2 2
kariola_007

Spajanje zvucnika

Recommended Posts

Trebao bih pomoc oko kupovanja pojacala i spajanja na isti. U autu trenutno imam:

Radio

Pioneer DEH 1700 UBB 4x50w

Sprijeda

2 visokotonca sony 50w

2 u vratima sony rms 45w 4ohma

Straga

2 sony rms 45w 4ohma

Polica

3 elipse sony 50w 4ohma

1 zvucnik/bass 45w 8ohma

Znaci 10 komada sve skupa, sve je to spojeno ali ne kako spada, sprijeda je spojeno sve normalno ali sa police i straga je sve spojeno +na+ pa na radiju na + , -na- pa u radio na minus (naravno lijevo na lijevo , desno na desno). E sad bih kupio pojacalo i pospaja sve kako spada. Imam nekog znanja u vezi toga al ne pretjeranog.

Edited by kariola_007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta te tocno zanima? Za pocetak trebas pojacalo 4 kanalno, 20mm kabel za plus od akomulatora do bunkera, kratki kabel 20mm za minus, 2 para chinceva, uz njih dobijes remote za paliti pojacalo, to sve provuces do bunkera.

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka nekog pojacala. Zanima me spajanje, neko kaze da spoim prednje na pojacalo a neko zadnje, pa pitam. Zanima me i spajanje, dali da ostavim sve pluseve na plusu a minuse na minuse ili ono spajanje plus na plus radia minus na plus zvucnika i minus na minus radia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasan ovaj dio 3 elipse i 1 bass?

 

Sta je to uopce na polici?


Ja bi to sa police sve skinuo, policu ostavio praznu, a u bunker jedan sub, pojacalo 5 kanalno ili jedno 4 kanalno i mono...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo treba da odluci šta hoce

ili polica sa zvucnicima ili sub u bunkeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam radio i to je osnovni model samo sa jednim izlazom za pojacalo, tako da bi moglo i jedno 4 kanalno pojacalo za sve, premda se bolje moze podesit kada svaki zvucnik ima svoj kanal, pogotovo ako zvucnici nisu isti, a i treba imat na umu da ako se spajaju tih 4 zvucnika na 2 kanala, da pojacalo mora bit stabilno na 2 ohm-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bunkeru je plinska boca. Imam 3 sony elipse i jedan mali bass. Sas bi to spoia na pojacalo, zanima me samo koje pojacalo kupit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma sta bi htio.

Šta ce se slušati?

Kako se sad to cuje?

Koliko vidim u auto je nabacano zvucnika onako nek se nađe

bolje da su 4 kako treba nego 10 pa da svira bezveze.

 

Sad gledam radio i to je osnovni model samo sa jednim izlazom za pojacalo, tako da bi moglo i jedno 4 kanalno pojacalo za sve, premda se bolje moze podesit kada svaki zvucnik ima svoj kanal, pogotovo ako zvucnici nisu isti, a i treba imat na umu da ako se spajaju tih 4 zvucnika na 2 kanala, da pojacalo mora bit stabilno na 2 ohm-a...

i po meni bi bilo dosta jedno 4 kanalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je neka igranka :)

 

To se tako ne radi :(

 

Ako radi na radio, radit ce i na pojacalo, ali to je petljanac zesci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo misliš da svira

ne svira to niti na 50% onog sta može.

Taj radio nije u mogucnosti dati tih 4x50w

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je sasvim dovoljno kad ti se iovako cuje ludilo :lol2

Najbolje kupi nešto polovno da jeftinije prođeš

kupi i kablove i cinceve.

kad budeš imao sve javi se.

zvucnika nece faliti ima i viška :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam trebaš odluciti ali za 700-800 kn da ceš naci

novo a da duže vremena budeš zadovoljan i da bude dovoljno jako teško.


http://www.njuskalo.hr/auto-zvucnici-pojacala/auto-pojacalo-oglas-20351226

evo super još je i u Splitu


Za pocetak ti je ok još neka spusti 50 kn i odlicno.

Kad se sad cuje ludilo sa ovim kad spojiš i kako god da spojiš

biti ce tri puta bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao svasta i u gepeku i svuda i na kraju sam zavrsio sa parom elipsi i parom dvosistemca naprijed. Sve je bilo spojeno na pojačalo i onda je to to. Oke, nekom vise pase onaj jako duboki od tube ili subwoofera, ali meni je puno bolje kad su 4/6 zvucnika prava.

 

I da, sve je bilo od jbl-a, a radio pioneer tako da ja glasam za spajanje zvucnika na pojacalo neko malo bolje.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Krivo napisano, par elipsi iza (naravno) i par dvosistemca u prednjim vratima.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ide sub u bunker, onda na policu ne ide nista, jer sub pumpa u bunker i radi distorziju na zvucnike na polici, najbolji sistem je zvucnici u prednjim vratima i sub, sve vise od toga je previse...ili ako neces sub, onda sve pojit preko pojacala, prednje zvucnike na prednje kanale, zadnje i 2 elipse na zadnje kanale...

 

Ali 3 elipse i taj bas ti nikako ne trebaju...


Evo malo o spajanju pdf

 

https://www.google.hr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://akomisalj.hr/pdf/savjeti%2520za%2520ugradnju%2520pojacala.pdf&ved=0ahUKEwiBntH5idrWAhWJLlAKHZKLDUkQFggiMAA&usg=AOvVaw2GPL33G8uDSittIWsOTSqq

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke i samo jos jedno pitanje, ako spajam 2 zvucnika paralelno 50w4ohm 50w4ohm dali onda pojacalo daje za zvucnike 100w 8ohm ili ostaje isto, nikako da skuzim to

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2