1 1
bozic.hrvoje

ATE POWER diskovi tresu

Recommended Posts

Da, to su sporcki diskovi pa su drugačiji na običnom autu. :)
Kada sam tražio diskove i primao ponude neke trgovina su nudile besplatnu ugradnju, vjerujem da bih vrlo lako ovako prošao pa sam radije to odradio u ovlaštenom i susjed je to sve odradio kako treba. Da znam nekog provjeroenog išao bih kod njega van ovlaštenog ali velika većina nasjeda pa to onda rade neki kvazi majstori, bolje bih sam napravio jer bi se trudio ali neke stvari mi se jednostavno ne rade iako bih uz malo volje mogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to su sporcki diskovi pa su drugačiji na običnom autu. :)

Kada sam tražio diskove i primao ponude neke trgovina su nudile besplatnu ugradnju, vjerujem da bih vrlo lako ovako prošao pa sam radije to odradio u ovlaštenom i susjed je to sve odradio kako treba. Da znam nekog provjeroenog išao bih kod njega van ovlaštenog ali velika većina nasjeda pa to onda rade neki kvazi majstori, bolje bih sam napravio jer bi se trudio ali neke stvari mi se jednostavno ne rade iako bih uz malo volje mogao.

ja sam isto govorio sam sebi " to su kocnice, nek to rijesi netko kome je to struka jer ipak to je najvaznije na autu" pa sam opet morao doma sam

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo neka je do toga. Ako se pojavi opet onda je kao i kod mene patnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrvoje, da li su ti ATE Power diskovi proizvedeni u Njemačkoj (Frankfurt) ili su "Made in P.R.C."?

Uzeo si Power diskove prednje i stražnje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrvoje, da li su ti ATE Power diskovi proizvedeni u Njemačkoj (Frankfurt) ili su "Made in P.R.C."?

Uzeo si Power diskove prednje i stražnje?

uzimao sam preko kolege Andjelka ( lageros ) pa vjerujem da nisu " made in p.r.c." ..samo prednje s uzimao

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ti "majstori" strojne obrade su katastrofa

pred kraj lita sam sebi minja pločice(original diskovi i pločice su izdržali 120 000)

i diskovi su imali malo zuba i ja aj kao da ih poravnam da sve bude tip top

i odnesem ajmo reć jedinom koji ima strojnu obradu (ne računam ove šta su nekad radili stojadine i brodove pa im doneseš dio pa stoji 15 dana,jer eto on nešto radi pa mu se ne da minjati brus ila šta već da tebe riješi)

i inače njemu nosim glave i doli iz servisa mu nose

 

i poravna on njih 100 kuna, gotovo za 2 sata,kad ono katastrofa

poravna ih kao zamašnjake i korpe šta se ravnaju ostali su oni utori od skoro pola milimetra (ko je vidija novu korpu zna na šta milim)

i ja govorim šta je ovo,kaže tako se ravnaju i ja mu objašnjavam kako sam vidija kad drugi poravnaju da bude ko novo,a on da mu se niko nije bunija za tako ravnanje

 

i ništa normalno sad kod naglog koćenja zuji,valjda ta rebra dok se ne potroše,a za to bi tribalo i 10 000,jer napravija sam 2000 i još se čuje

nisam kod kuće da stavim sliku kako to izgleda :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se to bude ono samo da te se rijee. Sad kad sam mjenjao ljetni set guma malo prekontroliram diskove i pločice i sad i zadnje i prednje pločice su na nekih 4mm otprilike i diskovi imaju dobar zub i sad nemogu tako namomtirati nove pločice kad budem mjenjao a da ih dam tokariti neznam ni sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Power diskovi još uvijek dolaze iz Njemačke ali obični ATE se od prošle godine počeo proizvoditi u P.R.C. pa zato pitam da se i ATE Power diskovi nisu tamo možda preselili. Pogledaj na ambalaži tamo ti stoji gdje se točno proizvodi ...

 

Made in P.R.C

dsc_0004_29zu3q.jpg

 

Made in Germany

dsc_00423jo0a.jpg

 

dsc_0027m5ob9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ide sa jednog centralnog skladišta tako da to baš i ne stoji, osim ako netko ima starih zaliha ali to neće dugo trajat. Anđelko je objasnio da se obični ATE od prošle godine proizvode u Kini a da je Power za sada ostao u Njemačkoj, zato ga pitam da pogleda na ambalaži što piše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čiča,jesi rjesio problem il ipak treba ravnat.

ako mislis na mene, imas par postova iznad slile glavcine nakon skidanja diskova ( pa pretpostavljam da meho to nije uradio kako treba ), a diskovi su "bacali" desetinku pa je tolar i to odmah rijesio

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali ti je ostalo što onih utora po disku ili ga je skinuo jedva da se vide?

Meni su glavčine na autu skurile jedne Ate power zbog mehe koji ima onaj komparator ili kako ga već zovu ali eto baš je pio kavu pa nije provjerio....

tako da je tokar od tog mehe to poravnao fino do čiste ploče diska i vozio tako koji mjesec i opet protresli i na kraju stavio Textar i eno još su gore... Ali žao mi tih Ate ....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram temu posebno,kakva su vasa iskustva sa textar diskovima,jer sam sebi za golfa uzeo za napred od cetvorke 288mm textar diskove i plocice.

 

Poslano sa mog HTC Desire 530 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali ti je ostalo što onih utora po disku ili ga je skinuo jedva da se vide?

Meni su glavčine na autu skurile jedne Ate power zbog mehe koji ima onaj komparator ili kako ga već zovu ali eto baš je pio kavu pa nije provjerio....

tako da je tokar od tog mehe to poravnao fino do čiste ploče diska i vozio tako koji mjesec i opet protresli i na kraju stavio Textar i eno još su gore... Ali žao mi tih Ate ....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

ostalo je utora, ako mislis na one elipse ;)

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te elipse služe i da se vidi potrošenost diska, onak na oko. Previše zezancije s njima i to skidanje i obilaženje tokara bi me ubilo, poznavajuć sebe te diskove više ne bih stavio gore nego bih uzeo druge. Vjerujem da ovdje reklamacija nije mogla proć jer je do majstora koji nije očistio podlogu a to je uvijet da disk dobro leži i da se u vožnji ne popigaju nakon stavljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cekam rewiew nakon par iljada... dakle i disk kriv i naba sumljiva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cekam rewiew nakon par iljada... dakle i disk kriv i naba sumljiva....

vidjet cemo ;) sada idem na jos jedno balansiranje kotaca jer i dalje primijecujem tresnji volana u voznji, od 70km/h pa na dalje..nije da je to nesto jako, ali se primijeti kad se ruke stave na njega..slucajno sam danas u Zg ba cu probati to obaviti u vulkanizaciji BAT ( navodno jako dobri i strucni djelatnici )

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovih dana idem reklamirat obične ate diskove. Iskrivili se i škripe. Srića dvi godine garancije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da ce ti prihvatiti reklamaciju?

Kaže mehaničar koji je ugrađiva da oće, pa ću vidit

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1