1 1
IvanTusek34

Dizne i zamjena od strane vw

Recommended Posts

Neznam jel sam stavio na dobro mjesto. Znaci zanima me na golfu 5 2.0 tdi bkd 103 kw 2008 g da li bi u ovlastenom zamjenili dizne o svojem trosku auto im 160000 i nije skroz u ovlastenom odrzavan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije održavan tamo nevidim razlog zašto bi ti zamijenili dizne na svoj trošak.. ni da je održavan ti vjerovatno nebi

 

pa to je tvoj trošak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju su mijenjali na passatu jednu po jednu kako su crkavale, nisu mu htjeli promjeniti sve 4 jer kao ove ostale rade. Uglavnom naplacao se slepe do ovlastenog dok su to zavrsili.

Ja mislim da mozda cak hoce jos uvijek promjeniti al sumnjam da ce sve odjednom nego tek kad se pokvare.

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam servisirao u ovlastenom pa kad sam prvi put dosao normalno sam upao u akciju gdje su sve cetri, zajedno s kablovima, zamjenili. Ako je BKD motor u takvoj akciji i nije iskoristena onda ce zamjeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

golfov motor nema akciju osim onih 170ks tako da, sori.... ovlastenog se sjetite samo kad bi nesto djabe.. Vise srece drugi put :)

Sto se ticne dizni mjenjaju se one koje imaju pogođe ne brojeve pa ako npr crkne 1 a sve su tog "krivog" broja onda idu sve 4.... cak je isla i strujna letvica (to nisma sto posto siguran al mjenjah ih u sklopu tog posla)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivo

zato i pitam

jer su to pijačarske priče 2.0 TDI pa odma dizne

to je bilo na pasatu i kad su zaminjene "skoro" da nije bilo problema više

a golfove znam par primjeraka sa priko 400 000 i niko nije dira dizne

akcije bi tribale vriditi pa da nikad nisi bija u ovlaštenom i ako još traje akcija javi da se triba odraditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

BKD je oznaka motora,slao upite u dojkic,zubak,berislavic,porsche. Nitko od njih nije upoznat sa tom akcijom zamjena dizni,sto se tocno desava dal dizna skroz krepa ili samo auto trza?

Mozda nema akcije za bkd motore

Share this post


Link to post
Share on other sites

valjda si skužija iz postova iznad

nema akcije za dizne kod BKD

BKD je u golfu,jetti i nisu imali problema sa diznama

kod pasata je BKP i oni su imali problema

nisu iste dizne fizički

 

koji ti je problem sa autom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravac dobar mehanicar s dobrom diagnostikom... mislio si đabe u ovl al nece ici... nije akcija na golfovima sem 170ks pd motora.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

može zbog dosta stvari

al ako sumnjaš na strujnu letvicu probaj skiniti poklopac ventila pa kontakte od svake dizne malo "stisniti"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno komentara je da bkd motori nemaju problema s diznama,dijagnostika ne pokazuje nita,dizne su skroz malo u odstupanju jedna od druge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o passatu 1.6 tdi 2011g...tvornicki broj dizne je 03L 130277 B..otisle mi dizne i nove mi nude u sa istim brojem samo je na kraju slovo S...frajer kaze da je to isto...neznam dal su iste...ako netko zna vise o tome bio bih zahvalan..

 

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iste su samo su vjerovatno novije pa je i drugo slovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide ona koja je po etki...pa ako je s onda je to to... Nevidim problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto mislim da su novije da se ne proizvode vise sa slovom B nego S....evo kupio jednu da vidim stanje..sve ok tako da cu naruciti i ostale dvije jer mi 3 od 4 ne valjaju

 

Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1