Jump to content
VW Club Croatia

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 02/02/2019 in all areas

  1. Korisni linkovi: Upute za registraciju Pravila oglašavanja Neka osnovna pravila VW Cub Croatia foruma: - Registracija vam nece biti odobrena od strane administratora dok ne ispunite profil (ime, lokacija i godiste su obavezni!) i dok se ne predstavite prikladno (dakle, ne samo sa "bok, doso ja!", nego recite malo vise o sebi-otkuda ste, kako i zasto ste dosli ovdje, itd.). Obratite pozornost na pravila vezana za avatar i potpis (signature), odnosno sliku u potpisu. Svi clanovi moraju imati popunjeno ime, lokaciju i godiste, te pravilima sukladan avatar i potpis. - Na avataru smije biti jedino slika VASEG VLASTITOG vozila, a ne nekog auta s neta, neka karikatura niti ista slicno. Na avataru smije biti samo slika Vaseg vozila i to CIJELOG a ne jednog dijela (stop svijetlo, prednje svjetlo, motorni prostor, ili ostali sitniji detalji vozila.), slika mora biti jasna (da nije slikano u mraku ili sl.). Korisnik koji ne posjeduje vozilo ili nema sliku vozila neka avatar ostavi prazan (bez slike). Za primjer uzmite avatare moderatora i administratora. - Ako koristite sliku za potpis (signature), pazite da slika nebude šira od 500px; viša od 150px, te veća od 50kB. - "Nick" sadržava neki normalni naziv ili vama po volji, ali ništa vulgarno, za druge uvredljivo...itd. - Od clanova foruma se ocekuje aktivno sudjelovanje u diskusijama, ali se zahtijeva i razumno koristenje foruma. Zato se mole clanovi da ne odgovaraju na svaki post nepotrebnim odgovorima, da ne pisu "off-topic" postove (ne vezane uz aktivnu temu) - Ako imate za reci nesto, a vidite da tema u kojoj ste to planirali nije prigodna za to (pretpostavka je da ste RAZMISLILI dali je ta tema prigodna), otvorite novu temu. - Kod otvaranja novih tema korisno je prvo provjeriti pretrazivanjem foruma postoji li vec otvorena takva tema. Isto tako, pazite da temu otvarate na prikladnom mjestu, tj. u prikladnom podforumu. - Pisite otvoreno, argumentiramo, i svrsishodno. Ne koristite pogrdne i proste rijeci ili one koje bi nekog mogle uvrijediti. - Ne prepucavajte se s drugim clanovima putem foruma. Ako imate nekome nesto osobno za reci, postoje ostali privatni oblici komunikacije (PM, e-mail, MSN, ICQ, ...) - Vrijeđanje drugih članova strogo je zabranjeno, kao i vrijedjanje na vjerskoj, rasnoj, spolnoj, politickoj, nacionalnoj osnovi, pa i na osnovi automobila koji vozi. NEMOJTE da auti budu predmet svadja!!! Audi, Alfa Romeo, Citroen, Opel ili VW - sve su to auti-nemorate ih sve volit, ali ih postujte do te mjere da ne vrijedjate ostale ako voze nesto drugo! - Ako netko "popije" kaznu od moderatora ili administratora jer je prekršio jedno od pravila foruma - svađanje i rasprava zašto se to dogodilo preko foruma je zabranjena. Ako imate kakva pitanja u vezi vaše kazne šaljite pm adminu ili moderatoru /poželjno onome tko je warn i stavio/ - Razina upozorenja (warn level) je vidljiva ispod vaseg avatara. Neka vas crvene kockice ne plase ako pise "0%"-tada nemate nijednu opomenu. Kad kliknete na broj (postotak) razine upozorenja, bit ce vam vidljivo kad, od koga i zasto ste dobili upozorenje (WARN). - Preprodaja ilegalnog softvera je zabranjena - Zabranjen je i bilo kakav pornografski sadržaj. Slike tipa "sexy car wash" moraju biti u granicama nekog ukusa. - U oglasima na forumu jednom u dva tjedna je dozvoljen bump up - U oglasima je strogo zabranjen off topic, provokativno komentiranje i sl. Ovakve stvari ce se odma kaznjavati, pa se radije suzdrzite ili uputite to sto imate za rec ciljanoj osobi na PM. - U oglasima je obavezna cijena. - U oglasima nije dozvoljeno stavljanje oglasa iz usluge, linkova na oglase i slicne nepotpune oglase, vec za takve u svakoj kategoriji oglasa postoji po jedan thread, i u njega postajte takve oglase. - Ne predstavljajte vozila koja nisu u VAG koncernu (VW, Audi, Škoda, Seat, Porsche) jer ce biti obrisana. Takodjer, ne vrijedjajte vlasnike takvih vozila jer ce tema ionako biti obrisana a vi cete dobiti kaznu nizasto. - U podforumu "Vasi auti i projekti" nije dozvoljeno komentiranje, vec za to eventualno postoji prikladna tema u podforumu "Komentari". Komentar (reply) tamo gdje nije dozvoljen (Auti i projekti) se briše instantno i kažnjava warn-om. Vise o ovome procitajte ovdje i ovdje. - Konacno: Pisite, pisite, pisite, forum jest zbog toga, ali RAZMISLITE prije nego sto pisete. Ako ono sto mislite napisati nije ni korisno, ni prikladno, ima cilj nekoga uvrijediti - onda radije "stisnite zube i sutite"!!! - Registracijom na ovom portalu i forumu, prihvaćate pravila istih, te se obvezujete poštivati ih. UPOZORENJE: Ne pridrzavanje pravila povlaci sankcije koje vrijede za SVE članove: upozorenja na forumu (warn), privremeno ili stalno iskljucenje s foruma (ban), terminiranje clanskih prava.
