1 1
bozic.hrvoje

ATE POWER diskovi tresu

Recommended Posts

majstori, pomoć - na Ibizi 6L ATE POWER diskovi protresli nakon 2mjeseca.

Kod montaže majstor počistio glavčine i rekao da su kliješta u redu. Da li je moguće da je problem negdje u ovjesu ( seleni ili nešto - jer po ovim hladnim vremenima se ujutro prvih nekoliko km čuje neka škripa od prednjeg ovjesa po neravninama, nakon toga prestane ).

 

npr. ako se vozim po autoputu 130-140 pa se stisne kocnica ta tresnja se bas dosta osjeti, ako se vozim normalno osjeti se dosta slabije, ali se osjeti.

 

Uglavnom savjeti kako naći uzrok trešnje? ( da ne bacam novce na diskove bezveze, a nakon par tisuća km bude opet ista stvar )

 

da li je bolje diskove skinuti pa potokariti ili ih potokariti kad su na samom vozilu?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes kao ja npr. skini ih odnesi kod tokara i nek vidi situaciju, ja tako radio nebi vjerovao 7 puta i svaki puta prihvacena reklamacija jer ako stari nisu tresli nije do ovjesa sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci, prvo diskovi dolje i kod tokara sa komparatorom da vidi da li su popigani?

 

da li se ate power diskovi mogu potokariti? ( ako reklamacija ne bude prihvacena )

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nije proslo 1 godinu odmah reklamirati da je do njih i nebi trebalo biti nikakav problem jer tako sam ja prolazio s losijom markom i odmah druge s tim da odes kod tokara i on ih stavi u stroj i svirne malo samo da se vidi gdje noz zapinje tu markerom obiljeziti i u ducan s njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kojih godinu dana, stari su 2mjeseca :(

 

budemo to rijesavali ovih dana. diskovi uzeti od Andjelka u lagerosu pa cemo ( nakon sto budemo sigurni da su popigani ) vidjeti kakva im je politika sa reklamacijama. Do sada o lagerosu mogu napisati samo sve najbolje

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by bozic.hrvoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sve pet, greske se dogadaju. nebitno gdje je kupljeno. samo je to z...... jer kako je kod mene bilo skidaj stavljaj i tako pa u jedan servis na kontrolu trapa i svega ostalog. pa oni hoce sve mjenjati o mom trosku pa ja na to moze samo ako i dalje problem ostane lova natrag. pa su odustali i reklamirali opet. dok nisam p...... i rekao dajte druge i dali zimmermann diskove razliku nadoplatio. kad sam iz stavio ko rukom odneseno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas jucer pricao s frendom i kaze da se ljudi dosta zale na ATE izgleda da im je kvaliteta opala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraju priznat garanciju, jedino ne priznaju ako je dio ugrađen doma bez računa od automehaničara ili ako je ugrađen na pogrešno vozilo (razne tuning prepravke).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas jucer pricao s frendom i kaze da se ljudi dosta zale na ATE izgleda da im je kvaliteta opala

Kako tko. Ja zadovoljan ( nisu power ). Kolega TDI zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne mora značiti da je do diskova. Meni je isto treslo i to u desnom točku a pogotovo se osjeti kad je veća brzina i bukvalno počne lupati i tresti. Mislio sam da su diskovi. Odvedem kod majstora i on mi promijenio desnu kuglu,krajnicu,sponu i aksijalni lezaj. Nakon toga normalno sve. Nek ti neko pregleda prednji trap za početak..ako je dole sve utegnuto onda reklamiraj diskove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti do diskova ali i do majstora koji možda glavčinu nije očistio kako treba prije stavljanja pa disk ne leži dobro, vidio sam da se to nekom rotirkom skida sva hrđa ispod i da kod stavljanja novih ležište bude očišćeno pa i to uzmi u obzir. Kako je Dino već naveo sa svojim ATE Power prednjim i stražnjim + keramikom sam prezadovoljan, već dvije godine i sve pet, isto uzeti preko Anđelka.

ATE Radnabenreinigungsset 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne mora značiti da je do diskova. Meni je isto treslo i to u desnom točku a pogotovo se osjeti kad je veća brzina i bukvalno počne lupati i tresti. Mislio sam da su diskovi. Odvedem kod majstora i on mi promijenio desnu kuglu,krajnicu,sponu i aksijalni lezaj. Nakon toga normalno sve. Nek ti neko pregleda prednji trap za početak..ako je dole sve utegnuto onda reklamiraj diskove.

 

Kako je tebi počelo tresti od jednom ili si mjenjao diskove pa počelo tresti pa si sve ostalo mjenjao.

Neznam koliko je istina ali kad sam ja imao taj problem majstor koji mjenja samo trap i diskove mi je rekao koliko god da je trap ubijen diskovi nikad nesmiju tresti

Share this post


Link to post
Share on other sites

našao sam majstora sa komparatorom pa ćemo kod njega prvo na provjeru diskova i glavčina, na provjeru ovjesa ( jer velim čujem neku škripu u jutarnjim satima pa možda je koji selen gotov pa trese zbog toga )..javim se kada riješim problem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovjes pregledan u stanici za tehnički pregled ( seleni, kugle, amortizeri ) i dečki vele da je tu sve ok. Danas zamijenjeni ljetni setup za zimski - dečke zamolio da mi pogledaju prvo samo felge ( felge pregledane na balansirki i vele dečki da su ok ), nakon toga montirane nove zimske gume, sve dobro izbalansirano, tako da je i taj dio eliminiran.

