2 2
tinovator

P0407 EGR Sensor B Circuit Low

Recommended Posts

Bok! Mašina u pitanju: 1.6 TDI CAYC 77kw, 2012. 175kkm

 

Jučer se vozim po gradu, nije se motor skroz zagrijao. Stisnuo sma prije križanja gas u 3. da me ne zahvati crveno i odjednom me baci u safe mode i počne blinkat lampica grijača. Stanem sa strane i ko pravi Alfist spojim dijagnostiku na laptop, veli greška ko u naslovu. Obrišem sve, krenem dalje nema problema. Otišao sam na autoput, malo mu vadio dušu, stao na par odmomrišta, pričekao, palio-gasio, izletavao sa trake za ubrzavanje ali greška se nije ponovila.

Ovo je daklegreška senzora, krivi (mali) napon. Što bi se dalo zaključiti iz toga, krepava EGR ili mu je možda samo bilo hladno pa se scimao.

Auto je uredno održavan, nikad nikakvih problema. Znam da su ovi modeli specifični po krepavanju hladnjaka EGR-a i Siemens diznama.

 

Ne znam dal da se spremam mijenjati EGR ili da rađe počupam to sve van i blokiram za puno manje pare. No opet, žao mi je relativno mladi auto okljaštrit pa da imam probleme sa ekotestom i slično.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od senzora egr javlja gresku..

Jel pise confirmed ili ne, cim si ju mogo obrisat znaci nist nije jos krepalo. Ali ljudi znaju zamijeniti egr komplet i opet ista greska. Jer je to cijeli sklop kanala i cijevi od ispuha do usisne grane, senzori i sve je to s vremenom puno garezi.. mozda je bio senzor cadjav od garezi pa si ga sad raspuhao. Dokle, tko zna. Uglavnom da se zamijeni egr, treba skinut sve dolje i cijevi i onaj izlaz na ispusnoj i usisnu granu ocistit i klapnu sve. Inace ak na sustav pun cadje samo stavis novi egr ventil, nist posteno nisi napravil. A da ti netko sve to rastavlja i cisti propuhuje, i stavlja novo i te senzore ispada puno puno para. Zato ljudi rade off svega jer je debilan sustav.. grijac ovaj hladnjak onaj i sve su to skupa ugurali unutra za laznu euro 5 normu. Ma bravo VAG. bravo za svabe. Cekam pocetak godine i ak bu se moglo normalno prolazit tehnicki cupam van i egr i dpf.. na 190000 km je dalo svoje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na 160 000 egr otišao a dpf je na 125g od 175 zapunjenosti a čujem da zamjenski nisu neka sreća tako da će morat sve ofd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je na 160 gr..

A egr mi jos radi ali zbog naslaga garezi ima slab protok. Isto bu islo sve off.. samo da nasi zakonodavci ne pocnu filozofirati sa eko normama i propisima na tehnickom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i danas sam za dobro jutro opet imao light show. Vozim se po gradu i odjednom samo baci u safe mode i krene bljeskati. Odmah sam u vožnji resetirao grešku i nakon pola minute evo je opet.

Stvarno ne znam šta bi mi bilo pametno raditi. Zamjena cijelog EGR-a je zadnja opcija, nema smisla da to radim ako će me vrlo brzo DPF krenut zezati.

Razmišljam si samo EGR off, ali onda opet riskiram da mi se na tom otvorenom ventilu nakupi čađa a i DPF će se brže puniti.

 

Zvao sam Citius al se nitko ne javlja. Moram naći još neke brojeve pa da vidim šta mi preostaje od opcija. :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas puno izbora. Ja sam izbacija jedno i drugo, iako je sve bilo ok.

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ide EGR off, onda to veže i DPF jer je jedno sa drugim povezano. Opcija je ili novi EGR ili maknuti EGR i DPF i softverski riješiti što se mora riješiti.

Čekam tehnički sad u 1. mjesecu da vidim kako će proći jer sam kod sebe isto maknuo obadvoje i napravio remap. Ili će proći sve ok ili ću j.... ježa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio ponudu za EGR off i stage 1 remap za malo manje od 2kkn. Tolko bi me samo novi EGR koštao. Ako EGR softversi bude ugašen, što sa onim problemima koje imaju ta godišta, kao recimo krepavanje hladnjaka i ostalo.... hoće li se to kako manifestirati na funkcioniranje svega?

Edited by tinovator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi dovodno i odvodno crijevo od antifriza spojiti direktno s nekom cjevi i 2 selne pa nek se raspada egr kolko hoce..

I blindu na usis..

Daj na pm tko ti je ponudio tuning? Dpf bi ostavio? On bu zgorio brzo navodno bez egr. Tak su meni rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ostavio bi ga jer je sad dobar a bojim se zbog ovih novih regulacija i gluposti preko OBDa sta ce kao provjeravati. Realno mi se ne da zajebavati na tehničkom da svaki put umrem od straha oću proć ili ne zbog zacrnjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ide EGR off, onda to veže i DPF jer je jedno sa drugim povezano. Opcija je ili novi EGR ili maknuti EGR i DPF i softverski riješiti što se mora riješiti.

