2 2
tinovator

P0407 EGR Sensor B Circuit Low

Recommended Posts

Jesi li možda upitao muhu može li nekako ubaciti da piše dpf i egr on, ako će biti obd spajanje na tehničkom?

 

Za ekologiju ne bi trebalo biti problema jer je blokada na 2500 i eko test je isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frend je sad zvao drugog frenda koji radi na jednom STP-u, veli da već provjeravaju preko OBD-a dal sve radi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info iz prve ruke očekujemo...

Ovo je kao kad kupujes auto "vozila ga žena itd"

Bez uvrede

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Ja sutra idem s kamionom pa ću ponovno pitati ali zadnji put kad sam pitao rekao je da se spajaju na obd i gledaju eko test i greke dal ima ali da ce tražiti jel ima egr i dpf to ne zasada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to za auto ili kamion?

Sta znaci da se spaja i gleda eko test? Ovo za greske mi je jasno, ne moze bit nekih generickih gresaka ali koja je knda razlika ako gledaju eko test ili ako pitaju za egr i dpf?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to za auto ili kamion?

Sta znaci da se spaja i gleda eko test? Ovo za greske mi je jasno, ne moze bit nekih generickih gresaka ali koja je knda razlika ako gledaju eko test ili ako pitaju za egr i dpf?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

evo ovako drustvo, nisam stigao prije pa sad pisem. bio ujutro s kamionom i ovakva je stvar. citiram pregledaca. od 1.1.2019 sva vozila od 97 godine se spajaju na obd. od tog datuma krece prilagodba koja to ukljucuje. znaci kad se spoje ako auto uredno sve radi nece se praviti eko test i dosta toga to mi je rekao za euro 6 motore jer ce se sve kolone pokazati u zeleno. pitao sam ga dpf i egr i on kaze da oni nece zasada istrazivati dal to na autu postoji ali nesmije prijaviti gresku znaci auto mora bez toga sve uredno proci. sve sto vas auto prijavi u kompjuteru kako on kaze check engine neprolazi jer se sve biljezi na karticu koja podatke prenosi u kompjuter. uglavnom koliko sam ja skuzio nemora biti ni dpf ni egr al nesmije isti javljati gresku i to je za sada a kada ce zaziviti ovaj drugi dio da traze i egr i dpf to nezna.

Edited by jooka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto to i meni ovaj moj javio upravo

 

133b0cc4db4db7383a36387316af74ca.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

tako je i meni rekao. ostavio mi je broj moba pa je rekao da ga slobodno pitam ako me nesto zanima kad sam tamo skoro svaki drugi treci dan pa smo si dobri. on sam mi je rekao da mu se nesvida to nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je i meni rekao. ostavio mi je broj moba pa je rekao da ga slobodno pitam ako me nesto zanima kad sam tamo skoro svaki drugi treci dan pa smo si dobri. on sam mi je rekao da mu se nesvida to nista.

Ako je po tome kako kažu, znači da ako se sve počupa i zablokira, dok god remaperi/tuneri izbace iz mape sve šta ima veze sa tim stvarima i dok god nema nikakvih grešaka u sustavu sve bi trebalo biti ok.

 

Ako sam dobro skužio to nema veze sa recimo readinessom na VCDS na kojem se pregledava dal recimo EGR, DPF, i ostali senzori prolaze test, tj. stvarno rade. Bitno je da nema grešaka u sustavu koje bi upalile check engine.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tinovator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je po tome kako kažu, znači da ako se sve počupa i zablokira, dok god remaperi/tuneri izbace iz mape sve šta ima veze sa tim stvarima i dok god nema nikakvih grešaka u sustavu sve bi trebalo biti ok.

 

Ako sam dobro skužio to nema veze sa recimo readinessom na VCDS na kojem se pregledava dal recimo EGR, DPF, i ostali senzori prolaze test, tj. stvarno rade. Bitno je da nema grešaka u sustavu koje bi upalile check engine.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

u pravilu to je to, sto ti kazes ako je sve odradeno kompjuterski da sve radi kao da je tamo i neprijavljuje gresku to je ispravno i prolazi. pitao sam ga i sa te stvari dali ce traziti mjerne jedinice od tih koje su povadene tj da vide kako dpf i egr rade kaze da nece zasada. a gle ove godine pocimaju s tim i lagano ce se ustimavati sad pitanje je ja mislim samo vremena dal ce ulaziti i traziti sve komplet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su zbilja korisne informacije jer imam tehnički baš sad početkom 1. mjeseca, a na autu je EGR i DPF off, pa ćemo vidjeti kako će proći. Hvala za info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su zbilja korisne informacije jer imam tehnički baš sad početkom 1. mjeseca, a na autu je EGR i DPF off, pa ćemo vidjeti kako će proći. Hvala za info.

ma nista, osobno me to nesekira jer ja vozim staru kramu koja prolazi 1/1 bez katalizatora samo cijev, ali vi koji vozite novije aute to ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio i kod Dr. Auto (ex. Škoda Shop). Vele isto EGR za zamjenu 3.5k+ ruke, oko 4.7k ispadne. Ali dočekali su me sa sretnom viješću da mi curi pumpa vode pa moram i veliki servis :lol2

Ugl odlučio sam kod Hica (THP) na EGR, DPF off i remap. Hic će uz to odradit i nekakav vehicle inspection fix. Ugl kad se spoji sa VCDS ili bilo kojim drugim readerom readiness test prolazi i vrijednosti su fejkane tako da je za tehnički sve ok.

