0
tigra16

Golf 5 2.0 TDI dimi

Recommended Posts

Hellou ljudi

 

Dakle nakon malo zezanja rjesili smo skoro sve probleme na mom golfu, ali ostao je jedan za koji jos nemam bas vremena pa da pitam za savjet.

Dakle radi se o golfu 5 2.0 tdi, auto ima super kompresiju, vuce super, ide super i sve je dobro, dizne imaju stvarno dobra odstupanja, masina nije masna, ali se desava da kada je auto u Zagrebu dakle full gradska voznja auto dimi plavkasto/bijelo, miris ulja i to jake količine, i to sam kod prve i druge brzine, dakle ne na mjestu ili kod 3.4 ili 5 brzine, nego samo nekada kod prve i druge brzine, auto baci iznad 1600 okretaja veliku količinu dima u 1 i 2, 3 više ne, ali ne svaki put, poslije par semafora normalan mali crni dim i onda opet isto i tako u krug, lampica ulja se dosta pali i tocim dosta ulja, makar bi ulje trebalo promjeniti, sada ne znamo jel senzor zeza jer ne pratim bas ulje, ali recimo na 1000km moram natociti 3 deci ulja, majstor je prvo sumnjao u hladnjak EGR ventila, ali sada misli da je prije kriv poklopac ventila i da kod njega membrana pod pristiskom pusti i baci ulje u mašinu, ali bas trenutno nemam vremena otici kod njega da vidimo kaj se desava.

 

Pa ako netko ima ikakva iskustva, hvala ljudovi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi rekao da turbina ima lufta i da na njoj slini ulje, zato dimi, skini ulazno i izlazno crijevo sa turbine i pogledaj dali ima ulja, ako ima, do nje je...


Ako je ispravna, treba sve suho biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karike na klipovima,ili uljne karike na turbini. Nesto od toga je sigurno. Moj je dimio isto plavo..pogotovo na usponima..ali je vukao normalno. Bile su uljne karike na turbini i morao sam je reparirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0