2 2
mur3633

Golf 4 TDI 115ks turbina od 130/150ks

Recommended Posts

Pošto mi je turbina počela fijukati ili zviždati, vrlo moguće je da je pred izdisajem.

 

E sad, ne bih reparirao ovu moju, već bih tražio Garrett GT1749VA/VB od 130 ili 150ks modela.

Zanima me je li ko to stavljao na fabričkog Golfa 4 TDI od 115ks i koje su sve prepravke potrebne da bi se to namontiralo?

Hvala

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri crijeva bre sjutra sta si navalio sa turbinom

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je turbina popustila, ali majstor kaže ništa da ne diram za sad, nije strašno.

Turbina zviždi, a kad su crijeva onda šišti.

 

Vidjeću da ovih dana skinem DPF. Razmišljam se da li da samo siječem DPF i da navarim cijev ili na otpadu da tražim komplet izduv drugi sa fabričkim katalizatorom.

 

Bojim se ako stavim samo cijev da će početi da dimi previše, a to ne bih volio, iskreno.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta razloga zbog kojih turbo moze zvizdati ( boost leak, otvoren ispuh...)

 

Dpf na golf 4???

Inace dolazi obicni katalizator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dpf na golf 4???

Inace dolazi obicni katalizator.

DPF. 7M3 181 BA kataloški broj.

$_20.JPG

 

Upisan u njemačku saobraćajnu 2011.g.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naknadna ugradnja, inače nije dolazilo i ja bih ga skinuo jer po meni nema svrhe kad ne može odraditi regeneraciju, što znači kad se zapuni "Adios amigos" a i samo štopa dizlo bez veze. Skidaj to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ga samo otpilati ili uzeti komplet izduv fabrički sa otpada?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ga samo otpilati ili uzeti komplet izduv fabrički sa otpada?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Skini ga i probaj izbiti filter iz kučišta i tako ga vratiti gore, pa će ovi na tehničkom uvijek misliti da imaš DPF.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se ovamo u CG ne gleda da li ima ili ne, a i četvorka je u pitanju koja fabrički nema DPF.

Otpilaću ga, a umjesto njega navariti cijev i to je to.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš prilike negdje naći kompletni ispuh sa katalizatorom sa nekog otpada po meni bolja varijanta nego ovog kramarit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ta je opcija u razmatranju.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se ovamo u CG ne gleda da li ima ili ne, a i četvorka je u pitanju koja fabrički nema DPF.

Otpilaću ga, a umjesto njega navariti cijev i to je to.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Da u pravu si, ali i vi ste na putu za EU, tako da će to stići i kod Vas.

Po nekoj logici taj u DE sto ga je ugradio dobio je veću EKO normu nego što priprda tom motoru, pa ne bi bilo loše zadržati tu višu eko normu.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je da svi koji imaju 74kw motor pod oznakom AXR, ima fabrički Euro 4 normu, iako nema DPF.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno je morao jer zbog norme III koju je imao nije mogao u neke dijelove grada pa je skočivši na normu IV mogao i zbog toga ga je ugradio ili je bio neki ekološki frik pa ga iz tog razloga ugradio, tko će ga znat. Takav zakon kod nas ne postoji a vjerujem da ga neće niti biti pa stoga ponovno, čemu DPF koji ne može obaviti regeneraciju i nije serijski dolazio na tvorničkom autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ću da se raspitam za fabrički izduv po otpadima, pa da vidimo.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuj, nije da te nagovaram ali ako je tvornički takav bio, zašto ne, ujedno će malo prodisati jadnik. :) Pogledaj po otpadima, po meni bolja opcija nego ovaj rezat a DPF daj na prodaju, možda nekome baš to paše a ako ga izrežeš od njega koristi nikakve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je da svi koji imaju 74kw motor pod oznakom AXR, ima fabrički Euro 4 normu, iako nema DPF.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Tako je imamo axr golf 4.... peder na tehnickom kod promjene prometne radi tablica upisao euro 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno je morao jer zbog norme III koju je imao nije mogao u neke dijelove grada pa je skočivši na normu IV mogao i zbog toga ga je ugradio ili je bio neki ekološki frik pa ga iz tog razloga ugradio, tko će ga znat. Takav zakon kod nas ne postoji a vjerujem da ga neće niti biti pa stoga ponovno, čemu DPF koji ne može obaviti regeneraciju i nije serijski dolazio na tvorničkom autu.

 

Razumijem te. Nisam ja mislio da ostavljaš DPF u funkciji nego samo da izbiješ filter iz kučišta a kučište ostaviš na ispuhu dole da glumi DPF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka vidi koja mu je bolja opcija, meni bi neki polovni originalni ispuh sa katalizator bilo bolje rješenje i ovaj ostaviti kakav je pa ako mu ikad zatreba tu je ili neka ga da na prodaju a ako ga razvali ništa od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka vidi koja mu je bolja opcija, meni bi neki polovni originalni ispuh sa katalizator bilo bolje rješenje i ovaj ostaviti kakav je pa ako mu ikad zatreba tu je ili neka ga da na prodaju a ako ga razvali ništa od njega.

Koliko sam ja razumio DPF je zaštopan, a pošto je to naknadna ugradnja na G4 nema mogučnosti regeneracije. Tako da DPF svakako mora dole.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nista to. To je euro 3 kod nas i gotovo.. daleko je nas vozni park za europom a tako ce biti jos dugo. Pola auta u hr su nekakav uvoz iz europe sa otpada. I dalje vecinom vozimo europsko smece i kad ce to stati? Kad budemo imali standard ko u eu. A ne zadnja rupa na svirali eu. Zaboravite to.. vozi kak auto bolje ide. I tak gorivo poskupljuje i mozda bude za par godina 20 kn litra. Onda bude pola ljudi parkiralo aute i isli busom, itd. Europska unija nas osiromasuje i crpi iz nas resurse a s druge strane nam uvaljuje svoje smece..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije sve smeće, ajd, to što vozimo euro III ne znači da su auti niš koristi. Ima nas dosta koji ulažemo u i odvajamo za lim puno više od prosječnih građana a da ne govorim kolege koji rade restauracije pa imaš keca, duju kao da su iz tvornice izašli. To što države nameću strožije kriterije i od dizela rade cvjećrnicu tu je problem, ali da ne idemo izvan teme, iako već i ovom načetom oko DPF jesmo.

Slijedeći auto nakon što amortiziram uloženo i ako financijski budem mogao je elektro, nema šanse da ikad više uzmem fosilca, samo da su nešto povoljniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo čisto da javim problem loše vuče auta.

 

Nije u pitanju DPF.

Drugi je problem u pitanju. Turbina.

b710d8c77302f85bd2960d3dc98bc869.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo čisto da javim problem loše vuče auta.

 

Nije u pitanju DPF.

Drugi je problem u pitanju. Turbina.

b710d8c77302f85bd2960d3dc98bc869.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Wow, sta se tu dogodilo?

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2