1 1
mmf

Na koliko se mijenja zupčasti

Recommended Posts

Zasto OEM nije siri ako ovaj Dayco stane? Zato jer pase na vise modela ili ima razlog zasto ne idu na max sirinu?

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako je kod mene kada je mijenjan i stavljan novi originalni a dolje na roli nema mjesta koliko vidim jedino na gornjem i donjem zupčaniku, tako da ne znam kako je tebi stao osim ako je roler širi.

20150708_100340zvj6n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle vadio si ulje predvidjeno za 30k km na 10km i na 30km i tvoje oko i njuh su procjenili da nije dobro? Hebemu, zasto proizvodjaci automobila i ulja se nisu sjetili tako testirati. Sori na sarkazmu ali stvarno, nemoj se ljutit ali stvarno su ti metode ocjene amaterske

 

Dakle ok, ti radi sigurnosti mjenjas cesce i to postujem ali izjava da nije normalno imati takav interval bi trebala biti samo od osobe koja je napravila nekakav laboratorijski test a ne ne mirisi mi dobro i ne izgleda mi dobro...

 

Sent from my SM-T819 using Tapatalk

Sarkazam je ok. Tocno moje oko s kojim zaradjujem za zivot (sto nije bitno za ovu pricu) i njuh koji nije pasji je skuzio razliku. Znas kako smrdi progoreno ulje? Tako smrdi long life nakon 30kkm. Normalno je da auto u 100kkm ima 3 servisa? Meni nije. Zato svakih 10kkm ulje i filteri van. I to kosta, opet ponavljam, 650 hebenih kuna. Dakle nista.

A prozvodjaci dizu servisne intervale jer je vecina novih automobila prodano kao flotna vozila. A kada kupujes 20+ auta nije isto da li je servisni na 30kkm ili na 15kkm. A veliki na 200kkm ili na 100kkm. A tu ja proizvodjacima ne vjerujem jer im za vjerovat nije a to imas dokaza svakih par mjeseci sa opozivima, dizelgateima i izvlacenjima koje ne puse ni djeca u osnovnoj skoli. Ja tako radim na svojim autima. Uvijek dobe sto treba i prije vremena. A vi ostali kak hocete, meni ni u djep ni iz djepa :)

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sluzbenom smo radili servise po intervalu, cak smo i 1-2k km preskocili, znaci cca 30-32k km, sta ispadne svakih 40-ak dana, auti prelaze uredno preko 400k km...


I sada racunaj koliko je para potroseno u ovlastenom na to kroz 2 god, a koliko bi bilo da smo ih radili svakih 10k km...

 

A auti i sa 400k km rade i idu kao prvog dana... Neki imaju i preko 800k km... Sve srednja klasa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoje oko i tvoj njuh nisu nikakvo mjerilo. Uopce je smijesno raspravljati o izdrljivosti i kvaliteti ulja na temelju takvih subjektivnih dojmova. To su one spike, nebuju oni meni govorili jer ja znam pravo stanje...

 

Cinjenjica je da postoje vozila za odredjena podneblja i odredjeni stil voznje za koja postoje longlife ulja koja idu 30k km. Tebi se to ne treba svidajti ali pametniji i strucniji ljudi od trebe su to razvili i osim ako nemas konkretnih dokaza da su longlife ulja izmisljotina molim te da svoja misljenja prezentiras malo skromnije.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim tu su rasprave koliko traje ulje u kojem autu... Ajmo ovako proizvođač kaže 30k km i pri tome da garanciju 100-150k km. E sada ako to motor ne može izdržati onda je stvarno smeće....

 

Druga stvar je da li je to dobro ili ne za duži rok i vie km.

 

BTW trenutno se brinem za 2 auta. Focusa na plin i tu mjenjam ulje svakih 10k km. Servisni interval je 20000km. Zato? To je auto kojeg planiram duže vrijeme voziti i brinem se za njega. Sa njim sam radio 40-60k km godinje.

 

Drugi auto je na Toyota Auris Hybrid na koji je na leasing na 5 godina koliko traje garancija. Tu servisiram kada se upali lampice service now. Zasto? Ako ne izdrži garancijski rok neka ga popravljaju a poslje me briga vraćam ga i uzimam neto drugo. Sa ovim planiram 25k km godinje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako je kod mene kada je mijenjan i stavljan novi originalni a dolje na roli nema mjesta koliko vidim jedino na gornjem i donjem zupčaniku, tako da ne znam kako je tebi stao osim ako je roler širi.

 

20150708_100340zvj6n.jpg

Siri je kod mene roler sada sam gledao,ja to do sada nisam ni primjetio ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoje oko i tvoj njuh nisu nikakvo mjerilo. Uopce je smijesno raspravljati o izdrljivosti i kvaliteti ulja na temelju takvih subjektivnih dojmova. To su one spike, nebuju oni meni govorili jer ja znam pravo stanje...

 

Cinjenjica je da postoje vozila za odredjena podneblja i odredjeni stil voznje za koja postoje longlife ulja koja idu 30k km. Tebi se to ne treba svidajti ali pametniji i strucniji ljudi od trebe su to razvili i osim ako nemas konkretnih dokaza da su longlife ulja izmisljotina molim te da svoja misljenja prezentiras malo skromnije.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Kak mislis skromnije? Nisam nikoga vrijedjao niti omoalovazavao nicije misljenje. Strucnjaci su muljali musterije sa spec auta ne jednom. Dakle ne vjerujem im. Zato imamo diselgate aferu. Samo sam rekao sto je po meni ispravno a jos pogotovo zato sto su smjesno mali novci. I neda mi se za te novce uopce razmisljat sta bi bilo kad bi bilo.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se sjetih :) isto kako sam i na pocetku rekao kako znam tridesetak tdi motora 2012+ godista koji nisu dosli do velikog servisa propisanog na 210kkm jer im je prije toga propisala pumpa vode. Dakle strucnjaci izmisljaju jer vec i u ovlastenima znaju da pumpa ne dura 200+kkm.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se kladim da ce pumpa izdrzat i 400k km, ako se tih 400k km napravi u godinu-dve...

