1 1
juli3c

Tezina alu i celicne felge

Recommended Posts

Danas izvagao 3 seta felgi s passata b6 pa reko da podjelim s vama ako koga zanima.Tvornicka Alu 7x16 s 205/55 gumom 18kg

,celicna 6.5x16 s 205/55 gumom 16kg,alu 18 s 235/40 23kg.Nije mi jasno da je celicna 16ka laksa od aluminijske al eto vaga ne laze.Ima li koja laganija felga u 18 cola a da nije oz leggera??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam VW originalne alu Spedline SL1750 R15 i težina same felge je 7,10 kg no kada sam u ruci držao OEM čeličnu R15 mislim da je ipak bila teža ali pošto ju nisam vagnuo ne mogu tvrditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li koja laganija felga u 18 cola a da nije oz leggera??

BBS RC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je zanimljiva tema

Mogli bi tu pisati kilaze felgi koje imamo doma...taman imam dva seta

17 i 18" bez guma

17x7,5 od alfe gta 10,2 kg bez guma

18x7,5 bbs CH029 11,6kg bez guma

Budem izvagao i kad stavim gume

Imam i jedne od audija 17x7 i njih cu izvagat preko dana

A vagao sam BBS RC321 16x7,5 sa 195/45 bile su 15kg ravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda da se stavi i pokoja fotka uz podatak o težini felge pa ako nekome baš zatreba ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vagnio te od audia...felge su oem audi a6 ne znam kako se zovu ali vazu 20,2 kg sa gumama 235/45/17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da mi da editiram post

Pa evo stavio gume na bbs 18" dunlop sportmaxx 225/40/18 i s njima je 16,4kg ukupna tezina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da su admini stavili rok od 12h za izmjenu posta a prije si imao i do 14. dana, ovo mi je sada malo kratko.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da su rijesili nesto sto nas zeza uvjek,a ne neke sitnice i skracivanje izmjene posta sa 14 dana na 12h,jos uvjek nisu rijesili "500 internal Server Error".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saide nesto mi sumnjiva tvoja vaga dunlop u 18 cola tezi od 9 do 10kg.sta znaci da tvoja bbs je od 6.5do 7.5 kg i laksa od ultraleggere.

Saide nesto mi sumnjiva tvoja vaga dunlop u 18 cola tezi od 9 do 10kg.sta znaci da tvoja bbs je od 6.5do 7.5 kg i laksa od ultraleggere.u mene je dunlop maxx(235/40) 11kg i oem chicago 8x18 12 kg felga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm moguce je da vaga laze

Bas cu probat opet kad budem jednom skidao kotace opet...

Jos sam stavljao 4 puta na vagu i 3x je bilo 16,2 a jednom 16,4

A samu gumu nisam vagao...nisam se ni sjetio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu tvoje ove post povise ch 029 od 11.6kg.ako jesu nemoguce je da guma ima 5kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da jesu

U pravu si da....guma bi trebala biti teza...morat cu ponovit vaganje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi digitalnu vagu, ja sam gornje Speedline izvagao s njom jer ih pripremam za lakiranje idući mjesec pa su još bez guma, ona može malo pogriješiti u mjerenju ali ne puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i digitalne vage lazu. Mjerim svoju tezinu na jednom mjestu i pokazuje jednu kilazu, prebacim je na drugu poziciju pokazuje drugu kilazu. I to sa svakom digitalnom koju sam imao.

Oba mjesta su unutar kupaone na tvrdim plocicama tak da ne vjerujem tim kucnim vagama nimalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore sto i je digitalna

Mozda nije bila na ravnom ili nesto...uglavnom ponovit cu prvom prilikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora bit na ravnom, najbolje na pločicama pa nekoliko puta izmjerim onda sam sigurniji. Zna zezat i pokazivat malo razliku ali to je minorno, koliko su one na onaj krug znale fulat, po nekoliko kilograma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off topic. Kod digitalne vage ako ju koriistite u kupaonici pozeljno je da bude na jednoj plocici onda ste sigurni da je ravno. Kod mene su velike plocice pa nije problem i kad ju premjestim na drugu plocicu pokaze istu kilazu. Ako su male plocice onda ima i razlike u visini izmadju njih pa vaga malo laze. Isprobano kod mene kad ju stavim izmedju plocica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1