0
TomoJ

Motor parking kočnice Passat 6

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

 

kada uprem dugme od ručne, motor parking kočnice mi duže zuji nego inače.

I evo danas baš pokaže grešku na displeju i žuta upozoravajuća lampica.

Međutim, čujem da motor zuji, što znači da je ispravan.

Nije da sam neki jado i škrtac, dapače, nego logički razmišljam zašto bi davao minimalno 1000 kuna za novi motorić ako se ovaj može reparirati pošto nije crknuo. Možda je riknuo samo neki mehanički dio.

Zanima me da li itko ima iskustva sa istim problemom i da li se uopće rade reparacije tih motorića? Ako da, kako doći do dijelova i da li itko zna majstora u blizini koji se time bavi?

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. ustekat dobru diagnostiku (dakle ne onaj elm fensi šmensi) i ocitat gresku

2. ako je motoric... pretezno u njega udje voda il se cak poglođu zubići na spoju motor-klijesta

3.prechekirat mehanicki dio tj klizace klijesta pa i same zastitne gumice klipica....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,

 

kada uprem dugme od ručne, motor parking kočnice mi duže zuji nego inače.

I evo danas baš pokaže grešku na displeju i žuta upozoravajuća lampica.

Međutim, čujem da motor zuji, što znači da je ispravan.

Nije da sam neki jado i škrtac, dapače, nego logički razmišljam zašto bi davao minimalno 1000 kuna za novi motorić ako se ovaj može reparirati pošto nije crknuo. Možda je riknuo samo neki mehanički dio.

Zanima me da li itko ima iskustva sa istim problemom i da li se uopće rade reparacije tih motorića? Ako da, kako doći do dijelova i da li itko zna majstora u blizini koji se time bavi?

 

Hvala!

 

Da li si ikad mjenjao prekidac elektricne parkirne? Ako nisi, probaj ako bi nesto mjenjao i popravljao, mogao bi se iznenadit. I da, prvo vidjeti koje je greske zabiljezio preko dijagnostike.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da li si ikad mjenjao prekidac elektricne parkirne? Ako nisi, probaj ako bi nesto mjenjao i popravljao, mogao bi se iznenadit. I da, prvo vidjeti koje je greske zabiljezio preko dijagnostike.

 

 

Da, mijenjao sam prekidač i to u ovlaštenom. Obično on blinka kada ručna rikne. Kod mene prekidač funkcionira, jer kada uprem prekidač, čujem da aktivira motoriće ručne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda gledaj da li ti je kuciste oko motorica napuknuto. Nisam nikad skidao motoric taj ali navodno moze i bez da kotac ide dolje, samo moras imati grabu ili dizalicu...

Da li znas koji ti tako duze zuji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda gledaj da li ti je kuciste oko motorica napuknuto. Nisam nikad skidao motoric taj ali navodno moze i bez da kotac ide dolje, samo moras imati grabu ili dizalicu...

Da li znas koji ti tako duze zuji?

 

Evo sad ću svejedno mijenjati gume pa ću se bolje zagledati da li je napuknuto kućište.

A riječ je o zadnjem desnom motoriću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,

 

kada uprem dugme od ručne, motor parking kočnice mi duže zuji nego inače.

I evo danas baš pokaže grešku na displeju i žuta upozoravajuća lampica.

Međutim, čujem da motor zuji, što znači da je ispravan.

Nije da sam neki jado i škrtac, dapače, nego logički razmišljam zašto bi davao minimalno 1000 kuna za novi motorić ako se ovaj može reparirati pošto nije crknuo. Možda je riknuo samo neki mehanički dio.

Zanima me da li itko ima iskustva sa istim problemom i da li se uopće rade reparacije tih motorića? Ako da, kako doći do dijelova i da li itko zna majstora u blizini koji se time bavi?

 

Hvala!

Pozdrav.

 

Mom starom na Passatu B6 isto otišao motorić na desnom kotaču.

Izgleda da su se zubi izlizali.

Treba mijenjati ovih dana.

Lijevi i desni su ti isti, ne razlikuju se ako internet ne laže

Pripazi jer imaš verzije sa 6 i 12 zubaca.

 

Ako imaš koga u BiH, da ti kupi i pošalje motorić ako je tvoj "neispravan".

 

Novi su oko 130Km tj. 500 kuna, isplati se svakako.

 

Evo ti link.

 

https://www.olx.ba/artikal/25387181/motoric-rucne-kocnice-trw-passat-6-12-zuba/

 

Lp

 

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napuknuto kućište, iscurila mast iz njega i blago se zupčanici pojeli.

Zamijenio i sve ok.

 

Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to se zna desit. U biti bi trebalo kod svakog servisa provjeriti stanje tog kucista ali mislim da svi to zaborave. Sad cu mjenjat diskove i plocice na svim kotacima pa cu zamolit da bace pogled...

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
0