0
Scirocco94

Led ili Xenon

Recommended Posts

Pozdrav.

Htio bih se rijesiti halogenih svjetala u autu, pa me zanima sto od navedenog u naslovu staviti i zasto?

Po svemu sto sam citao i gledao blize sam odluci da to budu LED svjetla jer bih rekao da su bolja, aktualnija i da polako izbacuju xenon sa trzista. Da li sam u pravu?

 

Takodjer, gdje odraditi kvalitetnu ugradnju u Osijeku ili okolici po vasim iskustvima? Svaka preporuka je dobro dosla.

Hvala. Zz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što god odabrao, morat ćeš odriješit kesu. Pošteno.

Jer tu mjesta improvizaciji jednostavno nema.

Platiš i rugaš se. I imaš kvalitetu.

Sad, koliko se taj zahvat kome isplati... to je drugi par nogavica.

Sretno u odabiru "slatke" dileme :)

 

Škicni ovdje, tu je bilo neke riječi o LED-u http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/92981-led-cob-sijalice-iskustva/

Edited by Roby ZD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stekao sam dojam da bi me komplet ugradnja sa pozicijama i maglenkama izasla oko cca 1000 kn, pa i manje. Sa xenonom je to nesto skuplje, pretpostavljam zbog leća (?) I krece se oko 1500kn. Nzn. Najjeftinija mi je opcija kupiti i ugraditi si sam, ali buduci da pojma nemam o elektronici auta ne bih se usudio raditi samo po uputama. Znam jednog decka koji je uzeo nekakvo kinesko sranje, sam ga ugradio, a sutradan keirao 5 milja kn za popravak brisača, senzora i x drugih elektro stvarcica. Tako da bolje pustit vraga na miru.

 

U autosundu mi je receno da bi me izaslo oko 650 kn, ali to je bez maglenki. Zelio bih sve u kompletu. Mislim da to nije nekakav velik iznos, a vec duze vrijeme se zelim rijesit halogenki. Samo nikako da skupim vremena pozabavit se s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

I ja razmišljam nabaviti LED i to duga svijetla + maglenke, dok za kratka svijetla mislim ostaviti Osram Nightbreaker, jer često vozim po noću i često idem u Sloveniju pa da me ne zeza propis,zakon itd.

 

Da se mene pita bolje uzmi najlošiji LED nego najlošiji Xenon.

 

Ja razmišljm o Auxbeamom i NightEyom samo neznam kako složiti da mi sve stane u far, jer kolega sa posla ima u Audi-u LED ali far sa lećom i on je super zadovoljan ali on nemože zatvoriti poklopac od fara. Mislim da se to složi kako spada trebalo bi odvojiti malo više kikirikija.

 

Sretno sa projektom ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, taj Auxbeamom hvale svi i sve sto sam gledao u vezi njega je sa recenzijama iznadprosjecno. Opet kazem, ne cini mi se nista od toga bas nesto ekstremno skupo. Nailazio sam i na razlicite Osramove zarulje, ali ne znam koliko je to pouzdano i kvalitetno. Opet, gledajuci s druge strane ne bih bas zelio bacit 200 ili 300 kn na isprobavanje, a komplet led set me izadje stotinjak ili koliko vec eura.

 

Ne bih volio ni da to izgleda "seljacki", pa mislim da mi nebi bio problem izdvojiti i malo vise, ali da rad i sve ostalo bude odradjeno kvalitetno. Vidjam svaki dan razlicite jazavce sa kineskim sranjima i osim sto izgleda krajnje grozno i neukusno - cini se i opasnim. Posebno kad ti takav auto dolazi u susret, pa te totalka zasljepi i sa kratkim svjetlima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da razmisljate o led-u a niti jedan od vas nema lece u faru koliko sam skuzio, situacija je ista kao sa xenonom, znaci bez lece nema smisla i vece stete nego koristi, tako da prvo lecu pa onda led ili xenon, ili odmah novi sustav koji je izbacen, a to je leca sa ledicom, kao sta imaju original auti...


https://www.facebook.com/Xenon-Svjetla-LED-Rasvjeta-355647214468080/

Share this post


Link to post
Share on other sites

A H7r xenon za reflektor far?