    11 points
  2. Ekipa pozdrav, dugo se nismo čuli, a i ja sam sve svoje aktivnosti smanjio na minimum, jer jednostavno ne stignem na sve strane. No međutim, ova tema mi se vrti po glavi već dugo vremena i pokušavam ju nekako odraditi korektno, sa svim relevantnim i bitnim podacima te informacijama, a koje su meni do sada bile i koje su mi dostupne kroz moj rad. Generalno, manje-više, većina vas ovdje zna da se kočioni sustav sastoji od nekoliko osnovnih komponenti: - hidraulični (ili danas sve češće i električni) sustav - kočione čeljusti - crijeva - diskovi - disk pločice - bubnjevi/doboši - pakne - itd... Iako ta jedna cjelina, koju zovemo kočioni sustav, je projektirana od jedne tvrtke/proizvođača, to isto ne znači da je taj isti proizvođač ujedno i dobavljač, odnosno proizvođač svih ostalih ključni elemenata u toj jednoj cjelini. Veliki dio ili većina njih dolazi od specijaliziranih proizvođača koji imaju već dugogodišnju tradiciju proizvodnje tih materijala/proizvoda, a koji rade/proizvode dijelove u direktnoj suradnji sa proizvođačem vozila, ali i kočionog sustava. TKO JE TU TKO u svemu tome? Najbolji primjer su kočione disk pločice. Bez obzira tko je proizvođač cijelog kočionog sustava, a na području EU su to najčešće: ATE, BOSCH, TRW-Lucas, BREMBO (kod jačih i sportskih modela); a kod Azijata su to: AKEBONO, MANDO (bude i na ponekom EU modelu), AISIN..., kočione jastučiće odnosno frikcijski materijal proizvodi netko drugi. Najčešći od tih proizvođača su: - TMD Friction (TEXTAR, PAGID) - Federal Mogul (JURID, FERODO) - Continental (GALFER) Da, činjenica je da proizvođača (gledano samo na području EU) kočnica ima još mnogo, ali ovi su najčešći kod proizvođača automobila, odnosno u prvim ugradnjama i originalnim ambalažama u naknadnoj prodaji ili kako bi se drugačije to reklo, oni su ti koji su zadobili najviše povjerenje od proizvođača automobila (ili tko je dao najbolju ponudu na natječaju ) Tko je doista proizvođač kočionih disk pločica (jastučića/frikcijskog materijala) koje se koriste u prvim ugradnjama kao OE dobavljač/proizvođač, lako se može vidjeti i pročitati na samom proizvodu, gdje su i navedene njihove oznake/logotipovi/ime. Na OEM disk pločicama se nalaze podaci koji označavaju proizvođača vozila, proizvođača kočionog sustava (iako ne uvijek i ne kod svakih) te proizvođača disk pločica. Primjere možete vidjeti na ovih nekoliko slika, a ima ih i više, ali vjerujem da će i ovo biti dovoljno da razumijete o čemu govorim. Dakle, iz priloženih slika se može vidjeti kako na jednoj disk pločici imamo po 3 logotipa/oznaka. Svi znamo logo VW-a, a što je označavanje za proizvođača vozila, s druge pak strane imamo često logotipove ATE i TRW, a to se odnosi na kočioni sustav na vozilu i treći logo/oznaka (JURID, TEXTAR, FERODO. PAGID) označava proizvođača koji je proizveo taj proizvod za VW model vozila i ATE/TRW kočioni sustav na vozilu. Ostali alfanumeričke oznake označavaju broj serije, datum proizvodnje, državu proizvodnje itd. No, kada dolazimo do proizvoda na neovisnom tržištu, odnosno u pakiranju od svakog proizvođača posebno (dakle TEXTAR posebno ili JURID posebno), označavanje na disk pločici se mijenja u tom smjeru da se miču oznake/logotipovi proizvođača vozila, al ise dodaju prave kataloške oznake proizvođača rezervnog dijela i broj potvrde propisa/homologacije R90 (ECE Regulation 90). Ta regulacija je jedinstvena za sve proizvođače koji žele ući u taj kvalitativni rang i ta uredba provodi dosljedne standarde na neovisnom tržištu, tako da kupci mogu biti sigurni da proizvod zadovoljava OE kvalitetu. ZAKLJUČAK Ovo je doista vrijedno znati i bitno usvojiti te prihvatiti, jer činjenica je bila da sam i ja sam griješio po tom pitanju, a bitno je znati da se još uvijek (a biti će tako i dalje) kod mnogih trgovaca i servisera logo proizvođača kočionog sustava na OEM disk pločicama tretira kao proizvođača originalne disk pločice, a što nije točno. Dakle, da ponovim: Nitko od dobavljača/proizvođača kočionih sustava na vozilu nije i proizvođač kočinih disk pločica, odnosno jastučića/frikcijskog materijala. To bi na kraju dovelo do zaključka da nakon što se potroše originalne disk pločice, a originalno pakiranje je preskupo, najbolje je uzeti onda proizvođača koji ih proizvodi za taj određeni model. No međutim, tu moram navesti svoje iskustvo i ono na što sam naišao u praksi, a to je da nekada (dakle ne uvijek) proizvod izvan original ambalaže nije identičan onome u kutiji proizvođača za toaj isti dio u originalu. Isto tako, to ne znači da je taj proizvod zbog toga lošiji, ali činjenica je da vizualnim pregledom nešto nije 100% jednako onome što je skinuto s vozila, ne ulijeva povjerenje. Ali važno je znati i ovo, da se s