0
Jole112

Golf 6 TDI nesto zvecka?

Recommended Posts

I dalje se cuje sve mi nesto oko remena i na alternator vuce kao da se tu cuje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se to čuje u alternator u, tako i meni na passatu b7 ali manje i majstor mi je rekao da su mislim nekakvi ležajevi u alternatoru ako se ne varam.

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li otkril u čemu je riječ?

Kad ti je napravljen veliki servis?

Na tom mjestu motora mogu puno stvari proizvoditi takav zvuk...

Inače im zna napinjač staznog remena se čut.

Eliminiraj prvo sklop staznog remena tak da ga skineš i upališ auto da par sekundi bez njega radi, ako više nema tih zvukova znači da ti je oko zupčastog sve u redu, napinjač rolica vodena pumpa itd...

Ako je veliki servis uredno napravljen ja sumljam na natezač staznog remena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sam kupio friško covjek mi je rekao da je mjenjan set zupcastog sto i pise ali to cu sve jos provjerit jer to bi bilo ono najgore da pukne zupčasti remen :( Istina ima ljudi postenih koji sve kazu recimo rekao je da je mjanjao i AGR ili EGR ventil to sam provjerio vidi se odozdo da je sve novo :)

DSC_0044.jpg

20180222_165919.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio veliki servis prije jedno dva mjeseca i bio kraj majstora, kad je promijenio remenicu alternatora o krenuo je ručno da mi pokaže kako civilka te mi rekao da su to ležaji u alternatoru a taj zvuk kod tebe mi se čini sličan samo još izraženiji.

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš ti ljepog ulaganja u taj auto.

Nekaj na kuplungu ti se čuje, tu sad može isto biti više stvari, ali to je znak da ga kompletnog treba promijeniti.

Trebal si u kupovinu sa nekim ko se dobro razumije pa te sve nedostatke uočit prije kupnje i skinut cijenu za popravak toga svega ili otić gledat drugi golf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma terat cu ga dok se neraspadne i kupim komplet motor za 10k kuna a ne oterat u servis pa te poderu kosta pola auta popravak :D Kod nas je popravak pogotovo u ovlastenim servisima kriminalno skupo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo ti moze bit neka rolica/remenica ili lezaj alternatora, a ovo drugo zmri je zamasnjak otisao...

 

Za zamasnjak je to to, raspao se i gore ne moze bit, jedina opcija je zamjena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja istina te zanima o dmf?

 

Neki normalni zivotni vijek dmf-a je od 200-400 tis km, preko tesko izdrzi, v2cinom odlaze na 200-tinjak k km, normalne voznje...

 

A posto je ovo stavljano pred 3 i pol god, to moze bit i prije 100k km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja istina te zanima o dmf?

 

Neki normalni zivotni vijek dmf-a je od 200-400 tis km, preko tesko izdrzi, v2cinom odlaze na 200-tinjak k km, normalne voznje...

 

A posto je ovo stavljano pred 3 i pol god, to moze bit i prije 100k km...

Ma zanima me da li to sto pise o kvacilu da moze ici neko zamjensko koje nije "Dvomaseni-zamašnjak"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje odmah odustat od jednomasenog...

 

Nije to neka sreca, kazu koji su probali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tamo pitaš za neke čunga lunga pločice a sad bi da 10000 za motor,a opet bi ti triba zamašnjak jer ne dobiješ na motoru

 

a taj članak,kad vidiš ko je potpisnik redaka zaobiđeš

čitam njegove nebuloze 12 godina i svaki puta me iznenađuje :ne

da, samo onaj od 105ks ima dvomaseni :zid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto je mjanjan zamasnjak i kvacilo na 200201 km a sad ima 259000 km jedino ako netko u medjuvremenu skidao kilometre pa sad ima 300000 km to neznam ali nevjerujem jer auto neizgleda da je presao ni toliko :D Znaci 50 60 tisuca prkne kvacilo ako je uopce to :(

 

A sto se tice pakni i diskova ha kad sve zbrojim bolje ga prodat negoli to sve mjenjat pogotovo u ovlastenom servisu :(

Edited by Jole112

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi se cuje druk lezaj.Moze to jos 100000 km a moze sutra stat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi netko reci po ovom racunu koje je kvacilo zamjenjeno a mjenjano je 2015.g u Njemackoj !Neznam sta je tko mogao ugradit ?Nepise ni marka ni tip ali imaju brojevi pa mozda to nesto govori?

 

Hvala!Untitledt3ezt3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po broju sam nasao da se radi o kvacilu Proizvođač: LuK Šifra: 623 3209 00 E sad koji je zamajac unutra nisam nasao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0