3 3
zvone1707

VW passat b5.5 vibracije

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, radi se o vw passatu b5.5 1.9 tdi, 96 kw, 2003. godina. Uglavnom, auto je u urednom stanju, vozi kao da je nov, odlično vuče, trap savren, sve odlično..

Ali imam problem s vibracijama u leru. Znači neto prenosi vibracije na desnoj strani gledano iz auta. Trese se desni far i plastike u njegovoj ravnini, kad stavim ruke na far trenja prestane skroz,također kad stavim ruke na te plastike isto prestane trest..far je dobrocstegnut, to sam provjerio. Kad dodam malo gasa prestane trest.. Pomislio sam na zamasnjak, majstor je gledo i ustanovio da nije do zamasnjaka, ali nismo ili u detalje sto bi moglo biti. Da li netko ima sličnog iskustva? I da, remenica alternatora malo cvili u leru, uskoro radim veliki servis pa cu sve to izmjeniti, pa da li je moguce da ta remenica uzrokuje toliku trenju i da će promjena iste eventualno rijeiti taj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je remenica drobila naprijed i ružan zvuk pustala ali nije bilo nikakvih vibracija. Tako da sumnjam da može biti remenica. A kako je taj tvoj majstor zaključio/ispitao da nije zamasnjak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je remenica drobila naprijed i ružan zvuk pustala ali nije bilo nikakvih vibracija. Tako da sumnjam da može biti remenica. A kako je taj tvoj majstor zaključio/ispitao da nije zamasnjak?

Koliko sam skuzio kaze da nema simptoma da je zamasnjak, ne odvaja visoko, ne trza pri kretanju, kad pusta kvacilo ne promijeni se zvuk, nita ne zatrza, fino alta brzine. To je ovako "na prvu" provjereno, eh sad da li je moguće da je ipak zamasnjak, ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosaci motora ? Ako je gledao slusao promatrao zamasnjak kako nije obratio paznju na nosace hmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosaci motora ? Ako je gledao slusao promatrao zamasnjak kako nije obratio paznju na nosace hmm

Hmm, moguće da su nosači.. Ne znam, mora5 ću opet do njega na detaljni pregled pa cemo vidjet. Vec me lagano nervira pa se nadam da ćemo sto prije otkriti i otkloniti kvar. Hvala svima na savjetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to vibriranje fara/faova ti je boljka kod passata, koju su rijesila u modelima 2004 jer su postavili neke male limice ispod farova da nemogu vibrirati... Plastika vibrira, nista cudno, pa vozis dizela :D

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

to vibriranje fara/faova ti je boljka kod passata, koju su rijesila u modelima 2004 jer su postavili neke male limice ispod farova da nemogu vibrirati... Plastika vibrira, nista cudno, pa vozis dizela :D

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Ma sve stoji, ali brate bas se fino trese :D pa ako mogu ikako rijesit da rijeim.. Ako ustanovim da je do samih farova, vec cu ja necim pricvrstit to.. Hvala ti svakako na odgovoru. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3