vremenom neke stvari mijenjaju, od samog početka vozila pa sve do kraja proizvodnog procesa tog vozila, ali i dalje od toga, jer se kroz godine utvrdilo da nešto nije bilo u redu pa se to mijenja s drugim proizvodom (oblikom ili proizvođačem). To se može vidjeti kada se javno spominju razna povlaćenja vozila s tržišta zbog određenih problema sa tim originalnim proizvodom. A s druge pak strane sljedeći zaključak se nameće da masa prodajnih proizvoda na Hrvatskom tržištu rezervnih dijelova nema mnogo veze s prisutnošću ovih disk pločica na pokretnim trakama proizvođača automobila. Isto tako, kao i kod guma na vozilu koje se ugrađuju tvornički, nisu istih proizvođača za male gradske aute, one niže klase pa srednje i visoke klase, tako i kod kočnica isto tako, manja vozila imaju jedne, srednja druge i velika/visoka vozila (od limuzina na dalje) imaju pak treće. OSOBNI MOJ OSVRT Osobno moram priznati da sam nekada davno krivo mislio i vjerovao da sam u pravu, jer svaki puta kada sam vidio logo ATE ili TRW na original proizvodu, da je to ujedno i proizvođač dijela, kao i ako sam u programu vidio da piše kako je ATE ili TRW kočioni sustav da je isto tako od njih i disk te disk pločica, ali bio sam u krivu, no, kroz godine edukacije i praćenja tržišta i proizvođača, sve lagano dolazi na svoje mjesto. I naravno, to nije kraj moga učenja i usavršavanja, nego i dalje nastojim učiti i promatrati što se događa na tržištu, a sve kako bih što bolje znao tematiku sa kojom radim, ali i o kojoj ovise i mnogi krajnji korisnici. Iako znam da će mnogi u svojim glavama misliti da što ovaj priča ili da su to sve nebuloze itd, moram reći da mi to ne stvara opterećenje ili pritisak, jer već sam dovoljno dugo tu da bih to smatrao bitnim, kao i to da neki su možda već nešto znali ili naklapali, ali opet nisu mogli to i potvrditi, evo ovo je potvrda toga. U anketi sam naveo proizvođače dijelova, a u zagradi naveo pod koju grupaciju spadaju pa se može vidjeti koji su u istim skupinama, odnosno pod čijom su "kapom". Ono što je mene kao trgovca i nekoga koji bi htio što više svima ići na ruku da im ponudi sve najbolje, ražalostilo me to da je neke proizvođače teško nabaviti (ne gledam da radim sa niti jednim direktno, jer nema mi smisla se vezati ugovorom). Pa primjerice GALFER je čest u prvim ugradnjama, ali teško i za nabaviti, a onda najbliže mu je ATE, jer su oba po Continentalovom kapom. Naravno, sve ovo navedeno ne umanjuje da je ATE i TRW i dalje u vrhu na svjetskom tržištu, neovisno o tome da nisu proizvođači frikcijskog materijala za prve ugradnje i neovisno o tome kako će neki reći da su se pokvarili da više ne valjaju, moram samo reći da je vrlo glupo i nerazumno tvrditi takve stvari kada kod nekog drugog (ne jednog, nego mnoštva korisnika) taj isti ATE i TRW rade besprijekorno. To bi onda značilo da je netko imao više, a netko maje sreće? Naravno da ne, nego jednostavno iz nekog razloga (jer ima razloga zašto kočnice nisu u redu nakon ugradnje) nešto nije u redu i svaki pravi mehaničar bi to trebao znati prepoznati i vidjeti razloge problema. (da ne duljim i ne navodim razne primjere iz praske kako je bilo raznih nepravilnosti i razloga zašto nešto nije bilo u redu) Činjenica je da gledano na cijelom internet svijetu možemo vidjeti da ne valja ništa, da je danas sve smeće i lošije kvalitete, isto tako je činjenica da imamo i onaj drugi svijet koji je pak kontra ovome pa je na kraju pitanje tko je u pravu i koga uzeti za primjer? Eto, nadam se da je ovaj post bio barem nekome zanimljiv i da će biti onih koji će naučiti nešto iz ovoga Anđelko Nizek Lageros d.o.o. P.S. ovaj tekst je sklepan na brzinu, možda se potkrade koja greška, ali nadam se da je razumljiv i lako čitljiv
    8 points
  3. Znači ovo je problem s kojim će se svaki vozač sresti prije ili kasnije u svojoj vozačkoj karijeri i to ne samo kod TDI VW VAG grupacije već i kod ostalih ajdmo reć diesel vozila. Najveći problem u rješavanju ovog problema su needucirani automehaničari(koji su možda pošteni ali jednostavno neznaju, pregazilo ih vrijeme), ali naravno i oni koji znaju, a deru Vam kožu zbog Vašeg neznanja jer mogu reći da je otišlo bilo što i to Vam dobro debelo naplatiti. Dakle! 2.0 tdi /1.6 tdi fantomsko gubljenje tekućine i moguća rješenja problema. Imate „vidljiv gubitak tekućine“ na način da ju izbacuje van kroz ekspanzionu posudu ili „nevidljiv gubitak tekućine“ a nemate blage veze „ZAŠTO“??? Prvo gledat očito: - Da li je možda otišla pumpa vode? (Endoskopska kamera od 10 eura je dobar alat za detekciju, a nekad je i preočito i vidi se golim okom) - Da li je otišao termostat? Termostat/Kućište termostata/ Oring nešto u ovom lancu voli procuriti... - Pogledat Ekspanzionu posudu i čep ekspanzione posude. Ako pušta tekućinu na čep očito je da se sistem hlađenja negdje pregrijava, stvara se veliki pritisaku sistemu i izbacuje tekućinu na čep. - EGR sistem(hladnjak, dihtung itd.)