Moram još odlučiti dal da veliki servis do srijede odradim u Dr. Auto za 2700kn ili u Neostaru za 2200, ne kužim zašto je tolka razlika.

Edited by tinovator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio i kod Dr. Auto (ex. Škoda Shop). Vele isto EGR za zamjenu 3.5k+ ruke, oko 4.7k ispadne. Ali dočekali su me sa sretnom viješću da mi curi pumpa vode pa moram i veliki servis :lol2

Ugl odlučio sam kod Hica (THP) na EGR, DPF off i remap. Hic će uz to odradit i nekakav vehicle inspection fix. Ugl kad se spoji sa VCDS ili bilo kojim drugim readerom readiness test prolazi i vrijednosti su fejkane tako da je za tehnički sve ok.

Moram još odlučiti dal da veliki servis do srijede odradim u Dr. Auto za 2700kn ili u Neostaru za 2200, ne kužim zašto je tolka razlika.

prijatelju divota, krenilo te :ne

Edited by jooka

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne znam jel ovo ok cijena? I što se sve ubiti mijenja pri velikom servisu: zupčasti, pumpa vode, natezač, rolice...nemam pojma. U 1. Stavci su navedeni samo remen i pumpa vode ali s obzirom na cijenu čini mi se da je to cijela garnitura.

 

d0a038ba7da800a613b644a637972c0c.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam platio oko 2000 kn sa popustom. Inace bi bila ta cijena za pumpu i remenje komp.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jel ovo ok cijena? I što se sve ubiti mijenja pri velikom servisu: zupčasti, pumpa vode, natezač, rolice...nemam pojma. U 1. Stavci su navedeni samo remen i pumpa vode ali s obzirom na cijenu čini mi se da je to cijela garnitura.

 

d0a038ba7da800a613b644a637972c0c.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovisi koji proiizvođač je u pitanju, nemoguće je razaznat iz ponude što će ti stavit, conti, dayco, ina itd.... ima ih brdo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio Conti, valjda ce biti ok. 5 god. Garancije :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio sve ovo. Uzeo u Lagerosu, ali ne uzimaj cijene za 100% jer sam to naručivao prije 2 godine.

 

- Set zupčastog remena, OE broj 03L198119A:

INA 530055010 = 895,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti u utorak ili petak)

 

- Pumpa vode, OE broj 03L121011:

GRAF PA1089 = 215,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti u utorak ili petak)

 

- Natezač kanalnog remena, OE broj 038903315AH:

INA 534016410 = 218,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti u utorak ili petak)

 

- Kanalni remen, OE broj 03L903137:

SKF VKMV6PK1070 = 68,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti u utorak ili petak)

 

- Remenica alternatora, OE broj 022903119C:

INA 535001210 = 185,00 Kn/1kom (uvoz - kod nas može biti u utorak ili petak)

 

- Antifriz, crveni, koncentrat 1:1, TIP G12++:

CARTECHNIK 1,5L = 58,0 Kn/1,5L x 2 = 116,00 Kn/3Litre za 6,00Litara antifriza (rok: 1-2 dana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio i kod Dr. Auto (ex. Škoda Shop). Vele isto EGR za zamjenu 3.5k+ ruke, oko 4.7k ispadne. Ali dočekali su me sa sretnom viješću da mi curi pumpa vode pa moram i veliki servis :lol2

Ugl odlučio sam kod Hica (THP) na EGR, DPF off i remap. Hic će uz to odradit i nekakav vehicle inspection fix. Ugl kad se spoji sa VCDS ili bilo kojim drugim readerom readiness test prolazi i vrijednosti su fejkane tako da je za tehnički sve ok.

Moram još odlučiti dal da veliki servis do srijede odradim u Dr. Auto za 2700kn ili u Neostaru za 2200, ne kužim zašto je tolka razlika.

Slično je bilo i kod mene, samo što sam ja planirao redovno odraditi veliki i mali servis, ali onda je još uletio problem i sa EGR-om za kojeg su mi rekli da košta cca 5000kn što mi je u tom trenu bilo too much. Fino odradio EGR+DPF off i remap za upola manje i evo za sad nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa koja je radila na CR motorima EGR off, jeste radili bypass EGR coolera ili ste ostavili sve kako je? Bojim se da mi ne procuri, onda opet treba sve raskopavati i sto čudesa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam odradio bypass, ne pusta vodu nit ista. Zasad necu nista ni dirati

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Edited by romano010

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2