 

Vrijeme je najveci neprijatelj autu, ne kilometri...

 

Auto ce recimo u 2 god napravit 400k km bez ijednog kvara, ali ako ti za 400k km treba 15 god, imat ces 50+ kvarova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 tisuca km autoputa i 30 tisuca gradske voznje nije isto. Otezani uvijeti. Po meni ak pise 15 mijenjam na 10. Kad bih koristio LL, pise 30 mijenjao bih na 15-20. A moja voznja je kombinirana.

 

Kao sto je netko vec rekao, jako su jeftinj ti servisi, ako zelis da auto potraje, jasno je sto ciniti. To ulje podmazuje i motor i turbo i tandemku. Sve tri komponente su skupe tak da. Mazi, pazi, voli, vozi.

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekonomisti i ekolozi vode glavnu riječ u autoindustriji nažalost i ne bi tribalo sve šta kažu uzimat 100% kao jedino ispravno mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se kladim da ce pumpa izdrzat i 400k km, ako se tih 400k km napravi u godinu-dve...

 

Vrijeme je najveci neprijatelj autu, ne kilometri...

 

Auto ce recimo u 2 god napravit 400k km bez ijednog kvara, ali ako ti za 400k km treba 15 god, imat ces 50+ kvarova...

Tocno tako

vrijeme je bitno

ulje se mijenja jednom godišnje bez obzira dali

radim 5-10 ili 30.000 godišnje

jednom godišnje promjenim i kad napravim 5.000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar, bez obzira na km, ulje i svi filzeri jednom godisnje, nije skupo ulje, skupi su djelovi za motor.

 

Sent from my E6853 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 Remenica bregaste je sira i to je ok.... nezamarajte se milimetrima :)

2 LL ulje je ok i ja osobno nemam s njim losih iskustava ako se pridrzava upute proizvodjaca.. a i dalje mislim da je ll bolje od obicnog kad ga se mjenja na 10 il 15tkm.. Napravljeno je da traje toliko km il 24mj i znaci ima svojstva ispiranja i primanja u sebe kojekakvih necistoca.

3 Senzor za razinu ulja je ujedino i senzor kvalitete ulja tako da opet neki strucnjak je to predvidio i o uvjetima teskog rada moze bit price al po svemu immo taj senzor koji eto mjeri neki k u ulju :)

 

p.s 30tkm u gradu i 30tkm na ac moze bit bolje za motor 30tkm na ac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dayco dođe i u oem setu za zupčasti remen

čim se vi zamarate uži duži širi kraći nebitno bitno da je za taj model ;-)

nekad se potrošenost remena provjeravala po širini remena

ja sebi stavljam Ina i continental

gates ova kanalna i klinasta remenja nevaljaju,ispucaju nakon kratkog vrimena

 

znaju i ovi kreteni u vw da pumpa neće izdrati toliko kao šta su znali prikirti i ispušne plinove

al ih pritišće konkurecija,a nisu smislili bolje rješenje

firme,a i sve više ljudi privatno kad kupuju već unaprid isplaniraju koliko će potrošiti na redovne servise

pa nije isto isto radija servis na 10 il 30

bio sam svjedokom kad je čovik prije par godina samo zbog servisnog intervala odusta u zadnji tren (uz sve moguće popuste) od kupnje transportera i kupija čini mi se pežoa nekog boxera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crafteri odavna imaju servis na 20tkm ulja a ostalo jos kasnije... i jos voze...

 

 

Da se vrnemo na v.pumpu.... neznam zasto al na vw i skodi redovno curi a na Audiju nismo imali jedan il nijedan slucaj.... A isti joj je kat br osim ako u tvornici nije isla ista klasa... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj auto je sad na 146k i u 9om mu je 4 godine i ocigledno je otisla pumpa. Servis radim svakih 10-15k km. Isto ne vjerujem u te LL servise jer auto ce ti vjerojatno to prezivjet dok je pod garancijom a poslije tko te j. Zato za takav minimalan trošak ulja i filtera, bolje promijenit i mirno spavati, bez obzira da li to LL ulje stvarno moze trajati 30k km ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja ga sebi ljevam i mjenjam svako 10tkm i siguran sam da je bolje od npr 505 01 koji je za moj pod motor (kad nije ll interval)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja npr... lijevam 505 01 ali mijenjam svakih 10tkm. Mislim da u takvom kratkom intervalu ne gubi nikakva svojstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja ga sebi ljevam i mjenjam svako 10tkm i siguran sam da je bolje od npr 505 01 koji je za moj pod motor (kad nije ll interval)

koje to tocis? koje smije ic u mij pd osim 505.01?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam shvatio bolje je 5w30 nego 5w40 u pd nebitno sa ili bez dpf

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje to tocis? koje smije ic u mij pd osim 505.01?

za ll servise ide 506 00 (ll2) al to je jos iz pocetka 2000ih

tak da sad moze ll3 507 00 i sebi ljevam vw orginal pakirano ulje iz ovlastenog i zadovoljan sam kao i sa nekadasnjim castrolom ll3 proffesional kojeg sam uljevao i u svoj audi 100 c4 2.5tdi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti lijevas LL ulje premda je za tvoj auto norma 505.01 pd? Ako sam dobro shvatio...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1