1 1
Robby

1.8 16v pl par pitanja

Recommended Posts

Pozdrav,trebam info koje tri zice idu na motoric ler gasa?  Drugo pitanje auto upali i ugasi se,kad dignem klapnu na ke jetu rukom,a frend upali,auto radi sve dok ne pustim klapnu. Dali je zbog motorica ler gasa ili do neceg drugog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nije zbog motorića, jel se gasi samo kad je hladan ili i kad se ugrije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam probao dok sam ga ugrijao,jer mi je bilo puklo crijevo kod pumpe goriva. Probat cu kad se ugrije kako radi. A danas sam instalaciju pregledao,netko je dosta cackao po njoj. Moram neke lose spojeve popravit. Samo me te zice od motorica muce,jer je to sve bilo raspojeno. 4 zice imam kod motorica,zelenu,zeleno-crnu,crno-crvenu i plavo bijelu. A na deku od motorica su druge boje zice

23 hours ago, Robby said:

Pozdrav,trebam info koje tri zice idu na motoric ler gasa?  Drugo pitanje auto upali i ugasi se,kad dignem klapnu na ke jetu rukom,a frend upali,auto radi sve dok ne pustim klapnu. Dali je zbog motorica ler gasa ili do neceg drugog?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam napamet ali pokusat cu ti naci gdje koja ide. Znam sigurno da je jedna od njih 12v plus kad das kontakt i ona ide u srednji pin na džeku, ostale 2 ti provjerim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispitao instalaciju,nasao zice koje idu na motoric po shemi iz linka. Opet isto,ugrijao ga na radnu temp i opet nece radit bez da mu drzim klapnu sa rukom. Motoric na hladno ne radi,kad se ugrije onda pocne radit. On bi trebao raditi obratno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

on radi uvijek, odrzava ler stabilnim. 

Treba postelati klapnu na kutiji zraka ocito 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ju postelati?Dali znas gdje ide zica koja se racva sa motorica ler gasa sa pina 3? Skuzio sam da bolje radi bez motorica nego sa njim. Neki cudan zvuk se cuje u usisu kad on radi

IMG_20190116_163148.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam ke jet,i vidim da uopce nema sarafa za podesavanje smjese,na imbus 3.ima li neka pocetna mjera za podesiti njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga,uspio sam upaliti auto. Pali,prima gas. Jedino izgleda da je motoric ler gasa neispravan. Jos jedno pitanje na glavu dolazi debela smeda masa i sa njom dolazi smede-crvena. Kad smedo-crvenu ukopcam na senzor iza glave motoric pocne zujati,ali izgleda da steka,a bez te zice ne radi ne radi. A nasao sam sliku da je taj senzor oil temp guage sender. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da masa ide na glavu a to drugo je samo za pokazivac temperature... to nebi trebalo imati veze sa ler motorićem

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znaci tu zicu kad stavim na senzor motoric pocne vibrirat,bez nje ne radi. A nije mi jasno zasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalacija pregledana,masa kompa bila spojena na senzor temp ulja,zica za temp ulja bila spojena na bobinu. Ler motoric mi je los,zaletava se na leru. Uglavnom sad radi

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1