Čekam tehnički sad u 1. mjesecu da vidim kako će proći jer sam kod sebe isto maknuo obadvoje i napravio remap. Ili će proći sve ok ili ću j.... ježa

Ma ne samo ti. Pa u dalmaciji svi to vade. Tko predje 150000 km pocnu problemi i ide van sve. Realno bilo bi ok da se to ne primjenjuje prvih par godina striktno. Ako nemas preveliko zacrnjenje i nemas dpf na autu starom 5-15 godina, mogla bi drzava uvest taksu. Ko neku ekstra eko naknadu. 500 kn vecu regu il tak nesto. Onda bi ljudi vidli kaj im se isplati. Al velim zamjena toga svega je zivo bogatstvo za napraviti. Ne samo odvrnuti i zavrnuti novo nego komplet uklanjanje garezi iz svih dijelova gdje recirkulira ispuh kroz usis i onda zamjena egr i dpf filtera. Ili ciscenje dpf filtera. A i opet to nije sigurno dal bu i kolko dugo bu radilo..

U hrvatskoj mislim da nema servisa koji bi to napravio kvalitetno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod puksa i lijepo ti riješi dpf, a muha egr i dpf off + digne ga na barem 140ks i voziš se..

Share this post


Link to post
Share on other sites

intenzivno razmišljam u zadnje vrijeme o onoj diesel servisnoj mjeri. Ako se napravi servisna akcija dobije se garancija na 11 dijelova 24 mjeseca ili do 250kkm.

Isto tako postoji i ona mjera povjerenja ako to nesto krepa zamijene ali pod uvjetom da vozilo ima urednu povijest održavanja.

Ono, napravim servisnu mjeru, vozim se neko vrijeme sa sjebanim motorom i kad se pojavi greška opet, nek mijenjaju EGR za đabe.

 

E sad ne znam šta to znači da auto mora imat urednu servisnu povijest, radio sam izmjene ulja svakih 15k u neovlaštenom servisu sa žigom u servisnoj. Ne znam jel se to prizna.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se pod tim podrazumijeva da si auto odrzavao u ovlastenom servisu i da imas njihove pecate

 

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veli ovak:

 

 

(2) pod uvjetom da je

 

-pogođeno vozilo s ugrađenim motorom tipa EA189 sudjelovalo u servisnoj mjeri 23R6

 

-vozilo pravilno održavalo u skladu s propisanim terminima svih redovnih servisa od datuma isporuke novog vozila i pripadajućim servisnim mjerama koje propisuje...

 

 

(3) te pod uvjetom da ne nastupi nijedan od sljedećih slučajeva:

 

 

-vlasnik ili neovlašteni servisni partner ili trgovac nije propisno popravio, servisirao niti brinuo o vozilu (npr. u slučaju korištenja dijelova koji nisu originalni itd.),

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma servisna mjera je samo ulaznica za garanciju da probam sredit egr. A original mapu bi ja prije toga spremio.

Ako mi to sve ne prode onda egr i dpf off. Sta drugo.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U petak sam naručen za dijagnostiku pa ćemo vidjeti. Jel ima tko preporuku za dobar neovlašteni servis. Dobio sam ponudu od TAS-a al htio bi još neke vidjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa preselili su se sa Jaruna tam u kerestinec. Kod njih sam radio kočnice, dobio dosta preporuka za njih. Kad sam pitao za izmjenu EGR-a rekli su 1700kn ventil + 900kn ruke. To je ok ali opet, nemam baš neku garanciju ako opet prdne neš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sa raznih foruma cujem da ekipa na tehnickom uvodi kartice na kojima se digitalno zapisuje eko test i ostalo.

Dakle ne da mi se zezat sa DPF vadenjem ako je jos uvijek ok.

Ima li smisla zgasiti EGR i napraviti neki optimalni remap a ostaviti DPF?

Ostavio bi ga jedino zbog toga da nemrm problema na tehnickom.

Ako mi se i pocne paliti zapuni se skroz, odnio bi ga Pinjusicu ili nekom drugom da ga fizicki skroz ocisti i nek bude ko novi.

 

Ideje, prijedlozi?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, došla ponuda :lol2:lol2:lol2

10dtyww.jpg

 

Ugl, ide ekologija van. Plan je kod Laste izvadit saće iz DPF-a i onda kod Muhe na EGR, DPF off i mapa neka gore.

 

Pričao sam dosta sa Muhom, imao sam tu ideju da se samo EGR zatvori i stavi lagana mapa ali veli da nije to pametno raditi jer će DPF krepati vrlo vrlo brzo a onda opet sve mora otpočetka. Kao može, al na moju odgovornost pošto su DPFu treba EGR za regeneracije i ostalo.

Idalje me brine šta sa tehničkim jer mi se ne da imat problema ako nemam DPF, a moram to riješit što prije pošto mi sad baca grešku od prvog paljenja a ne usred vožnje kao prije. Ne mogu sad uopće izać iz Safe mode-a.

 

Još me samo zanima koji je siguran tlak na toj turbini na 1.6 TDI. Stock je nekih 1.5 bar, veli da ga on podigne 0.2-0.5 ovisno o gasu i opterečenju. Jel to safe ili da već beziciram servis za turbinu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2