? Postoji recimo dihtung(plosnati tip) EGR ventila koji voli napuknuti radi temperaturnih promjena te onda iz njega curi rashladna tekućina na auspuh i odmah ispari tako da je to zeznuto uočiti jednostavno „ispari“. Voli i hladnjak EGR-a otići dakako. Ovo se također može vidjet „opservacijom“. - Provjera rashladnih cijeva (napuknuća i šelne) - Dihtung glave? Auto nabija kompresiju u rashladni sustav zbog te gluposti. Tko je dobre sreće prođe samo sa zamjenom dihtunga, ali uglavnom to uključuje brušenje glave motora, drugi ventili, šarafi itd... Skup sport i ajdmo reć „polugeneralka“ (cca 1000+ Eura). Velika većina naših mehaničara nije kvalitetno educirana što se tiče detekcije toga i rade na principu „trećeg čula“ iako u današnje vrijeme postoje testovi; ima i na ebayu i Aliexpressu koji nedvojbeno detektiraju ovaj problem. Opservacijom se može nekad detektirat „dihtung glave“ ako se na čepu ulja s donje strane lovi odvratna sapunasta tekućina ili test sa otvorenom posudom i lijevkom gdje će vizualno bacati mjehuriće Van kroz ekspanzionu posudu i ti mjehurići što idu van mirišu na dim iz auspuha, izlazi bijeli dim iz auspuha(no ne mora nužno biti ako je samo mikro napuknuće u dihtungu glave) no ako je očit bijeli dim to je to. Ako nije ovo onda je vrlo velika vjerojatnost sljedećeg: Nakupljanje smeća u rashladnom sustavu što vodi štopanju izmjenjivača topline grijanja kabine vozila koji se pogodili ste nalazi u kabini vozila! A naravno da i navedeno smeće može sjebat i ostale komponente rashladnog sustava. O tome ćemo kasnije... Kako i zašto dolazi do začepljenja??? ONO... WTF: - Pukla vrećica sa silkatnim granulama u ekspanzionoj posudi ili posudi s antifrizom(VW inženjering gdje stavljaju vrećicu sa silikatnim kuglicama koja „pomaže“ „nečemu“, a u biti radi sranje jer pukne i ispusti granule u sistem, a ako ne pukne potiče miješanje sa pijeskom koji nastaje u bloku o čemu ćemo pričat dolje... Možete vrlo lako vidjet da li imate vrećicu sa silikatnim granulama ili ne, ako nemate velika je vjerojatnost da je to prethodni gazda vozila već zamjenio i riješio. - Pijesaku rashladnom sustavu? Da! Sitne čestice pijeskastog materijala koje nastaju lijevanjem bloka motora!? Da! Da se vratimo na izmjenjivač topline koji je originalni konstruiran sa sitnim kanalićima za protok tekućine i nije otporan na raznorazna smeća koja se u njemu nakupljaju. Dakle nakon određenog vremena spomenute „ILI ILI“ (pijesak ili granunule) zaštopaju taj izmjenjivač topline djelomično (učestalije) ili u potpunosti (rijeđe). Puno ljudi je primjetilo da sa razlijevanje tekućine preko čepa ekspanzione posude dešava po završetku regeneracije! Pretpostavka je da rashladna tekućina ima zasebne „krugove hlađenja“ tj. krug za vrijeme aktivne regeneracije gdje nastaju velike temperature od cca 600 celzijusa i krug na koji se auto prebacuje kada regeneracija završi. Znači kada regeneracija završi on ponovo otvara drugi krug preko egr hladnjaka koji opet počinje hladiti ispušne plinove. S obzirom da recimo imamo djelomično zaštopan izmjenjivač topline u kabini on usporava normalan protok tekućine i zatim spomenuti „rashladni krug“ zakuhava i radi pritisak u sistemu koji se otpušta na čepu ekspanzione posude i izbaci kroz taj isti čep koji ima sigurnosni vetil rashladnu tekućinu i to na način da Vam to auto uglavnom ničime neće dati do znanja iako bi trebao. Zašto? Pitajte VW stručnjake. Uglavnom što napraviti i kako si pomoći? Grijanje uključite na maksimalno u autu i provjerite da li Vam jednako grije na svim ispušnim kanalima. Kad je grijanje normalno temperature na ispusima mogu doći do preko 65 celzijusa tako ako imate nikakvo, mlako ili slabo grijanje(eto grije ali kao da nije „to to“). Vrlo vjerovatno da imate problem sa spomenutim „izmjenjivačem topline“. Ljudi se uglavnom i sami upuštaju u uradi sam metodu i nebi trebao biti preveliki problem promjentiti no ako niste za to jednostavno „niste“ i doslovno svaki meho Vam to može odraditi ali! Prije ugradnje novog izmjenjivača topline treba: - Isprati komplet rashladni sustav i to gdje god se može nešto isprat treba isprat! Uglavnom bit će bun sitnih pjeskovith čestica nalik na hrđu(ili bakar/bronca) - Ubaciti novi izmjenjivač topline - Ako je pukla silikonska vrećica u posudi uzet novu posudu sa čepom bez te vrećice - Staviti novu tekućinu i odzračiti (sistem je uglavnom samoodzračivajući). Pričekat da se zagrije, da se otvori termostat, vidjet da ne baca tekućinu naročito u kabinu na spoju metalnih lajtunga i novog izmjenjivača topline (u naravi minijaturni killer). - Voziti i nadati se najboljem J Preporuka je „Nissensov“ izmjenjivač topline jer ima duplo veće kanale i protočniji je od originalnog te ako se ikada više nakupi smeća procirkulirat će ga puno bolje od originala bez štopanja, ali naravno može i original s obzirom da smo eto prethodno prije same instalacije pročistili rashladni sistem jer zajeb zajeba bi bio samo našarafiti novi izmjenjivač topline u kabinu bez prethodnog čišćenja jer ćete opet nakon određenog vremena imati isti efekt gubljenja tekućine. Evo nadam se da sam barem malo nekome pomogao ovime. Hvala na vremenu i čitanju. Pozz Špeksi
