1 1
grga12

Plasti dip na felge

Recommended Posts

Pozdrav minjao sam gume i biseri mi na stroju za montazu ogrebu 3 felge i sad mi ispada da je dosta jeftinije stavi plasti dip nego ponovo bojat ili folijom ici...

Posto nikad nisam bio u susretu s tim zanima me prednosti i mane plasti dipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi bright aluminium metalizer trebas oko 4kom za felge s tim da ide crna mat baza malo je skuplji al je ok. Ja sam sad narucio par komada iz Swiss (prodipeu) jeftinije je nego kod nas,min narudzba je 35€ i 14€ postarine dode za 3-4dana,ja cu masku u rline look obojat,kod nas je jedan sprej sa postarinom 230

Evo par slika maska u dipu

4f3b8bb57095cb2ceb1f30e9b5c7f96a.jpg2041d1d999111237bad9b197e5cfc1a4.jpg078895f06372e38cfb67f56823da2849.jpgf3654ae7a2388047cc3ee2d2cf4df1b7.jpg

Edited by markol5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unitrade mi uljepsao...bijeli je golf vi i na njemu su sad 17" highline ali u boji titanium nesto kao misija boja pa se dvoumim izmedu bijeli ili sive

Edited by grga12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi slike od felgi da vidimo oštećenja ako ti nije problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nek ti pofarbaju felge ako su ih ostetili...Meni su davno jednu cak novu kupili jer je bio poliran rub, a radilo se o felgi od 500 ;)

Za dip da bude kako treba ide jedan sprej, jedna felga, a povrsina ispod mora bit savrsena, tj ako je zagrebano, tako ce i ostat, nece dip popunit nepravilnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unitrade mi uljepsao...bijeli je golf vi i na njemu su sad 17" highline ali u boji titanium nesto kao misija boja pa se dvoumim izmedu bijeli ili sive

Montirka najbolja za u smece.

vidi sa njima da ti oni riješe oštecenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod montiranja mi je prvo što pitam imaju li onu plastičnu podlošku za skidanje gume na montirki i da je još u dobrom stanju, ujedno trebali bi imati i PVC podloške gdje se alu felga iznutra uhvati da ju i tu ne oštete jer sam na svoja dva seta vidio da prijašnji vlasnici na to nisu marili pa su ostali otisci u aluminiju a onda napomenem da pripazi i da plaćam gablec da mu dam motivaciju jer tako je to kod nas.

Srećom, naišao sam na jednog lika u lokalnoj auto kući koji si stvarno da truda a i sva oprema je nova tako da kod njih uzmem gume i sve odradim, inače ne znam gdje bih jer svi kramare ili ne znaju a oprema u klincu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad kliknem link otvori sliku normalno...opet cu uploadat kad dodem doma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ih ne vidim, možda kada se logiraš su ti vidljive ali zato javno nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod montiranja mi je prvo što pitam imaju li onu plastičnu podlošku za skidanje gume na montirki i da je još u dobrom stanju, ujedno trebali bi imati i PVC podloške gdje se alu felga iznutra uhvati da ju i tu ne oštete jer sam na svoja dva seta vidio da prijašnji vlasnici na to nisu marili pa su ostali otisci u aluminiju a onda napomenem da pripazi i da plaćam gablec da mu dam motivaciju jer tako je to kod nas.

 

Srećom, naišao sam na jednog lika u lokalnoj auto kući koji si stvarno da truda a i sva oprema je nova tako da kod njih uzmem gume i sve odradim, inače ne znam gdje bih jer svi kramare ili ne znaju a oprema u klincu.

U Puli je samo jedna montirka koja je ok :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff, onda sam dobro prosao da i mi imamo barem jednu haha, katastrofa.

 

Zamisli, brusis jagodice, sredjujes felge danima, pljunes hrpu kuna za temeljnu, bazu, lak i onda ti mestar onako bez po muke ostruze rub, osteti lak kojeg si skupo platio i to samo jer se liku kao ne da pripazit ili nema opremu kakvu treba za montiranje, da popizdis. Kako ce on srediti felgu koju osteti, moz mislit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad nađeš takvog majstora drži se njega

jer u alat treba ulagati i održavati ga

puno njih rade kao prije 20-30 godina

felge se redovito grebu a balansirka je precizna da može

izbalansirati celicne felge na jugu i stojadinu a za drugo nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ko oko u glavi ga čuvam a ćevapi padnu kada dolazim pa zna šta mu je činiti haha. Baš sam ga neki dan gnjavio za balaste jer nigdje ne mogu naći ove od Würtha ali po 10g jer svi ti obojani su od 5g a pošto sam se uvjerio da ih nitko nema uzet ću onda njih pa kada budem bojao felge samo bacim maglu od baze i tako malo laka preko njih pa mu ih sa felgama donesem, zanima me kako će izgledati jer ju i iznutra radim pa da se to olovo toliko ne vidi, al sam pun ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi dobro da ih i pocincas, sto je sigurno sigurno je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je i bila namjera kada se balasti stave da se utope sa bojom iznutra a i nije neki posao jer kada radim što mi je baciti sloj ovog i onog, tako da sam se odlučio da vidim kako će izgledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

22497602_552237598440968_1640551454_n.jp
22497670_552237585107636_953971133_n.jpg
22547506_552237588440969_1515195171_n.jp
22547525_552237571774304_2134662804_n.jp
22547553_552237628440965_844693988_n.jpg22554603_552237621774299_778536587_n.jpg

 

Strucnjak samo takav

šta je tu radio :(

koliko vidim super je i izbalansirano

ima pola metra utega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je, ali nisi vidio da je stavio Hofmanove balaste 10+5+10g .... , ti drže samo tako. :)
Ivane, jesi se čuo s njim pa reklamirao ili ništa od njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo se uspjesno dogovoreno,

javili su se da je greska njihova i da ce o svom trosku lakirat felge,

dat ce mi na 2 3 dana 18 eske zamjenske. samo me zanima kolika je kazna ako me uvate da vozim na 18 a nisu u knjizicu upisane i uspud idem preko granice i dali to gledaju ikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd, fer od njih ali baš me zanima kako će to na kraju ispast pa pošalji nekoliko fotki da vidimo. A za ovo može past kazna ali mala je vjerojatnost da će te na granici gledati, više ako te zaustavi policija pa da baš baci oko u prometnu i upisane dimenzije a sada kolika je kazna ne bih znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1