1 1
M-N

Golf 7 Gtd iskustva

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Prije svega ispricavam se svima ako sam postavio vec videnu temu, novi sam pa nisam detaljno pretrazio forum. Naime u proljece namjeravam uvest Golfa 7 gtd-a iz Njemacke vjerovatno 2016. god. Ono sto sam si zacrtao je obavezno da ima dsg mjenjac te veliku navigaciju jer preko one male sa jako losom rezolucijom i kvalitetom ekrana jednostavno ne mogu prijeci u takvom autu. Od ostale opreme auto vec serijski ima sve sto meni treba. Sto se tice uvoza pretpostavljam da je nekih 10 tis. kn. No da zavrsim svoje malo izlaganje, zanimaju me iskustva vlasnika ili clanova koji su imali auto ili su se susreli sa njim!? Dali ima nekih izrazenih mana? Kakav je kao auto za svaki dan (udobnost i voznja po gradu). Taj auto bi mi bio primarno vozilo i cura i ja bi ga zajedno vozili pa pokusavam skupit sto vise savjeta i dojmova. Svi su dobrodosli da napisu neki dobar savjet ili dojmove o samom vozilu. Hvala unaprijed!

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Edited by M-N

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio ga jedno vrijeme, nije bilo nikakvih problema, potrošnja ti je oko 7-8 litara, za navi se nemoj obazirati jer lako ju ugradiš naknadno / cca 1000 eur troška ) jer nema baš puno autiu discovery pro.. ova mala discover media je blesava da jer čita mape preko sd kartice i vuče se ko krepana krava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, za potrosnju sam cuo da je u najmanju ruku u vecini sitiacija iznenadujuce mala tj. skoro identicna motoru sa 150ks. Skuzio sam da ta velika navigacija ide u omjeru 1:10 proizvedenih auta sto mi je dosta cudno jer je to ipak top varijanta sedmice uz GTI i R model. Znam da je kao doplata jako skupa ali se isplati jer mala cesto zna otkazat poslusnosti a o kvaliteti prikaza da ne pricam. Tesko bih objasnio curi da moramo dati jos 1000 eura da naknadno ugradimo vecu navigaciju na tek kupljeni auto...hocu odmah izbjeci rasprave sa njom i postedit si zivce

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Edited by M-N

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to 7-8l da se voziš kako treba.. ako ćeš bit cicija onda i 5.5-6l očekuj :D

 

A gle 3000 eur nije mala doplata, dosta je to

 

Hahaha, a to je da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam discovery media mib1 i radi skroz ok, naravno da bi bilo bolje da je pro ali je ovo skroz ok pogotovo nakon updatea mapa. 2016 je vec mib2 tako da bi trebala radit jos bolje i rezolucija bit bolja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam 2016 je bilo i ubacivanje paljenja auta preko keyless go-a kao standardno ili sam nesto pobrkao. Vjerujem da je situacija bila bolja sa updateom mapa ali cisto sumljam da je fluidnost i rezolucija nesto bitno mjenjana. Nije navigacija kljucna u cjeloj prici, no steta je ne uzet vecu vec kad se auto polovan uzima pa se moze birat. Nisam primjetio da ti auti nesto cjenovno vise odskacu od modela sa standradnom navigacijom...

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezolucija je identična na mib1 i 2.. ekrani su isti

 

kessy je uvijek bio nadoplata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam 2016 je bilo i ubacivanje paljenja auta preko keyless go-a kao standardno ili sam nesto pobrkao. Vjerujem da je situacija bila bolja sa updateom mapa ali cisto sumljam da je fluidnost i rezolucija nesto bitno mjenjana. Nije navigacija kljucna u cjeloj prici, no steta je ne uzet vecu vec kad se auto polovan uzima pa se moze birat. Nisam primjetio da ti auti nesto cjenovno vise odskacu od modela sa standradnom navigacijom...

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Mislim da ti švabo neće bit nešto extreman u razlici GTD-a sa Discover Pro i Discover Mediom. Prvo i najbitnije,kupujes (po švapskim standardima) 4 godine staro auto,drugo,ne kupuješ navigaciju nego polovno auto (i to dizela) kojih se oni lagano rjesavaju,i trece,u našoj brackoj Njemačkoj svako drugo auto je sa oem nav,jer je u njih drugaciji PPCV i samim time jeftinija dodatna oprema(jos kad je provuku na lizanje),a i svi rade par stotina km dnevno odlazeci vecinom u polupoznate gradove tako da im je neophodna nav(jbg, nije to ko u nasim selima otic na pivu). Uglavnom,samo spremi kesu i neboj se!

 

 

Sporo pamtim,brzo zaboravljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne bojim se samo me je strah haha! Jasno mi je sve samo se ne slazem da se oni takvih dizela rijesavaju...malo nasi mediji i ljudi napumpavaju tu pricu o velikom odbacivanju dizela u Njemi. Nitko ne kaze da se broj dizela smanjuje i da ce se u buducnosti jos dodatno smanjit, no dizel nije rekao jos niti blizu svoje zbogom. Mislio sam da ce se stroze norme odrazit i na cijene no prevario sam se i to bas u slucaju golfa 7 dizela koji je gore i dalje sveta krava i na dobroj cijeni. Jedino me u svemu brine novi zakon o mjerenju ispusnih plinova koji ce pokazivat puno realnije brojke emisije stetnih plinova. To ce se deff odrazit na cijenu uvoza!

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Edited by M-N

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1