0
Mire92

Kineski farovi, dobri ili losi?

Recommended Posts

Pozdrav raja, zanima me vase iskustvo sa kineskim farovima, koliko su losi, magle li, kakvo je osvjetljenje... potrebni su mi za passata 5+ skoro mi je covjek na parkingu razbio lijevi far a i desni nije u nekom Bog zna stanju... Vidim na piku u okolini da se prodaju za oko 200KM novi.. pa da li neko od vas ima iskustvo s tim farovima i kakvi su?
I da, trazio sam u duplo jeftinije a orginale al kod vecine ima neka falinka tako da ih ne bi dzaba...
Hvala unaprijed, LP

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koji kineski

npr depo taiwan su super ako cemo gledati omjer cijene i kvalitete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se momci odnosi na xenon? kak onda dalje. neki aftermarket balast? pa homologacija ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja sam cuo za depo da su 'dobri', a tyc korea da su losi skroz, samo ko god mi se javio sto prodaje bas ima te tyc... i da xenone koristim

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tyc i depo su dobri, slobodno uzmi, u najgorem slucaju ako se rose, stavis malo silikona uz staklo i nece vise biti problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili još bolje ako ih kupiš odma silikon/silikonsko ljepilo u ruke i po rubovima gdje se prozirno staklo/pastika spaja s kučištem. Možeš i po rubovima okvira za žarulje. Samo polako i zaštiti dijelove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam silikon za farove... a i planirao sam tako odma obic okolo sve za svaki slucaj, da ih dihtujem isto kao da sam ih i otvarao... a mislio sam skontat i za onu gumu i plastiku da nekako dihtujem, zatvorim, jer tu prolaze kablovi od xenona pa uvijek se mora otvor ostavit... da je kinez jest kinez al bolje zastiti koliko se moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio prednje marke Eagle Eyes i samo na prvom pranju se orosio malo iznutra, nakon toga nikad vise...

 

Zadnji su Tyc i nema problema sa njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto pred 3 godine na Passat stavio stražnje TYC, OEM repliku. Jest da je malo gruba obrada, i nisu od prve baš prilegli na auto, al uz malo zezancije sam uspio 'pripasat'.

Problema sa magljenjem, puštanjem vode ili s bilo čim do sad nije bilo. Uglavnom, u odnosu na cijenu originala u potpunosti sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0