0
onikop

DSG izmjena brzina na volanu naknadna ugradnja

Recommended Posts

Pokusao sam traziti na forumu ali nisam nigdje na to naisao.

Znaci imam DSG trenutno bez mogucnosti saltanja na volanu a zelio bih to ugraditi ukoliko nije previse komplicirano. Znam da bi bilo potrebno nabaviti volan sa polugama ali sto je jos potrebno ?

I kada smo vec kod volana mogu li staviti volan od golfa 6 R ili R-line, mislim da je neka mala razlika u izgledu airbaga ili treba i novi airbag.

Auto je vw touran 2.0 tdi cr highline

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec imas volan sa tipkama samo treba kodirati.

A airbag ti sig ne pase na volan od R-a, ako mislis na onaj sa ravnim dnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zna li netko pribliznu cijenu tog R / R-line volana ?

Nema ih bas previse u ponudi pa sada ne mogu odrediti sto je puno a sto nije. Obicnih ima po cca 1000 kn + jos toliko dode i airbag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas sada multifunkcije?

Ako imas netreba mjenjati modul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 12 tipki na volanu, sa svake strane po 6 ali trenutno nemam ove za mjenjanje brzina pa bi zato mijenjao volan. A mislio sam posto vec moram kupovati da uzmem od R modela. Znam da je nesto skuplja varianta ali opet ako je preskupa i da moram toliko toga mijenjati uzeti cu radije obicni pa mi ne treba niti novi airbag.

Iako mi je ovaj odrezani od R puno ljepsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost ovaj koji si poslao nije taj, ja bi da bude dolje odrezan-ravan. Potrazio sam ali takav nemaju.

Ali sve pohvale za ovu stranicu, imaju stvarno jako puno toga sto bi se dalo naruciti ?

Imas li kakva iskustva sa kupnjom preko njih, jesu li to stvarno sve OEM dijelovi ili ipak neke kopije?

Na jednom climatronicu sam uspio vidjeti da je sa straznje strane naljepnica VW i pise made in china pa me to malo pokolebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema te to made in china pokolebat. Npr. original gateway skidas sa auta i na njemu pise made in philipines. Tak da djelova ima odsvuda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, dobro si primjetio jer ja nisam isao za tim. Ali mislim ako se nabavi i airbag + 3200 kn za volan jos uvijek se moze proci ispod tih 650 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajel moze da se stavi air bag od obixnog jel pase isto sto ima komande?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisali su decki gore da ne pase tako da mora i drugi airbag. Znaci za sve ove "odrezane" ili ti dolje ravne volane GTI, GTD, R i R-line treba taj drugaciji kraci airbag.

Edited by onikop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je mozda moze poklopac air bega da se menja mislim on je isti al sam poklopac jel moze da se mwnja samo?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam poklopac se moze mjenjat.

Neznam sta imas u planu ali ako mislis stavljat taj volan kupi i odgovarajuci jastuk zato sto recimo airbag od Pola izgleda isto a ne pase na volan od Golfa. Donji dio jastuka je drugaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0