Jump to content

Welcome to VW Club Croatia!

Sign In or Register to gain full access to our forums. By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Valvoline
Photo

dpfi i eko test

• Please log in to reply

Posted 15 November 2018 - 01:54 PM

ivanm

SDI

• Član
  • Pip
  • 215 posts
  • Ime:ivan
  • Auto:Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4

Imam onaj programčić Torque ali mislim da mi ne daje podatke o dpf-u..iako bi trebao. Auto ima 130000km

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

imaš free i paid app za android VAG DPF.. paše na većinu obd2 konektora..

https://play.google....gdpf_free&hl=hr

soot mass (masa čađe) varira od 5-24 grama, na 24 grama se pali lampica..

čim dođe do 22 grama počinje aktivnu i radi ju dok ne spustu na 5 grama cca.. ili dok ju ne prekineš.. puno prekidanja i nesvjesnost prisutnosti tog ajmo reć problema sa loše rješenim ekološkim sustavom na VAG vozilima, (navodno ford i renault rade da ni neznaš).. ako često prekineš regeneraciju životni vijek filtera se smanjuje.. jer svaki put on se grije na skoro 600 stupnjeva i onda hladi.  sad zamisli zimi je vani na -5-6 stipnjeva i grije se na 600 i tako redom.. nekad čak pukne filter iznutra a nekad se i pregrije i rastopi, ako senzor temperature krepa mislim da auto prelazi u safe mode, može se zagrijati na 800 i 1000 stupnjeva, usijati dpf i rastopiti, bio neki dan golf u požaru, zbog dpf-a, rekao bih da se on rastopio i planuo cijeli auto.. 

Edited by ivanm, 15 November 2018 - 01:56 PM.

Posted 15 November 2018 - 10:34 PM

ivanm

SDI

• Član
  • Pip
  • 215 posts

Kupiš novi DPF i mir ili vozilo na benzin.... Tada ne bude moralnih i zakonskih dilema.  Svi koji kupuju diesel moraju biti svijesni ''problema'' koji dolazi s njim. Ne samo gledat koliko ks ima, dal su felge 18/19 ili 20 '' itd.  Nema tu previše filozofije....sve je jasno ko dan. Zato polako dieseli su prošlost , pogotovo sada kada novi benzinci troše u rangu diesela. Još kad usporediš održavanje diesel je lagano OUT, pogotovo ako ga nisi spreman održavat kako ''bog zapovijeda'' Nego kako to već biva ( ne samo kod nas ) da se kreće s vađenjem svega i svačega....  I ja samo vozio donedavno VW, nisam zamblindirao EGR kao što to radi 99% drugih,  nego kupio novi i mir. Jbga, očito sam idiot koji ima love na ''bacanje'' ( ne ..nemam love na bacanje, al imam morala :lol2  )