Je li ko probao?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima frend na Corsi 2008, svjetli ok i ne smeta, ali opet nelegalno i privlaci zaustavljanje murje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neuspjesno guglam vec dan i pol sto se tice ugradnje navedenog u Osijeku i ne pronalazim nista osim Autosounda. Tamo su mi rekli da mi mogu odradit sve osim maglenki, a ja ne zelim da maglenke ostanu halogene vec zelim komplet. Nmg vjerovat da nitko nema reganu firmu i da se legalno bavi s takvim stvarima u najvecem slavonskom gradu. Mozda zvuci smijesno, ali ne zelim da mi to odradi netko koga ne mogu povuci za rukav u slucaju da nesto vrisne na elektronici ili da vrisnu sama svjetla.

 

Vinkovci mozda? Vukovar? Nasice? Netko zna bilo sto? Zahvaljujem unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem ipak otisao u Autosund, a maglenke cu vec nekako iskemijat. Naručen sam sutra za 13h. Kratka + pozicije cca 700kn.

 

https://ibb.co/ifFbjc

 

Ovako to izgleda trenutno, a budemo vidjeli sutra. ibnem link kad bude auto gotov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je djabe i da ce se ogradit da nije do njih iako nesto crkne...

 

Ionako ne crkne odmah nego nakon x vremena...


I da, kako ocekujes legalnu firmu za ilegalne radnje ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ilegalne? Ja recimo imam leću u farovima. Bilo bi ilegalno kada istu ne bih imao, a kada bih dao ugraditi xenon i/ili led. Ili se varam?

 

Nisam jos primjetio da policija kaznjava ikoga po tom pitanju, a nagledao sam se stvarno svakakvih degenerika sa razno raznim smećem, pa cak i sa stvarima koje full opasno djeluju.

 

Netko je gore vec stavio link od onog covjeka iz Sesveta. Frajer radi legalno i ima sigurica 5 auta dnevno na razlicitim doradama. Kompleksna je to tema i sa tankom granicom legalnosti i ilegalnosti, a zakon je glup. Ako ja kupim auto koji nesto slicno donosi u serijskoj opremi ili u jos goroj varijanti napravim nadoplatu za to - tko ce mi nesto slicno zabranit ili me kaznit?

 

Posebno jer ja na taj isti auto platim 17 put godisnje porez; tehnicki, registracija, cestarina, pa kad god izadjem na autocestu, pa godisnji porez za vozila do 10 godina starosti i tako u nedogled. Mslm, ok, otisao sam sad malo daleko, ali hocu reci da je ovi cirkus od drzave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo opet, varas se...

 

Svaka preinaka na svjetlima je ilegalna, tocka.

 

Auti sa xenonom imaju automatski nivelaciju i pranje svjetla, auti sa lecomi halogenom zaruljom to nemaju...

 

Druga stvar je sta se tolerira xenon ako je leca, al ako te posalje na izvanredni tehnicki, 100% padas, nema nikakve sanse da ga prodjes...


Slicno nije isto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao. U biti rekao sam vec, stvarno ne znam puno o toj temi. Ali ajmo ovako onda; ako ja to stavim, a staviti cu tokom dana - sto se dogadja na redovnom tehnickom? Da li ga prolazim po toj tvojoj prici ili moram vracati halogenke nazad? A ako moram, onda pretpostavljam da ce me i to kostati!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tehničkom ce te 99% njih rusiti jer nemas pranje farova i to se vidi na kilometar. Mozes ih naravno micati prije tehničkog pa vracati al nemoj se zavaravati da ces ici bezbrižno na tehnički i prolaziti samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buraz ima u BMWu xenon naknadno ugrađen i on prolazi, frend ima u Audiu LED u leći i on prolazi.