    5 points
  4. Ide konti... Dayco je cak stvarao probleme n mk7 dizelima.. Proizvodjac kaze 210tkm uz redovnu kontrolu... Slobod no 9 godina i 200tkm nist mu nece bit uz kontrolu remenja remenica... Svasta sam procitao al contitech se pokazao odlican i on je u tvornickoj ugradnju u puno slucajeva... a na dizelima iz mk7 generacije je bilo kojekakvih zvukova dok je motor hladan i proizvodjac je dao tpi da se pogleda proizvodjac i ako je dayco da se isti mjenja a mjenja se sa kontijem... no to su sve tvornicke igre... i sad ima tpi da se nedira nista neg se koristi sprej taj i taj i sprica se kajis... Ja sam osobno sam za kontinental set plus mikro remen a vanjski natezac moze ina il snr kao i remenica alternatora koju vidim ovdje svi zaboravljaju... a i ovlasteni je nestavlja u ponudu jer je u njih oko 800kn dok ej ovako u slobodnoj prodaji isti proizvodjac oko 200kn... Tako da set konti.. vanjski kais konti.. natezac remenica ina il snr... a vodena pumpa ako je u setu ok ako nije onda tipa hepu dolz metelli tj salieri grupa... Antifriz ako mozwe orginal il basf-ov https://www.basf.com/global/en/products/segments/industrial_solutions/performance_chemicals/business/fuel-and-lubricant-solutions/innovation/coolants-for-innovative-technologies.html Semeringe nebig dirao... pokazali su se jako trajni ako nema stranih tijela...
    5 points
  5. Ne zelim uopce komentorati ove bajke. Ja imam firmu, price ce se uvijek pricati, jer besposlicari uvijek imaju sto za reci, to je u genima ovog naroda, a o preuvelicavanju da ne trosimo rijeci. SVATKO bira svog tunera, i njemu je iki dobar ili los. Ako smatra da je zakinut, uvijek moze doci na provjeru, popravk ili povrat. Ono sto ne racunam, je da ljudi bez ijedne sekunde radnog staza u zivotu, paraziti i besposlicari, imaju sto za reci. Nisu bolji od djukele, pa neka laju[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
    5 points
  6. Složio sam zrcaljenje ekrana mobitela na ekran auta (GOLF 7 SV - 2017). BEZ ROOTA ! Dugo sam se zajeb... s time ali sam bio uporan..... 100 videa youtube, foruma, savjeta…. Dakle…..Postoji akp. AAAD koji u sebi sadrži više programa. Između ostalih i Screen2auto i AA mirror. Aplikacija je besplatna ali pazite ! Možete instalirati samo jednu aplikaciju mjesečno (ili platiti pro verziju pa skidati kolko te volja). Ja sam skinuo AA mirror i sad čekam 1 mj. da instaliram neku drugu aplikaciju. Treba vam aplikacija AA MIRROR ili SCREEN2AUTO (S2A). Razlika je u njima da AAM uredno preslika mobitel na ekran auta ali tač na ekranu auta ne reagira ako hoćete skrolati mobitel preko njega. S2A ima i tu opciju. Možete upravljati mobitelom preko ekrana auta. Znači tač na ekranu auta je aktivan i Ja sam instalirao preko AAAD akp. AA mirror i proradio je odmah. (pogledajte neki video na YT, ima ih puno, ovo je jednostavno) S2A sam instalirao drukčije i s njime sam se namučio ko konj! Tu vam treba apk. Kinginstaler (v 12, 13 ili 14 - ja sam stavio verziju 12) i apk. S2A . Postupak je malo kompliciraniji ali kad se instalira 80x kao ja da bi proradio onda više nije HAHAHA……FUJ ! Ja imam Samsung S10 sa Android 12 i nije rootan ! Da ne objašnjavam postupke, stavit ću neke linkove sa youtuba po kojima sam ja radio pa ko se hoće malo igrati sa time neka ih dobro pregleda. PAZITE ! od 100 verzija apk. Screen2Auto meni je samo jedna proradila. Moći ćete je skinuti sa linka koji je ispod videa kako to sve instalirati. ovdje download S2A ! Taj i samo taj mi je apk radio ispravno od 100 isprobanih https://ictfix.net/active/how-to-install-screen2auto-s2a-v3-7-on-android-auto-fix-not-display-error/ Ovo je još jedan link sa videom https://ictfix.net/active/android-12-android-auto-8-2-mirror-android-auto-with-screen2auto-no-need-root-to-use-touch/ Kinginstaler se može lako skinuti, samo upišite u tražilicu. Sad je vezija 1.4. Ja sam stavio isprobanu stariju verziju 1.2 Moje iskustvo je da AAM bolje radi i jednostavnij se instalira (jedino što nema opcije "tač") dok je S2A bugovit i teže ga je složiti Ako sam pomogao nekom - ja zadovoljan ! Pozdrav oLI.
