0
igor.grga18

Kako očistiti tapacirung krova?

Recommended Posts

Pozdrav svima prije sam vozio golfa 3 kad sam čistio tapacirung odlijepio se. Sad vozim Renol lagunu pa me zanima kako najbolje očistiti i dali će se odlijepit jer vraćaju sa tehničkog pregleda. Molim savjet hvala unaprjed

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

operes vlaznom krpom ili tak nes, kakav razrjedivac. ako nista odes na kemijsko iznutra i vozis se u cistom autu

Edited by vwl51c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima prije sam vozio golfa 3 kad sam čistio tapacirung odlijepio se. Sad vozim Renol lagunu pa me zanima kako najbolje očistiti i dali će se odlijepit jer vraćaju sa tehničkog pregleda. Molim savjet hvala unaprjed

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

ta vraćaju s tehničkog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ako ti se odljepit kao što je meni bilo pa sam nekako zalijepio i onda me pustio

 

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi put cujem da zbog toga vracaju sa tehnickog :blink: .. na sta smo mi spali. uskoro ce nas pocet vracat ak nam je pepeljara puna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima prije sam vozio golfa 3 kad sam čistio tapacirung odlijepio se. Sad vozim Renol lagunu pa me zanima kako najbolje očistiti i dali će se odlijepit jer vraćaju sa tehničkog pregleda. Molim savjet hvala unaprjed

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

To čišćenje ako gledam svoj krovni tapacirung bilo bi pogubno za njega jer vjerujem da bi se odlijepio. Na mjestima gdje je bilo prljavije kao na stupovima sam koristio "W5 Upholstery Foam" onu pjenu za tapacirung i meni se dobro pokazala, čak sam i sjedala gdje je bilo nešto flekavo s time tretirao i lijepo skida ali kod G4 je napravljeno tako da je tkanina ljepljena na spužvu a spužva za forumu i s vremenom se odlijepi, to si imao prilike vidjet kod G3, ne znam jedino kako je kod Lagune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To čišćenje ako gledam svoj krovni tapacirung bilo bi pogubno za njega jer vjerujem da bi se odlijepio. Na mjestima gdje je bilo prljavije kao na stupovima sam koristio "W5 Upholstery Foam" onu pjenu za tapacirung i meni se dobro pokazala, čak sam i sjedala gdje je bilo nešto flekavo s time tretirao i lijepo skida ali kod G4 je napravljeno tako da je tkanina ljepljena na spužvu a spužva za forumu i s vremenom se odlijepi, to si imao prilike vidjet kod G3, ne znam jedino kako je kod Lagune.

Hvala svakako vidit ću kako je kod lagune hvala

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista, pokusaj na jednom manjem dijelu pa pazljivo ocisti i ako je sve OK idi redom. Ta pjena nije skupa pa pogledaj u Lidlu da li ih imaju, uzmes i pokusas.

 

Da, zaboravio sam da sam s njom ocistio onaj dio oko krovnog prozora i dobro je ispalo a bilo je poprilicno prljavo, jedino sto je to rub pa je tksnina nekako cvrsca nego recimo sredina krova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristio sam I ja tu pjenu iz lidla, inace kostala je 10kn I za te novce je super

 

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,treba ti bas Upholstery foam,mislim da je oko 10-12 kn ta pjena,mislim da ti kolege govore za ovaj proizvod.

 

580479184_w0_h0_img_20161101_083128.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ja sam tu koristio i ostalo mi je još dosta. Kod primjene nisam dugo čekao da upije nego nanio i za nekih desetak sekundi već trljao i skidao nečistoću. Ako se dugo čeka onda pjena previše upije u tkaninu pa zna ostat fleke a za to nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Je li se samo se ta pjena očisti čistom i suvom krpom?

 

Ja sam moj krov čistio samo vlažnom krpom, ali su mi ostale neke fleke.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako, ne bih rekao da su bas razliciti ali ako vec mogu birat uzeo bih ovu crnu, ionako je cijena prihvatljiva.

 

Koristio sam mikrofibru i s njom nakon sto sam pjenu nanio i pokazalo se dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova kemijska čišćenja šta se nude po praonama teško da će priživiti krov

jedino sa onim tornadorom

 

ako je manje nešto probaj s tom pjenom al lagano samo pobriši

naravno da možeš i po vratima i po svemu samo nemoj natapati, površno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni tornador neko cudo, uz svu kemiju jos racunaj i na zrak pod pritiskom...

 

Koju kemiju je dobro koristit sa tornadorom za sjedala i tepihe?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0