1 1
shaggy_precko

Reklamacija gume u jamstvu

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Kupio sam nove gume sa 12 mj jamstva prije tjedan dan . Kako sam clan HAKa imam paravo kod njih montirat gume besplatno pa sam to obavio kod njih u petak.

Guma mi je ispustila preko ventila koji je star godinu dana(znam da je praksa svaki put nove ventile ali jbg) . kako se sada malo guma ostetila ne znam hoce li mi to priznati ?

imam racun i sve. pa ako je netko imao iskustva .

Strah mi je da ju namontiram pa da ne zavrsim u kanalu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavio si stare ventile koji kostaju 5 kuna. Nije valjda da nisi dao da ti stave novi ili je vulkic rekao da netreba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praksa je da idu novi ventili kod nove gume ali godinu dana star mislim da ne bi trebao biti razlog, možda sama guma malo pušta nakon montiranja a nisi kontrolirao, i eto a možda onaj rub felge nije očišćen kako treba pa je puštala. U HAK-u je odradio pa nije nitko gledao ventile jer su samo namontirali gumu, ak se ne varam.

 

A pitaj za reklamaciju, ionako bez upita nema ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ces dobiti reklamaciju na gumu u tom slucaju....koliko sam skuzio guma je ispustila i zato se ostetila a ne da je bila ostecena pa ispusta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno...zbog 10kn on ide levatit prodavaca cija guma je ispravna... a kako ce to prodavac reklamirat tvornici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nece nikako

Vjerojatno se vozio na praznoj ili je stajao auto na praznoj gumi pa ju je felga ostetila....bar sam ja tako skuzio.

A nisu ni oni ludi da priznaju na to reklamaciju...vjerojatno znaju kako ostecenje moze izgledat ako je tvornicko...

A i ta garancija na gume je po meni relativna stvar i u 90% posto slucajeva ne mozes dokazat da nisi ti rasjekao/probio/krivo montirao gumu itd

Mislim da je ta garancija vise ako se pojavi nekakav bubreg ili tako nesto...

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerujem da neće ništa napraviti po pitanju gume, nitko ne prihvaća reklamaciju bez neke provjere što se dogodilo ... a valjda će javiti kako je prošao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1