Bio dizel out ili ne, ulaganje u auto sa 250000 km koji je star npr 10 godina, neki audi sa full opremom ili wv touareg 4x4 koji je kostao pola milijuna kuna ili vise, predvidjen da ide pola milijuna km, tesko je reci da je za smece bez tog filtera. Pogotovo jer su ionako eko testovi lazirani.
Zamjenski dpf ne valja. Original je preskup. 20000kn i vise. Novi egr nije 600 kn ko na golfu 5 nego 1000+ eura plus svi senzori, montaza i ciscenje svih kanala, usisne grane od garezi kosta ko 1/3 auta.
To se ne isplati. Zar ce hrvatska bacati pod prese full luksuzne aute koji mogu napraviti pola milijuna km zbog u startu lose osmisljenog recirkulacijskog sustava? I sustava ponovne obrade ispuha jer se auto mora voziti po autocesti? Sto ako vozis autocestama i otvorenim putevima i dogodi se nesto po zimi na skijanju, lavina npr da moras 2 dana sjediti u autu? Da stojis na mjestu zbog neke katastrofe a vani -20. Regeneracija se nebi odvijala neg bu cloggao i egr i dpf. I imas stetu od 3000€.
Jednostavno prolupana tehnologija.. profuckana. A ljudima auti prodati, novci pokradeni. Amerima su sve aute otkupili, od 2009-2015. Koji god su imali dpf. U europi forsiraju najjadnije zemlje da sve mora biti po normama..
izumiru zivotinjske vrste i biljne a da nebi dizel u automobilima..
A sto je s industrijom, brodovima, zeljeznicom, avionima, kamionima raketama. Sve to zagadjuje prirodu vise od svih auta na svijetu. I elektro auti zagadjuju.. struja se dobiva iz termo i nuklearnih elektrana. baterije su otrovne. to je sve farsa.. LAŽ. kojom politicari i ostali drze ljude u poluistinama i zabludama daleko od istine. I otimaju novac. Garantiram ovaj svijet je ovisan o nafti i dok god ima nafte, zemlja ce ce zagadjivati, negdje manje negdje vise ali nece prestati zagadjivanje. I kad nebude nafte stat ce sve, promet, industrija svega, hrane, svega. Sve ce postati preskupo bit ce najveca kriza i eto treceg svjetskog rata.. otvori oci. Nije svijet samo hrvatska, srbija i bosna i vw.. kinezi i indijci koji najvise zagadjuju su polovica svjetskog stanovnistva.. europa je mala. End.

Edited by ivanm, 15 November 2018 - 10:35 PM.

Posted 15 November 2018 - 11:07 PM

romano010

SDI

• Član
  • Pip
  • 138 posts
  • Ime:Romano
  • Auto:Audi A4
Potpis od A do Ž, sve istinito napisano

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Edited by romano010, 15 November 2018 - 11:08 PM.

Posted 16 November 2018 - 08:26 AM

kostolomac_cro

GTI

• Član
  • PipPipPip
  • 932 posts
  • Ime:Valentino
  • Auto:Golf V 2.0 TDI

Bio dizel out ili ne, ulaganje u auto sa 250000 km koji je star npr 10 godina, neki audi sa full opremom ili wv touareg 4x4 koji je kostao pola milijuna kuna ili vise, predvidjen da ide pola milijuna km, tesko je reci da je za smece bez tog filtera. Pogotovo jer su ionako eko testovi lazirani.
Zamjenski dpf ne valja. Original je preskup. 20000kn i vise. Novi egr nije 600 kn ko na golfu 5 nego 1000+ eura plus svi senzori, montaza i ciscenje svih kanala, usisne grane od garezi kosta ko 1/3 auta.
To se ne isplati. Zar ce hrvatska bacati pod prese full luksuzne aute koji mogu napraviti pola milijuna km zbog u startu lose osmisljenog recirkulacijskog sustava? I sustava ponovne obrade ispuha jer se auto mora voziti po autocesti? Sto ako vozis autocestama i otvorenim putevima i dogodi se nesto po zimi na skijanju, lavina npr da moras 2 dana sjediti u autu? Da stojis na mjestu zbog neke katastrofe a vani -20. Regeneracija se nebi odvijala neg bu cloggao i egr i dpf. I imas stetu od 3000€.
Jednostavno prolupana tehnologija.. profuckana. A ljudima auti prodati, novci pokradeni. Amerima su sve aute otkupili, od 2009-2015. Koji god su imali dpf. U europi forsiraju najjadnije zemlje da sve mora biti po normama..
izumiru zivotinjske vrste i biljne a da nebi dizel u automobilima..
A sto je s industrijom, brodovima, zeljeznicom, avionima, kamionima raketama. Sve to zagadjuje prirodu vise od svih auta na svijetu. I elektro auti zagadjuju.. struja se dobiva iz termo i nuklearnih elektrana. baterije su otrovne. to je sve farsa.. LAŽ. kojom politicari i ostali drze ljude u poluistinama i zabludama daleko od istine. I otimaju novac. Garantiram ovaj svijet je ovisan o nafti i dok god ima nafte, zemlja ce ce zagadjivati, negdje manje negdje vise ali nece prestati zagadjivanje. I kad nebude nafte stat ce sve, promet, industrija svega, hrane, svega. Sve ce postati preskupo bit ce najveca kriza i eto treceg svjetskog rata.. otvori oci. Nije svijet samo hrvatska, srbija i bosna i vw.. kinezi i indijci koji najvise zagadjuju su polovica svjetskog stanovnistva.. europa je mala. End.