 

Još sad ostaju glavčine, kliješta i sami diskovi, a to ću saznati slijedeći utorak kada sam naručeni kod majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je tebi počelo tresti od jednom ili si mjenjao diskove pa počelo tresti pa si sve ostalo mjenjao.

Neznam koliko je istina ali kad sam ja imao taj problem majstor koji mjenja samo trap i diskove mi je rekao koliko god da je trap ubijen diskovi nikad nesmiju tresti

Kad sam auto kupio,prednji trap nije bio u najboljem izdanju,kuckalo je i volan stajao ukrivo a kočenje je bilo uzasno..treslo nenormalno.Odem u servis da uradim reglazu trapa i tada otkriju ostecene selene i homokineticki zglob. To sam promijenio i uradio reglazu. Treskanje je ostalo ali se znacajno smanjilo...znaci da su mi jedino diskovi ostali kao uzrocnici treskanja. Kad sam ove godine isao na more..malo sam agresivnije vozio,jaca kocenja da bi mi uz treskanje nesto pocelo i lupat i fakat je bio ruzan osjecaj i to samo na malo vecim brzinama..mislio sam da su diskovi opasno losi. Odvucem opet na servis..diskovi "naoko" izgledaju okey..pregledaju opet trap..kad otisla kugla,krajnica,spona i aksijalni lezajevi..nakon sto sam sve to izmijenio..treskanje je prestalo. DIskove nisam mijenjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovjes pregledan u stanici za tehnički pregled ( seleni, kugle, amortizeri ) i dečki vele da je tu sve ok. Danas zamijenjeni ljetni setup za zimski - dečke zamolio da mi pogledaju prvo samo felge ( felge pregledane na balansirki i vele dečki da su ok ), nakon toga montirane nove zimske gume, sve dobro izbalansirano, tako da je i taj dio eliminiran.

 

Jo sad ostaju glavčine, klijeta i sami diskovi, a to ću saznati slijedeći utorak kada sam naručeni kod majstora

Jesi rijeio problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi rijeio problem?

sutra skidam diskove i nosim tokaru i ponovno cistim glavcins i sve pa cemo vidjeti

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da javim rezultat

 

1. skinuti diskovi, i imalo se sto vidjeti na glavcinama. Ili majstor nije uopce to cistio ili je ofrlje cistio. Glavcine ciscene dok nije nestala i posljednja trunka hrdje. Ocisce i vodilice i rupe gdje se stavljaju vodilice i stavljena nova mast. ociscene i povrsije po kojoma secu plocice

 

2. diskovi noseni na provjeru kod jednog starog iskusnog tokara i ustanovljeno ke da su vili malo krivi ( veli covjek da su "bacali" za desetinku ). potokareni su, iako sam na nekoliko mjesta cuo da se nedaju tokariti, tako da su i oni ravni

 

3. sve zajedno sam oko toga utrosio skoro 3sata, ali za sada je vrijedilo - na probnoj voznji auto koci lijepo ( bez tresnje i njihanja ), nadam se da bude tako ostalo i dalje ;)0b14eaab7a5a33e6e4c2094637fcb4a1.jpga86dc2c52a0dc59e316585b1a53d303d.jpgd6a4e89dc710508aa77a557225607aa6.jpgd8aff922c1ce3ea4dbf7986b5ae9b5fa.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da površina nije bila očišćena kako treba pa je disk malo spigan u vožnji ili je i do samog diska, mada mi je to nekako onak ali tko će ga sada znati, bitno da si riješio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki disk se moze tokarit...

da, samo ih ocito svaki majstor nezna potokariti..na par mjesta pitao i cim sam rekao ate power odma dobio odgovor "to se ne moze tokariti"...dok ih nisam sam skinuo i odnio tom starom tokaru

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi danas rade, a nemaju ni pojma o poslu, a nemaju ni alat kako treba, kupuje se samo da je jeftino pa pucaju nozevi umjesto da skidaju materijal :(

 

Imam doma pravi stroj oldschool i kokari sve zivo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Power diskove i ne može svaki tokar tokarit, jer većina zbog onih žlijebova ne zna koristit komparator na njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma meni ke najzalosnije u toj cijeloj prici sto je danas naci pravog majstora prava rijetkost. Znaci, kod montaze diskova ( nisam bio prisutan ja vec brat ) majtor mu je rekao da te nase glavcine inaju kao neke prstwnove na koje disk sjeda i da je to cisto i da vise ne treba cistiti. Kada smo mu se javili da auto malo trese odma je rekao da su diskovi krivi i da ih treba reklamirati. Onda sam ja otisao do drugoga koji ima komparator i rekao da izmjeri diskove i glavcine, ostavio mu auto na raspolaganju cijeli dan i taj uopce nike skinuo ni kotace sa njega. Auto sam ostavio ujutro, nazvao me popodne i rekao da dojdem pp njega. Rekao je da se provozao po kvartu oko radione i da on nista ne primijeti, da su to sportski diskovi, a obicni auto i da kocnica odmah lovi i da to osjecam. Kada sam ga pitao da li moze mjeriti komparatorom diskove i tokariti ih rekao je da zbog zlijebova to nije moguce ( kasnije na netu nasao da se mogu mjeriti komparatorom ). Otisao do trecega, on je u voznji kao nesto osjetio, ali je rekao da to nikada necemo rijesiti sto god da promijenili na tom prednjem kraju. Na kraju otisao do tog starog tokara i on je rekao da samo nek donesem diskove da ce on to rijesiti. Na kraju sam sve sam skinuo i cistio i sastavljao doma. Jest da je trajalo sve zajedno skoro cijelo prijepodne, ali sam si dao truda i rijesio to, nadam se da bude sad sve ok ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1