    4 points
  7. Može proći i metoda "na žgance" kako smo opisivali gore, ali na žgance nije 100% posao čak i dok je najpedantnije napravljen i ako se radi na žgance tu treba dosta paziti i zbilja biti pedantan, imat profiltrirano gorivo pri ruci(ne prelijevat iz starog filtra odvratno gorivo puno smeća i vode u novi filtar npr.), dobro zaliti(pustit da filter upije pa nadodat još goriva itd.), a takav posao nemoš garant očekivat kod bar 60% majstora na balkanu. Stara škola majstora je učila novu školu koja je definitivno u većoj ili manjoj mjeri usvojila njihove poslovne manire(brzina, macola, nabijanje, improvizirani alati, odokativne metode stezanja šarafa "na tvrdo" i sl.) jer se tobože "neće kruha najest od svog posla". Pravilno odzračivanje je jako bitno(vode, goriva, kočione/kuplung tekućine itd). Ako se ikad ikome desilo da mu recimo poslije malog servisa ode HPFP pa možda čak i zaštopaju injektori sigurno može biti rezultat aljkavosti no niti jedan majstor tu nikada neće biti kriv već će biti krivo gorivo, kilometraža na kojoj "to već odlazi", pripisivanje tvorničkim manama modela i sl., a vi ćete se samo pitati kakav ste pehist da Vam je to neposredno prije samog servisa radilo i sad poslije servisa gecrknulo? I kome onda? Drugim riječima pomozite si sami koliko možete i Bog će Vam pomoći. Mislim da 80% ljudi na ovom forumu može odraditi male servise sami(diskovi, pločice, amortizeri, mali servis) i to pažljivije i pedantnije nego većina "majstora", a sve što dođe kompliciranije za napraviti na autu i sami "majstori" šalju dalje nekom stručnijem nego što su oni. Servisirat novu generaciju automobila bez dijagnostike je suludo i smiješno u današnje vrijeme. U vrijeme takve tehnologije balkanski majstori i dalje smišljaju metode "na žgance" jer zašto npr. jednostavno dijagnostikom napraviti npr. zamjenu zadnjih pakni na golfu 7 kad se to može na teži način čačkanjem i šarafljenjem po elektromotoru?? Znači pogotovo u današnje vrijeme kad se dijagnostika može nabaviti za male novce (svatko si ju može priuštiti bio on majstor ili ne ako ga to interesira)...
    4 points
  8. Nema kod mene gašenja EGR-a, ni softverski ni hardverski, čišćenje ako treba i vozi dalje.
    4 points
  9. extra im mape... traju koliko i napon ☠️
    4 points
  10. Ne kupuje se dizel za samo 3.5 km voznje dnevno i onda pili filter cadje jer se precesto vrti regeneracija.. kakva seljacka drzava moj boze.. Pa zato izmedju ostalog imamo zagadjene gradove a industriju nemamo. Nego bajo bitno da je dizel makar samo do trafike pa kad se postopa dpf pili bajo to govno sta ce ti to.. Covjek je napravio 700000 km sa 2.0 tdi otvorena voznja u 7 godina, cr, euro 5. Nikad nikakav problem nije imao sa dpf i egr. Nisu krivi motori ni dpf nego kupujete dizele za voznju po gradskim guzvama. Kakva sramotna seljacija. Ko bosna.
    4 points
  11. Zaboravio si TAM-iće spomenut, moj je imao ispred hladnjaka tvornički rolete od lima koje si mogao otvorit i zatvorit po potrebi, uglavnom po zimi jer je ventilator stalno vrtio i hladio dok motor radi. Vrlo dobro osmišljen patent od njihove strane, ali to je bilo na starijim modelima, na novijim to nisam više vidio. Nisam spomenuo da ne grije, ali po meni to grijanja nema smisla jer povuče svu toplinu od motora, a za tu kratku relaciju onda radije ga niti ne palim i pustim da barem dođe do radne temperature, iako je to u stvarnosti cca. 74°C+, a mi ju vidimo kao radnu od 90°C, jer je krivulja tako podešena. Guzno nemam, barem za sad ali ni to ne bih palio da ga i imam, zimogrozan nisam. Za sve druge sitnice što trebam iz grada obavljam biciklom, ruksak na leđa i fino u miru i polako do prvog trgovačkog centra, bez gnjavaže oko parkiranja što je milina. Em sam smanjio svoj ugljični otisak, em uštedio na gorivu i dobro za zdravlje, što je 3 u 1 kombinacija.