U ovom slučaju sam mislio na G6, 3500kn platio u ovlaštenom :)  Daleko od tvojih 1000€ +, isto tako DPF novi OEM 10k-12k dobio ponudu od ovlaštenog. U ovom trenuntku vozim drugu marku nebitnu za ova slučaj , ali isto cijena 12k u ovlaštenom za DPF.  Predugo sam vozio VW da bi opet uzeaonjega i to još diesel, benzin da , ali diesel više nikad.....

Realno je da su dieseli počeli biti out i svi takvi ( pogotovo starija godišta ) završavaju kod nas ili u istočnijim zemljama.

U Njemačkoj se masovno prelazi na benzince ( ipak su najveći i diktiraju sve ), pošto imam dosta rodbine vani, ni jedan trenutno ne vozi diesel..... trenutna razlika u cijeni  između D i B ti isto sve govori ( ok, tu su i teretnaa vozila koja koriste diesel , ali svejedno...

Nemoj biti ''ovca'' ako ti smeta dpf i kupnja istog i drugi put , pa opet kukat zbog regeneracije, zaštopanog DPF-a, EGR, cijevi punih gareži itd.....

Jbga, kupnjom diesela pristaješ na sve to, nitko te nije prislio na to. ne ugrađuje se DPF od jučer pa da je to novost i da si se slučajno zeznuo.....

Kažeš nije svijet samo HR itd... pa treba odknekud i počet jer zagađenja će uvijek biti s ove ili one strane, ali bar netko radi na tome....jest da to poskupljuje sve živo i neživo, al trenutno je tako....

Evo samo jedan minorni podatak( stvarno je minorni za D tržište )  jedna firma uvezla je iz Ceske u jednom mjesecu 218 novih Škoda ( nedavno ). Znaš li koliko je od tih bilo benzinaca?  Ravnih 0 :)

I pitam ga ja koliko je cca omjer sada u prvih 10. mjeseci što se tiče uvoza njegove firme benzinaca i diesela u D, kaže da brojka nije vrijedna spomena što se tiče diesela :)

Pa ja gledam te bugare, rumunje što mi prolaze pred nosom, svi voze neke ''kršine'' u svoje zemlje, 2-3 auta ''nakrka'' u Njemačkoj ili francuskoj i gas....

A mi se tako volimo uspređivat s njemačkom i sličnim naprednijim zemljama, ali očito samo po onom što nam odgovara....

Nemam ja ništa protiv da se auti voze i sa 500k na satu, dapace ;)

Posted 16 November 2018 - 11:08 PM

ivanm

SDI

• Član
  • Pip
  • 215 posts
Nek hrvatska ko njemacka da poticaj ljudima od 50000 kn pa cu i ja dodati 70000 i kupiti novog, modernog turbobenzinca a svog 6 godina bas tog njemackog usranog dizelgejt "STAROG" TDI-ja spresati. Licemjeri nevjerojatni.
Da 6 godina u drzavi u kojoj je prosjek starosti 13 godina. Dakle kojekakve krsine voze. Nek se drzava rijesi tih krampova koji imaju celave gume, nemaju abs ni nista neg samo servo volan mozda. To su opasna i losa vozila. a onda kad se pomladi vozni park i ove grozne tdi-je bez dpf zabraniti na cesti.. godisnje gine najvise ljudi u hr prometu osim bugarske.. zbog dpf off?
Ne naravno..
Nedavno bio u Darmstadt-u
Njihova kultura, imucnost, razvoj i promet te sve ostalo je kao svemirski brod prema nasoj drzavici koja glumata demokraciju i prosperitet. To nema veze jedno s drugim. Ko sljiva i lubenica. Bespredmetno, bez raspravno. Cista bijeda..