 

Prije 3 god JA pao sa Peugeot 206 jer je žaruljica bila krivo stavljena pa je svijetlo svjetlilo prema tlu. :zid

 

Tako da APP - ako prođe prođe, većinom" sve ovisi o od osobe do osobe na tehničkom, od policajca do policajca.

 

Evo službenog očitovanja iz 2012 LINK pa pročitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao. U biti rekao sam vec, stvarno ne znam puno o toj temi. Ali ajmo ovako onda; ako ja to stavim, a staviti cu tokom dana - sto se dogadja na redovnom tehnickom? Da li ga prolazim po toj tvojoj prici ili moram vracati halogenke nazad? A ako moram, onda pretpostavljam da ce me i to kostati!?

Sve ovisi na koga naletis, to nije moja prica, to je zakon ;)

 

Najbolje je odmah pozvat ispitivaca van prije nego udjes i rec mu da imas xenon i ako ti moze progledat kroz prste jer naravno sve ostalo je ispravno ;)

 

Kada ti stavljaju balaste, reci im da ih stave negdje gdje se ne vide iz aviona, najbolje negdje ispod fara ili neke plastike... jer vecina ih postavi na prvo mjesto koje vide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: bio sam, ali nista od toga. Decki u autosoundu su mi rekli da je nemoguce ugraditi led bez prethodnog skidanja farova i branika uslijed cega sam odustao. Naknadno sam zvao covjeka u Sesvete ciji je link vec netko zaljepio i on mi tvrdi da je moguce i da je na vise Scirocca vec radjena ugradnja xenona i ledica na sasvim normalan nacin. Nije mi bas blizu niti imam vremena otici, ali budem vec jednom. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: bio sam, ali nista od toga. Decki u autosoundu su mi rekli da je nemoguce ugraditi led bez prethodnog skidanja farova i branika uslijed cega sam odustao. Naknadno sam zvao covjeka u Sesvete ciji je link vec netko zaljepio i on mi tvrdi da je moguce i da je na vise Scirocca vec radjena ugradnja xenona i ledica na sasvim normalan nacin. Nije mi bas blizu niti imam vremena otici, ali budem vec jednom. :(

Pa zasto ih sam ne ugradis,nije to neka nauka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti savjetujem da ne ugradjujes led i da ostavis svjetla takava kakva jesu. Eventualno Osram Nightbreaker zarulje ili tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci bez lece nikakv led ili xenon, nightbreaker mila majka za halogen zarulju...ako bas oces taj led ili xenon nabavi far s lecom da to bude lijepo i da ne strsi svuda i nece te niko dirat, koliko se samo danas ljudi vozi s xenonom i ledom na obicnim farom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: bio sam, ali nista od toga. Decki u autosoundu su mi rekli da je nemoguce ugraditi led bez prethodnog skidanja farova i branika uslijed cega sam odustao. Naknadno sam zvao covjeka u Sesvete ciji je link vec netko zaljepio i on mi tvrdi da je moguce i da je na vise Scirocca vec radjena ugradnja xenona i ledica na sasvim normalan nacin. Nije mi bas blizu niti imam vremena otici, ali budem vec jednom. :(

 

a zasto je problem sa skidanjem branika? Pa na vecini autiju danas moras sve skidat dolje samo da promjenis zarulju a kamoli da ugradis lecu u far. Ovdje u ZG imamo doktora za te stvari, Jens mu je operativno ime :D i svi idu k njemu. Ako ponekad ides u smjeru ZG, pa makar i ako ides na more u ljeto, stani na pola dana, on ti to sve odradi kak spada. I dalje neces biti legalan bez pranja farova ali jos nisam cuo da se netko zali na lece koje on ugradjuje.

 

Moj na promjeni zarulja :)

 

IMG_20170705_115414.jpg

Edited by Xman

Share this post


Link to post
Share on other sites
0