2 2
tommek10

Golf 5 čudno radi hladan

Recommended Posts

Ulje sipam shell 5w30 505.01. I meni se čini cijelo vrijeme kao neka plastika jer nisu to udarci metala tupi i slicno. Ma sa videom neću dobiti nista vise nego sad. Na leru se ne čuje nista niti se sto primjeti na radu motora drugačije. Da primjetio sam kako je hladnije e sad jeli to slučajno ili ne ne znam. Turbina mi fijuce tako od prvog dana. Ali moje misljenje da je do turbine da bi se to čulo stalno a ne ovako na pola minute samo kad je hladan. Kako bi saznao najbolje jeli turbina Ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod G5 tako se čuju turbine i ne brini turbina ti je dobra bas fino radi ima onaj pravi zvuk,a može provjeriti najlakse skines crijevo sa truba i provjeris da li krilica imaju lufta,ma neka plastika zvecka,a da je do turbine primjetio bi i sam po vožnji i ubrzanju evo kako se čuje turbina kada ode u defekt.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja bio rekao da turbina ima fini zvuk, jer ovaj zvuk sto se pojavljuje je ne ovisan o turbini. Sad sam odvažio nekih cca 100km i jos ću auto se normalno ponasa. Sutra po danu ću jo malo pogledati i ja sam misljenja od početka da je neka plastika samo ne kužim koja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomek to ti je tako po zimi. Uvijek nekaj od plastika se cuje. Nego jedna za tebe i ovaj problem :lol2

 

24176664_1546481112065535_15449436103752

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem probao danas na grabi pogledati ispod kakva je situacija oko turbine i oko grane auspuha, možda tamo uspijem uočiti nesto.

Edit:

Sad sam izasao ispod njega. Primjetio sam da mi je počeo trositi ulje. Motor je ispod suh, oko turbine sve suho u posudi od vode nema ulja. Prvo sam sumnjao na bregastu ali mirno radi motor tako da sam to eliminirao. Očito ostaje onda samo turbina. Čuo sam se s majstorom rekao je oko sri/čet zagrijati ćemo ga i skinuti crijevo od intercoolera pa cemo vidjeti dali baca ulje. Ne znam gdje bi jos mogao trositi ulje? ?

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem probao danas na grabi pogledati ispod kakva je situacija oko turbine i oko grane auspuha, možda tamo uspijem uočiti nesto.

Edit:

Sad sam izasao ispod njega. Primjetio sam da mi je počeo trositi ulje. Motor je ispod suh, oko turbine sve suho u posudi od vode nema ulja. Prvo sam sumnjao na bregastu ali mirno radi motor tako da sam to eliminirao. Očito ostaje onda samo turbina. Čuo sam se s majstorom rekao je oko sri/čet zagrijati ćemo ga i skinuti crijevo od intercoolera pa cemo vidjeti dali baca ulje. Ne znam gdje bi jos mogao trositi ulje? ?

Koliko ti troi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sam počeo pratiti ulio sam nekih pola litre, na 5000km. Ali unatrag tri god nisam lijevao kapi od izmjene do izmjene. Jedina razlika je sto do prije tri mjeseca nisam koristio intenzivno auto kao sad. Radim dnevno 100km otvorene ceste svaki dan. To je razlika pa ću malo obratiti pažnju, jer ne znam točno kad je počeo gubiti ulje. Koja je količina ulja ajmo reći normalna da auto potroi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si primjetio plavkast dim na auspuhu kada ga upalis prvi put.

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam primjetio... I sad sam ga isao upaliti hladnog nema dima. Prije mi je nekad znao malo crnog baciti pri paljenju. Ali sad nista ima li veze s grijacima to ili ne ne znam. Ali čovjek ovako spizdi na živce jer nije normalno. Jeli možda vrijeme da promjenom gradaciju ulja do sad sam mijenjao svakih 10 000 km 5w30 shell možda da predjem na castrol 5w40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nikakva potrosnja ulja. Meni svaki pd od izmjene do izmjene potroi od 0.5-0.7l ulja na 10k km

3 pd imam u kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem kratak period je tek kako sam primjetio. Drugi je režim koristenja auta možda i to pospjesuje potrosnju za razliku od prije. @limp ali opet je kod mene veća kako god pogledas jer u nekim najboljim uvjetima min bi trosio 1l premda mislim da bi to bilo puno vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ulje, ali do 1L od izmjene do izmjene je sasvim OK.

 

Kažeš da sumnjaš na turbinu, ali mislim da bi ona radila zvukove bila hladna ili zagrijana. Možda su hidropodizači, ali kažeš da zvuk podsjeća na plastiku, što opet isključuje i turbinu?

 

Dobro još jednom provjeri pod haubom, kakav je zvuk i s kojeg dijela dolazi.

 

Što se dima tiče, dok god je crn nije strašno. Ako ode na bijeli, ili plavo to je već voda u cilindrima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar se hidropodizaci ne bi trebali na leru cuti? On lijepo radi osim taj kratak period dok je hladan i kad se optereti na nekih 1500-2000 obrtaja kasnije sve normalno. Ima snimka gore iznad od polovice prema kraju se cuje taj zvuk. Stvarno cudan za bilo sto pa i za turbinu. Jos bi mi i voda treba trebala na ovo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je to ovaj zvuk šta se čuje najjače na 0.36 ko trešnja neka/vibracije (ne znam kako da opišem)

meni zvuči na onaj poklopac na motoru il na poklopčić na veznom limu di se spaja ona U cijev šta vodi do filtera zraka

itd. ne zvuči ko neki mehanički kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ulje, ali do 1L od izmjene do izmjene je sasvim OK.