Posted 16 November 2018 - 11:23 PM

Domba

SDI

• Član
  • Pip
  • 160 posts
  • Ime:Domagoj Zecevic
  • Auto:Toyota Auris Hybrid, Ford Focus 1.6 Ti-VCT LPG
Gdje si ti naao poticaj od 50000kn u Njemačkoj. Ajde podijeli da i ja uzmem novi auto kada sam već u Njemačkoj.

Gledaj kod nas bi bio baka i vozio Tourega, ako se pojavis u golfu ili nedaj bože polu onda ti se birtija smije i jo ti možda i plate piće... U Hrvatskoj je normalno da ili zaguzis u dugovima ili u kreditima da vozis super auto iznad svojih mogućnosti, a nekada čak i potreba. Ovo nitko ne može osporiti. Ako dio auta se pokvari koji je jako skup većina će ga maknuti to je i dalje skupo ali jeftinije i super. javna je tajna da je dizel za autoput i dugačke relacije a da je za ostalo, pa i za to benzinac. I da Hrvati su takav narod to je benzinac to troi 32l na 5m samo ako ga pogleda a dizela sipa sam gorivo u rezervoar.

Meni kada sam prole godine uzeo Aurisa hibrida hrpa naih ljudi pitala zato nisam za te novce uzeo Audija ili BMW starog godinu ili 2. Imao bi auto...

A sa druge strane njemačka je očistila svoj zrak. Ba sam u četvrtak bio u Frankfurtu i mogu reći puno čiće nego prole godine u slično doba. Prole godine sam proveo 3 mjeseca u skoro centru Frankfurta. Ako netko zna jako blizu Palmengarten. Sada sam bio opet u tom krugu i ugodnije je, ali smog se i dalje vidi. Eko autobilima se želi maknuti zagađenje iz bogatih država i prebaciti u jeftinije gdje to vie nije moj problem. Barem u slijedećih par godina.

Prvi Hrvatski detailing forum: www.cro-detailing.com

Posted 18 November 2018 - 08:52 PM

ivanm

SDI

• Član
  • Pip
  • 215 posts
Ma svejedno.. hrvatska je cista zemlja. Morali bi imati 20 milijuna auta da se nesto onecisti a ima mislim kolko milijun i pol? A njemacka ima 55 milijuna auta.. to je 40 puta vise od hr.
Guraju nam njemacke norme a standard 4x losiji.. kud to vodi? Opet na tramvaj i bus?
Ili aveo 800 ccm benzinac?

Posted 19 November 2018 - 08:06 AM

Domba

SDI

• Član
  • Pip
  • 160 posts
  • Ime:Domagoj Zecevic
  • Auto:Toyota Auris Hybrid, Ford Focus 1.6 Ti-VCT LPG
Upravo to, tramvaj ili bus. Ja ne kužim taj misao idem autom a imam odličan i možda jeftiniji javni prijevoz. Recimo u Frankfurtu se rade vozim javnim prijevozom. Mannheim isto tako. U Londonu nebi sjeo za volan nikada. Ne to je kriva strana. Zadnji put kada sam bio autom u Frankfurtu, tjedna u srijedu sat i pol do Frankfurta i onda 30min traži parking. Užas. U Mannheimu ista stvar. Javni prijevoz je tako koncipiran da je brži i jeftiniji. U Londonu u garaži sat parkiranja 11+ funti. Karta za bus 1.5 funte i Max 3 dnevno naplate a vozis se koliko hoće. Javni prijevoz na zapadu je način kako treba ići. Auto je kada ne može javni prijevozom.

Mislim da bi puno naih ljudi trebalo isprobati u tramvaj i bus gdje funkcionira i pokuati do dovesti u Hrvatsku.