    3 points
  12. Skinuo sam ju jer sam htio imat sve konektore, pa sam nju usput uzeo, a pošto znam da je dosta krhka rekoh ideš i ti. Ma, imam ti dosta instalacije da sam nedavno morao ovu ogromnu kutiju uzet, više mi nije stala u onu malu, ali svaki put kad idem na otpad uzmem nešto instalacije jer je odlična za sve, kvalitetna bakrena žica koja se može i za neke druge projekte upotrijebit, a ja uvijek nešto sa strujom petljam pa dobro dođe, ali uglavnom uzimam za G4 ako se radi neka dogradnja, onda je neprocjenjivo imat ju u rezervi.
    3 points
  13. Da se pohvalim, stolna instalacija za testiranje v1.4 uspješno položila test i sve radi kako sam zamislio. Kod inicijalnog paljenja se sad prvo upale D/L mali LCD, dok se osvijetljenje pali/gasi preko prekidača, a sa T15 palim FIS i to bi sad trebalo šljakat za pokrenut Needle Sweep/LED Sweep opciju. • VW PASSAT Variant 3BG (05/2003) TAHO: (3B0 920 829A) - VDO V03 (polu FIS) Code 09.00 = ROM ID 00 AE VWK503MH Km: 381.373 SKC: 05754 Testna stolna Instalacija v1.4 - (On/Off prekidači 12V DC 3A/6A)
    3 points
  14. Neće radit kazaljka okretaja. Poslano sa mog SM-S901B koristeći Tapatalk
    3 points
  15. Raspon temperature rashladne tekućine motora kreće se od 74-108°C, samo što je VW namjestio da je kazaljka zakucana na 90°C, opće poznata stvar. Može se izmijenit i stavit linearni prikaz temperature, da prikazuje točno, ali meni je ovako tvornički složeno sasvim u redu. Kad kazaljka počne prelazit preko 90°C onda imaš problem, do tada uživaj i ne razmišljaj. Mene više interesira kako dobit prikaz ambijentalne temperature od instrument ploče ovako na stolu na FIS-u, pokušavao ali za sad ništa, moram dublje zaronit za dobit taj podatak i da ga prikaže, no polako, ne ide sve odjednom.
    3 points
  16. TAHO instalacija - (izrada i testiranje) Nekoliko fotki od izrade instalacije za stolno testiranje instrument ploče. Ovdje je već gotova, koga će zanimati sama izrada u projektima ću staviti nešto više materijala kad nađem vremena, ovdje samo testiranje, da ne duljim previše. Dodao sam opciju prikaza Washer i osvjetljenje sata, ostale ću dodavati po potrebi. Ugodno me iznenadio VAG EEPROM Programmer 1.9, brzo iščitava EEPROM bin file, pokazuje točnu kilometražu kao na satu, SKC se također vidi, prva liga. VAG Commander 1.4 me malo razočarao, dugo mu treba da iščita bin od 2KB, na kraju pokazuje (not responding) i izbaci krivu kilometražu. Pokrećem ga sa Samsung 128GB USB-a, budem program stavio na SSD od laptopa pa pokušao ponovno, možda ga brzina zeza, ili mu je hardver od računala slab, ne znam, malo čudno. Na kraju zadovoljan, instalacija odrađuje posao, dao si truda, fino složio i spojio, nije kupus, sve po PS-u. Kablove koje sam uzeo početkom godine (VAG Commander 1.4 i VAG KKL 409.1) rade, tako da je ovaj test dobro došao. Preostaje mi samo dodatna testiranja da ubacim opcije preko DDE Needle Sweep pa da vidim kako radi i testiranje kazaljki preko VCDS Lite 1.2, odnosno, ima se tu što igrat, samo treba vremena. • VW PASSAT Variant (05/2003) 3BG TAHO: (3B0 920 809C) - no FIS Code 09.00 = ROM ID 00 B1 Km: 294.089 SKC: 01859 • Needle Sweep for Software version VWK501MH • Needle Sweep for Software version VWK503MH VAG EEPROM Programmer 1.9 VAG Commander 1.4 DushDumpEdit v2.8.9
    3 points
  17. Sadržaj: 0 General Information - 2 About this website - 2 1 Safety first! - 5 2 Introduction - 10 3 Roadside repairs - 13 4 Weekly checks - 23 5 Lubricants, fluids and tyre pressures - 39 1a Routine maintenance and servicing - petrol models - 42 Degrees of difficulty - 42 Servicing specifications - petrol models - 43 Maintenance schedule - petrol models - 46 Component location - petrol models - 51 1 Introduction - 53 2 Regular maintenance - 54 Every 5000 miles (7500 km) or 6 months - 56 3 Engine oil and filter renewal - petrol models - 57 Every 10 000 miles (15 000 km) or 12 month, whichever comes first - 'Oil' on display - 60 4 Brake pad check - 61 5 Resetting the service interval display - petrol models - 63 Every 20 000 miles (30 000 km) or 2 years, whichever comes first - '01' on display - 64 6 Exhaust system check - 65 7 Hose and fluid leak check - 66 8 Auxiliary drivebelt check - 68 9 Antifreeze check - 69 10 Brake hydraulic circuit check - 70 11 Headlight beam adjustment - 71 12 Pollen filter element renewal - 72 13 Manual transmission oil level check - 74 14 Underbody protection check - 76 15 Driveshaft gaiter check - 77 16 Steering and suspension check - 78 17 Batterry check - 80 18 Hinge and lock lubrication - 82 19 Airbag unit check - 83 20 Windscreen/tailgate/headlight washer system check - 84 21 Engine management self-diagnosis memory fault check - 85 22 Sunroof check and lubrication - 86 23 Road test and exhaust emissions check - 87 Every 40 000 miles (60 000 