0
TomoJ

Passat 6 problem sa dugim xenon svjetlima

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

 

nadam se da je ljeto bilo opušteno, a za servisere ovdje nadam se da su pograbili lovu od gastarbajtera :)

 

Imam jedan problemčić pa se bojim da neću proći tehnički.

Kratka svjetla normalno rade, kada upalim auto, odrade dizanje, spuštanje i niveliraju se kako treba i zakreću u zavojima.

Problem imam kada upalim duga svjetla; blinkaju. Čas lijevo, čas desno.

Također ponekad tek nakon par sekundi upali samo npr. lijevo dugo, a desno ne reagira.

Pa se onda izmjenjuju; lijevo dugo se ugasi, a desno upali. Pa naodjednom oba duga se upale, pa ugase, i tako stalno.

Na instrument ploči se ne pojavljuje nikakva greška.

 

Ne znam da li je ikome poznat ovaj problem i da li je itko imao sličnih problema, pa eto ako netko ima kakav savjet dobrodošao je.

 

Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, stvarno zanimljivo. Kad kazes da blinkaju da li mislis da kao da se pale i gase duga svijetla, odnosno kao da blicas nekome u susret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne baš kao da blicam, više kao da rade par sekundi pa se ugase duga, pa sve tako naizmjenično.

Čas se upale, čas ugase...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, meni se slicno ponasalo samo jedno svijetlo dok nije prestalo raditi a i javilo je gresku. Ispostavilo se da je puknuo kablic za blendu dugog svijetla. Ne gine ti rastavljanje i skidanje branika :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to bilo na Audiu kad mi je osta malo prozor otvoren pa malo kise otislo i na rucicu, uglavnom je ona bila problem

Edited by romano010

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to bilo na Audiu kad mi je osta malo prozor otvoren pa malo kise otislo i na rucicu, uglavnom je ona bila problem

 

Kako si riješio problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja dam objašnjenje što je kod mene bilo, ako nekom bude trebalo.

Na lijevom faru nažuljao se napojni kabelčić koja diže blendu za duga svjetla. A on je povezan i sa desnim farom. Sreća ja sam potrefio iz prve na lijevi far.

 

Lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da li netko zna da li se kod xenon farova mogu promijeniti samo leće, odnosno taj cijeli unutarni dio u kojem leži žarulja?

Glupo mi za cijeli far davati brdo para ako netko zna da li se to može mijenjati i koliko bi koštalo?

Svjetla su mi jako loša pa mislim da su sjenila izgorila i vidim da je leća jako zamućena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

 

Možeš li biti malo precizniji?

Da me uputiš gdje nabaviti leće, koje su kvalitetne i koliko koštaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

 

Koliko si siguran u to, far kod Passat B6 se mora piliti da bi se rastavio...

 

Možeš li biti malo precizniji?

Da me uputiš gdje nabaviti leće, koje su kvalitetne i koliko koštaju?

 

Koliko ja znam to su takve lece, mutne i svaki Passat B6 ima mutne lece.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0