 

Kaže da sumnja na turbinu, ali mislim da bi ona radila zvukove bila hladna ili zagrijana. Možda su hidropodizači, ali kaže da zvuk podsjeća na plastiku, to opet isključuje i turbinu?

 

Dobro jo jednom provjeri pod haubom, kakav je zvuk i s kojeg dijela dolazi.

 

to se dima tiče, dok god je crn nije strano. Ako ode na bijeli, ili plavo to je već voda u cilindrima...

Ja sam radio komplet auto i prije nije bilo dima. Sad kad ga upalim ujutro ima plavog a vodu netrosi. Ja sumnjam u glavi da je problem jer vjerojatno je sve orginal skinuto i stavljeno sve novo ali ne orginal i mislim da malo tu ulje potroi. Žao mi je to si nisam orginal i gumice i vodice stavio kad se glava radila

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je to ovaj zvuk šta se čuje najjače na 0.36 ko trešnja neka/vibracije (ne znam kako da opišem)

meni zvuči na onaj poklopac na motoru il na poklopčić na veznom limu di se spaja ona U cijev šta vodi do filtera zraka

itd. ne zvuči ko neki mehanički kvar

Meni se isto cini da je neka plastika ili poklopac zzpcastog, mozda kutija filtera zraka vibrira tako je meni bilo i jedva nasli sta je

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio komplet auto i prije nije bilo dima. Sad kad ga upalim ujutro ima plavog a vodu netrosi. Ja sumnjam u glavi da je problem jer vjerojatno je sve orginal skinuto i stavljeno sve novo ali ne orginal i mislim da malo tu ulje potroi. Žao mi je to si nisam orginal i gumice i vodice stavio kad se glava radila

Plavi dim je ulje, bijeli voda.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tom plastikom oko motora sam vodio borbu nekoliko mjeseci dok sve nisam eliminirao. Prvo sam počeo sa kutijom od zračnog filtera pa završio na usisu zraka koja ide uz lijevi blatobran, prije toga mi je ona limena kopča od poklopca zupčastog vibrirala jer je bila loker pa sam ju malo savinuo koliko sam mogao i omotao oko nje gumenu traku da ublažim to zveckanje, sve u svemu dugo sam vodio borbu s tom plastikom po cijelom motoru.

Znači, dobro osluškuj od kuda ti zvuk dolazi i znat ćeš gdje je problem, ovako samo možemo nagađati što bi moglo biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavi dim je ulje, bijeli voda.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

onda moguce dok nesjedne sve na svoje mjesto jer sad je negdje oko 6000 kako sam presao, a stavljane i nove karike itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti nije dotrajao mikro remen pa se cuje kada ga upalis hladnog pa malo kasnije kada se ugrije onda nestane zvuk klepetanja,kada si mjenjao mikro remen i remenice? da je poklopac zubcastog on bi se cuo uvjek nebitno na temperaturu vanjsku a tako je i sa filterom zraka cuo bi se non stop.

 

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/39857-remenica-ili-turbina/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne tvrdim da je plastika u pitanju samo sam naveo da i ona može biti uzrok, no nije tako jednoznačno jer kad se motor ugrije i simpotmi se utišaju pa su blaži.

Evo primjer sa ležajevima na generatoru koji sam imao, isto sam osluškivao i vidio da su oni u pitanju zamijenio ih i nakon skidanje bili su oni u pitanju pa išao dalje jer je zvuk i dalje bio prisutan pa je zamijenjeno svo remenje da eliminiram što se moglo a zatim se čula remenica kompresora pa je pao novi i tada se sve smirilo. Sve sam sam odradio, bitno je bilo malo bolje poslušati motor i pronaći od kuda zvuk dolazi, nisam bio na pregledu kod majstora niti specijalnom pregledu u servisu ali odneku se krenut mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa da ne citiram jednog po jednog hvala vam svima na trudu.

Moje prvo je misljenje isto bilo da je neka plastika. Gledao sam plastiku na zupcastog čvrsto stoji ali nisam detaljni gledao jer je zima vani dosta. Ona plastika kod veznog lima to ide prema.kucistu od filtera od zraka stvarno klapa sam primjetio i ne stoji ba čvrsto onaj poklopac pogotovo. Budem malo i kuciste od filtera zraka pretresao.

Mikro remen sam mijenjao u 2 mjesecu skupa sam remenicom alternatora i spanerom mikro remena. Veliki servis bi trebao obaviti na proljeće. Jeli moguće da je pumpa pri kraju pa se čuje ili neka rolica?

Sranje je to se to čuje samo jako kratko nekih pola minute i kasnije nista, znači motor bude hladan ono prestane nakon jutarnjeg paljenja nakon pola minute minuta sve bude normalno.

Sad sam se nekako fokusirao na turbinu ona me brine i čekam majstora sredinom tjedna da je pregleda da vidim u kakvom je stanju. Jeli moguće da ona pije ulje a auto ne dimi kad mu das gas i da je sve oko nje suho i ona normalno se čuje i auto normalno vuče.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim ako je turbina u pitanju da bi doslo do pada snage i ne bih ti povlacio kako treba,ali ipak neka ti mestar provjeri,a moguce je da se cuje rola jer mozda je pri kraju,kolega <TDI> ti je predlozio iz iskustva on zna bolje sta moze da klapa na VW-u ,sredi kuciste filtera zraka pa onda nam javi da li je ista bolje.I predji na 5W40 ulje 505.01 Castrol uzmi.

Da li se zvuk pojacava kada vozis ili je uvjek u istom tonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2