Prvi Hrvatski detailing forum: www.cro-detailing.com

Posted 19 November 2018 - 08:15 PM

ivanm

SDI

• Član
  • Pip
  • 215 posts
Razina kvalitete javnog prijevoza izmedju zg i nekog zapadnog grada je nemjerljiva. Osim novih tramvaja i buseva, sve je isto ko prije 50 godina.. iste trase, cak puno sporije jer se preplecu pruge i prometnice sa autima, biciklistima i pjesacima. Sve u isti đumbus. Ako u spici ides sa istoka na zapad ili sjever - jug, sat i pol ti ne gine. U najboljem slucaju. Tramvaji dugo stoje u guzvi. Sve stoji.. kompletan promet.
podzemna da. To je javni prijevoz.. u stuttgartu prosli cijeli grad, sve trase za 3 sata.. da obidjes sve tramvajske trase u zg trebalo bi ti 3 dana..
Javni prijevoz u zg je teska bijeda..

Posted 25 November 2018 - 01:16 PM

D1N0

SDI

• Član
  • Pip
  • 2 posts
  • Ime:Dino
  • Auto:Golf 6 1.6TDI

jel mjenjao neko taj dpf? nakon kolko tisuca km on rikne? jel ima kakva alternativa da ga se ne makne, a da se ne daje kako tu pisete po 12 tisuca kn?

Edited by D1N0, 25 November 2018 - 01:19 PM.

Posted 25 November 2018 - 01:34 PM

gorup

GTI

• Član
  • PipPipPip
  • 537 posts
  • Ime:marko gorup
  • Auto:altea 1.9 tdi, caddy sdi
Na polu 6r 1.6 tdi 90 ks s kojim radim u autoskoli je orginal jos dpf. Cisti ga svakih cca 500km a cijev auspuha bez trunke crnoga. Sad ima 289000 km
VW

Posted 26 November 2018 - 07:43 AM

polic na kvadrat

GTI

• Član
  • PipPipPip
  • 593 posts
  • Ime:Zlatko
  • Auto:GOLF 6 VARIANT & POLO 6N2

Na polu 6r 1.6 tdi 90 ks s kojim radim u autoskoli je orginal jos dpf. Cisti ga svakih cca 500km a cijev auspuha bez trunke crnoga. Sad ima 289000 km

Naravno da šljaka još kada auto ne gasiš cijeli dan poblem je kratka relacija i pali gasi stalno a motor hladan...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
vw od početka pa do kraja vozačke karijere...

Posted 06 December 2018 - 06:09 PM

tinovator

SDI

• Član
  • Pip
  • 72 posts
  • Ime:Tino
  • Auto:Seat Leon 1.6 TDI

jel netko zna nešto više o ovome? 

http://www.forum.hr/...1&postcount=821

http://www.forum.hr/...5&postcount=824

Posted 06 December 2018 - 09:09 PM

jooka

GTI

• Član
  • PipPip
  • 353 posts
  • Ime:Josip
  • Auto:Passat b4 Variant GT TDI 81 kw

sve tocno sto pise, neki dan bio kamionom na redovnom i kartica sve pise od pocetka do kraja, s tim da redovni na kamionu je od nekih 1.5 sat traje. triputa je isao karticu provjeravati prije nego zakljuci

i jos mi je kolega rekao da od 1.12 2019 spajaju se na obd. 

Edited by jooka, 06 December 2018 - 09:10 PM.

Love Life

Posted 06 December 2018 - 09:49 PM

tinovator

SDI

• Član
  • Pip
  • 72 posts
  • Ime:Tino
  • Auto:Seat Leon 1.6 TDI
Dobro sta to znaci, jel spajaju obd i gledaju greske ili rade eko-test? Sta onda sa vadenjem DPF-a?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Posted 07 December 2018 - 07:37 AM

jooka

GTI

• Član
  • PipPip
  • 353 posts
  • Ime:Josip
  • Auto:Passat b4 Variant GT TDI 81 kw

Dobro sta to znaci, jel spajaju obd i gledaju greske ili rade eko-test? Sta onda sa vadenjem DPF-a?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Koliko sam skuzio gledaju greke ali mislim da neće gledati dpf egr i to ti ja znam drugo. Zasada

Love Life

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users