3 3
mur3633

Golf 4 TDI dotok vazduha u filter

Recommended Posts

Pošto dosta volim da provedem vremena gledajući motorni prostor, pogledam malo dio kod vazdušnog filtera.

Ispratim plastičnu cijev koja se kači kod lijevog fara i malo razmotrim kuda usisava vazduh.

Otkrijem da usis ide na onu mrežicu na grill-u, pa iza dviju plastika, preko fara i tek onda ulazi u tu cijev i dalje na filter.

E sad, razmišljao sam da napravim još jednu cijev i savijem je prema dolje, tj. napravim usis negdje kod blatobrana tako da uzima hladan vazduh. Neki kažu da to i ne bi bilo loše, jer je turbo motor u pitanju.

 

Da li bi to bila glupost ili bi stvarno imalo funkciju?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je previse nisko moze ti povuci vodu npr ako ides preko lokve/kise..radije ako vec oces to napravit neka ide iza maske naprid kod fara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih ništa to pravio, ako ne bih ništa dobio.

 

Sad zimi i ne bi toliko bilo funkcionalno, ali ljeti možda i bi.

 

Zato se raspitujem, baš me zanima.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

R32 DSG usis vs OEM

IMG_3200.jpg

IMG_3196.jpg

2556258558_cf8008ec55_b.jpg

 

1J0 805 965 EB 41 - poklopac iza fara

1J0 805 962 GB 41 - R32 DSG usisni kanal

1J0 129 609 G - R32 DSG cijev

 

 

Jedan fin OEM mod da auto bolje diše.

Da li se dobija na performansama? Ne znam, neki kažu da dobija ali ne mnogo.

Ima vrlo malo modifikacija na donjem dijelu kućišta filtera vazduha, a ko ima para za bacanje može da uzme i donji dio kućišta filtera isto od R32 DSG.

 

Jeftinija varijanta bi bila alu crijevo fi 80mm, ali dosta ružnije izgleda.

 

Uglavnom jedna od najglupljih modifikacija je moja prvobitna da se crijevo spusti u donji dio branika...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra stvar, sa ovim i nekim sportskim filter panelom bi auto sigurno bolje disao..
Sad ovo je bas tesko nac ako je dolazilo samo na R32 DSG osim u ovlasceni ai je tamo sigurno cijena paprena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sportski filter brzo uništi MAF senzor.

Postoji opcija da se ošmirglaju sve neravnine u kućištu filtera, radi navodno boljeg protoka vazduha. Po meni glupost, ali daleko bolje od stavljanja bilo kakve ružne pečurke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak jedno dobro čišćenje pa i pranje, zna se dosta smeća nakupiti ispred mrežice u usisnom kanalu kroz godina, a to od ugradnje vjerujem nitko dirao nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema ucinka...  CAI ti tu nece nista pomoc... Samo gass

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

1J0 805 965 EB 41 - poklopac iza fara

1J0 129 609 G - R32 DSG cijev

 

 

 

Otpalo prošle godine. Htio kupiti novo, ali tako dobih info.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta je stvari otpalo još i prije kada sam bio stalni gost u ovlaštenom, nema što nisam pitao i tražio da li imaju, tako da je sada još stanje i gore jer tko će proizvoditi jedan dio koji nije tražen, preše se gase i "auf Wiedersehen".

Jedino polovno preko ebaya ako netko prodaje ili nešto drugo smisliti što bi tu odgovaralo za bolji protok, ujedno kutija od akumulatora bi ti smetala tako da bi na njoj trebao raditi preinake ili ju odrezati, a to ne bih radio, usput je Ivo spomenuo da nema od toga baš puno koristi pa ne vidim neki smisao...

Ja sam svoj usis dobro očistio i odradio neke sitnije popravke na nosaču i stavio crne vezice jer se to sa vremenom sve zna rasklimati i kada motor radi imaš raštimani orkestar svih mogućih zvukova. S time sam se baš pozabavio čim sam ga uzeo jer je bilo užas slušati te zvukove koji dolaze odsvukud, usput sam i na kutiji zraka radio popravak nosača jer se i on tresao.

10_dsc_0001lkjpe.jpg

15_dsc_0058bkkh5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3