1 1
Sarka

Passat vr6, 1996 god.

Recommended Posts

pozdrav ekipa. Odlučio sam otvoriti temu o ovom autu jer sam ga nedavno uzeo i odmah odlučio prodati ostatak voznog parka i njega ostaviti. Nešto bi na njemu trebalo raditi pa imam nekoliko pitanja,

 

1. pumpa sekundarnog zraka izgleda ne obavlja svoj posao. zamijeniti ju ili reparirati (ako je moguće)

2. dali mijenjati ulje u mjenjaču (automatik), nekad zna trznuti

3. na netu sam našao razmak rupa 5x100 i 5x112. koje je točno?

4 mogu li na njega staviti 17 '' naplatke da mi nigdje neće smetati jer će u autu često biti 4 osobe i prtljaga

5. može li se softverski promijeniti prikaz potrošnje, temperature na kompjuteru jer je auto amerikanac?

6. i za sada posljednje i najmanje važno: eibach opruge DA ili NE

 

hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti takav imam ja ali 1.9 tdi 81kw i ja imam 5x100 16 cola. s 205/50 sve uredu ali s 205/55 malo naprijed struze pri jakom ulasku u zavoj ali vrlo malo na ripni. toliko od mene. mislim da 17 ide isto ali mozda malo pomoci s distancama. ja odostraga 2cm distance


e da imam spusten ovjes nepitaj kakav jer neznam, uglavnom nisko je i crvene opruge i zuti amortizeri

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mogu i 16 cola felge, ove 15 su mi baš nekako male.. velik auto i ne stoje mu nikako te male felge.

A jel imaš problema na tehničkom zbog opruga i amortizera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasada ne. Nitko nije nita pitao a ja sam dovezem i ostavim da odrade tehnički pregled

Ali mislim da sam negdje čitao da idu i 17 cola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasada ne. Nitko nije nita pitao a ja sam dovezem i ostavim da odrade tehnički pregled

Ali mislim da sam negdje čitao da idu i 17 cola

Da i to 205 40 17 dimenzija. Stanu bez problema i ništa ne smeta. Vidit ću šta drugi kažu, možda neko sa foruma ima tu dimenziju

 

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je kažem spusten komplet auto i moje mišljenje je da mu je 16cola amtaman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može 215/45/17 na felgu ET35-ET42, felga max 7J. Naravno ako ovjes nije diran.

Razmak rupa je 5x100, 112 je sa novijeg passata.

Kraće opruge mogu samo ako spustiš colažu felge ili režeš zaštitu u blatobranu. Na 17 cola je visok ko koza.

Edited by Passat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može 215/45/17 na felgu ET35-ET42, felga max 7J. Naravno ako ovjes nije diran.

Razmak rupa je 5x100, 112 je sa novijeg passata.

Kraće opruge mogu samo ako spustiš colažu felge ili režeš zaštitu u blatobranu. Na 17 cola je visok ko koza.

Odlično. Fala. Onda napred et 35 a iza 42?

 

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivo poslano za lemnu stanicu... htio sam i na forum.hr

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično. Fala. Onda napred et 35 a iza 42?

 

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

 

Neee, ET može biti u tom rasponu. Naprijed ne manje od ET35.

I vodi računa da ćeš morat ić na atest jer na tog passata bez atesta ide samo 15 cola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Neee, ET može biti u tom rasponu. Naprijed ne manje od ET35.

I vodi računa da ćeš morat ić na atest jer na tog passata bez atesta ide samo 15 cola.

Da, znam za atest al htio sam prvo prikupiti info prije da ne idem na atest pa nemože proći...

 

 

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napeljaš ga na ciglu s jednim kotačem i gledaš jel guma udaljena od svega 8 mm čini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 cola moze proci bez atesta. ja upisao jer to je medulinija i ako su kontrolori na tehnickom imalo dobri upisu ti bez beda jer ulazi mjera s b5 ili ti jaje a on moze imati i 16 i mislim 17 cola. provjeri prvo s nekim koga poznas u stanici jer meni upisan zimski set 205/55/16 i ljetni 205/50/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta mialite o toj pumpi sekundarnog zraka? Dal da se zajebavam s njom ili da ignoriram zujanje pola minute i bok?

 

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa je, za brže zagrijavanje katalizatora i motora. Valda radi samo kad je motor hladan. Al zuji ko blesava pola minute i onda se gasi

 

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

I pali mi check engine lampicu. To me bode u oči. Probali smo obrisati al iduće paljenje auta evo je opet

 

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1