0
ivmilicevic

Golf 2 - Centralno/Daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam jedno pitanje u vezi ugradnje daljinskog zaključavanja kod golfa 2. Golf ima tvorničko vakumsko centralno zaključavanje, dakle ništa nije naknadno ugrađivano. Konkretno kod moga auta otključavanjem vozačevih vrata otključava se sve, dok se to isto ne može napraviti sa suvozačeve strane. Po tome trebao bi ugraditi motor ili actuator u vozačeva vrata koji bi praktički samo aktivirao već postojeći sustav bez potrebe da stavljam ključ u bravu. Dijelovi su već stigli, ali imam poteškoća sa mehaničkim dijelom ugradnje. Konkretno kako mogu natjerati motor da otključa vozačeva vrata?

Razumijem princip rada, ali jednostavno ne vidim mjesto gdje bih mogao montirati motor bez da smeta prozoru ili nečemu drugo. Cijenio bih ako netko tko je ugrađivao daljinsko ili električno centralno zaključavanje može ostaviti koju sliku ili barem savjet kako i gdje montirati motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Normalno je da se sa vozačeve strane otključa sve a,

sa suvozačeve samo ta vrata u kojima je ključ.

Kad ugrađuješ daljinsko na auto koji već ima centralno zaključavanje

u tvom slučaju vakumsko nema potrebe za nikakvom dodatnom ugradnjom motorića

centralu daljinskog zakljućavanja spoji na žice i smjesti kod vakum pumpe

Google rezultati pretraživanja slika za http://www.golmax.hr/images/stories/proizvodi/Daljinska/DALJINAC008_clipped_rev_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ja nešto krivo shvaćam, ali vakum pumpa ne može otključati vozačeva vrata. U vozačevim vratima se nalazi samo prekidač/senzor koji daje signal za pokretanje pumpe i otključavanje ostatka auta. Kada bih spojio centralnu jedinicu daljinskog zaključavanja na vakum pumpu po šemi, dobio bih da mogu daljinski kontrolirati sve osim vozačevih vrata(dakle prednja desna, oba zadnja vrata, prtljažnik i rezervar) dok bi vozačeva ostala netaknuta. Ovdje su slike iz haynesovog priručnika:

77XXx2G.png

FiyLCLQ.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj spojiti na vakum pumpu

na vw polu 6n, golfu3 funkcionira

iako sa kljućem sa suvozačeve strane možeš otvoriti

ručno samo suvozačeva vrata.

ako kojim slučajem neće tako raditi onda se spojiš na senzor koji salje signal vakum pumpi

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš shemu za spajanje na vakumsko centralno

pa po njoj spoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spojio sam po semi za vakumsko zakljucavanje i dobio otkljucavanje/zakljucavanje svega osim vozacevih vrata. Sada sam opet na pocetku, tj. da trebam ubaciti motoric u vozaceva vrata koji pomice tvornicki mehanizam za zakljucavanje. Ako je netko vec radio volio bih cuti misljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites
0