iskljucim MAF auto pocne raditi lijepo. Da li ko ima kakvu ideju s ta bi moglo da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti hitachi MAF senzori su inace problematicni..

 

Ali treba spojit diag i viditi vrijednosti..

 

A na tom motoru obavezno adaptaciju klapne treba raditi pogotovo ako je mjenjana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klapna gasa je mijenjana prosle godine i majstor je rekao da je odradio i adaptaciju ako mu je za vjerovat jer na kraju se ispostavilo da je problem pravila lambda sonda

Share this post


Link to post
Share on other sites
0