0
Nikola051

Hoće li poliranje pomoći u otklanjanju razlika boja ?

Recommended Posts

Pozdrav forumaši,

 

radi se opet o Golf 6, kupili smo ga pred par god u Zagrebu u autokući, tj. neka privatna auto kuca sa rabljenim vozilima.

 

Kad smo kupovali, auto je bio iz vana savršen, nikakvih razlika u bojama ma ništa skroz.

 

Nakon godinu dana, primjetili smo na prednjem lijevom blatobranu kako se vidi prijelaz boje, kao da je matiran jedan dio, tako na istoj stranici na stražnjem blatobranu iznad na limu.

 

Zanima me, hoće li se poliranjem auta (profesionalno, nebi sam naravno) moći ukloniti te razlike ? Ili nema spasa bez nove farbe ?

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mom slucaju na passatu s poliranjem je bilo okej nekih 3,4 mjeseca,nakon togaista stvar,operem auto razlika se vidi idalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas mi stiže sa servisa, u vezi turbine ono što sam pisao pa kad dodje ću objaviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zakamuflirano onim pastama u boji tipa sonax. I naravno nakon nekog vremena ta pasta padne pranjima i pod utjecajem vremenskih uvijeta se zapravo vidi realno stanje laka i boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema slika pa ne mogu reci

MarioIV lako moguce jer sva ta ušpricavanja prije ili kasnije matiraju

zato se rade na najužim dijelovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neka tehnika ušpricavanja laka, recimo neki alat i kako se to radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lagano izbrusiti vodobrusnim 2000 papirom zatim ispolirat s 3 paste 3m.zeleni pa crni pa zuti cep i nece se nista primjetit vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala Dado,
linkove ću arhivirati i kada malo više vremena uhvatim pregledati jer me baš metoda zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lagano izbrusiti vodobrusnim 2000 papirom zatim ispolirat s 3 paste 3m.zeleni pa crni pa zuti cep i nece se nista primjetit vise.

možda se nece primjetiti možda bude još gore

Fala Dado,

linkove ću arhivirati i kada malo više vremena uhvatim pregledati jer me baš metoda zanima.

:palacg

ima zanimljivih stvari a ima i metoda mazanje očiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao sam fotkati ali ne vidi se na fotki ništa, tako da ne mogu objaviti fotke.

 

Stvarno se ništa ne vidi pa bezveze da stavljam

 

 

A rekao mi je jedan da može to ukloniti, pa me baš zanima kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0