km) or 4 years, whichever comes first - 89 24 Air filter element renewal - petrol models - 90 25 Spark plug renewal - petrol models - 92 26 Auxiliary drivebelt check and renewal - petrol models - 97 27 Power steering hydraulic fluid level check - 100 28 Automatic transmission fluid level check - 102 29 Automatic transmission final drive oil level check - 104 Every 60 000 miles (90 000 km) or 4 years, whichever comes first - 106 30 Timing belt renewal - 107 Every 2 years - 108 31 Brake (and clutch) fluid renewal - petrol models - 109 32 Coolant renewal - petrol models - 111 1b Routine maintenance and servicing - diesel models - 114 Degrees of difficulty - 114 Servicing specifications - diesel models - 115 Maintenance schedule - diesel models - 117 Component location - diesel models - 123 1 Introduction - 125 2 Regular maintenance - 126 Every 5000 miles (7500 km) or 6 months - 128 3 Engine oil and filter renewal - diesel models - 129 Every 10 000 miles (15 000 km) or 12 months, whichever comes first - 'Oil' on display - 133 4 Fuel filter water draining (vehicles using high sulphur fuels) - diesel models - 134 5 Brake pad check - 136 6 Resetting the service interval display - diesel models - 138 Every 20 000 miles (30 000 km) or 2 years, whichever comes first - '01' on display - 139 7 Exhaust system check - 141 8 Hose and fluid leak check - 142 9 Fuel filter water draining (vehicles using standard fuel) - diesel models - 144 10 Fuel filter renewal (vehicles using high sulphur diesel fuel) - 145 11 Auxiliary drivebelt check - 148 12 Antifreeze check - 149 13 Brake hydraulic circuit check - 150 14 Headlight beam adjustment - 151 15 Pollen filter element renewal - 152 16 Manual transmission oil level check - 154 17 Underbody protection check - 157 18 Driveshaft gaiter check - 158 19 Steering and suspension check - 159 20 Batterry check - 161 21 Hinge and lock lubrication - 163 22 Airbag unit check - 164 23 Windscreen/tailgate/headlight washer system check - 165 24 Engine management self-diagnosis memory fault check - 166 25 Sunroof check and lubrication - 167 26 Road test and exhaust emissions check - 168 Every 40 000 miles (60 000 km) or 4 years, whichever comes first - 170 27 Air filter element renewal - diesel models - 171 28 Fuel filter renewal (vehicles using standard diesel fuel) - 173 29 Auxiliary drivebelt check and renewal - diesel models - 174 30 Power steering hydraulic fluid level check - 177 31 Automatic transmission fluid level check - 179 32 Automatic transmission final drive oil level check - 181 Every 60 000 miles (90 000 km) - 183 33 Timing belt and tensioning roller renewal (engines with ‘unit’ injectors) - 184 Every 80 000 miles (120 000 km) - 185 34 Timing belt and tensioning roller renewal ( engines with injection pump) - 186 Every 2 years - 187 35 Brake (and clutch) fluid renewal - diesel models - 188 36 Coolant renewal - diesel models - 190 2a SOHC petrol engine in-car repair procedures - 193 Degrees of difficulty - 193 Specifications - 194 1 General Information - 199 2 Compression test - description and interpretation - 201 3 Engine assembly and valve timing marks - general information and usage - 203 4 Camshaft cover - removal and refitting - 206 5 Crankshaft pulley - removal and refitting - 208 6 Timing belt covers - removal and refitting - 210 7 Timing belt - removal and refitting - 213 8 Timing belt tensioner and sprockets - removal and refitting - 217 9 Camshaft - removal, inspection and refitting - 220 10 Hydraulic tappets/roller rocker fingers - removal, inspection and refitting - 226 11 Camshaft oil seal - renewal - 228 12 Cylinder head - removal, inspection and refitting - 229 13 Sump - removal and refitting - 234 14 Oil pump, drive chain and sprockets - removal, inspection and refitting - 237 15 Flywheel/driveplate - removal, inspection and refitting - 243 16 Crankshaft oil seals - renewal - 246 17 Engine/transmission mountings - inspection and renewal - 249 18 Engine oil cooler - removal and refitting - 255 19 Oil pressure relief valve - removal, inspection and refitting - 258 20 Oil pressure warning light switch - removal and refitting - 259 21 Oil level/temperature sender - removal and refitting - 260 22 Balancer shaft unit (2.0 litre AZJ engine) - removal and refitting - 263 2b DOHC petrol engine in-car repair procedures - 266 Degrees of difficulty - 266 Specifications - 267 1 General Information - 274 2 Compression test - description and interpretation - 277 3 Engine assembly and valve timing marks - general information and usage - 279 4 Camshaft cover (1.8 litre engines) - removal and refitting - 285 5 Crankshaft pulley - removal and refitting - 291 6 Timing belt covers - removal and refitting - 296 7 Timing belt(s) - removal and refitting - 302 8 Timing belt tensioner and sprockets - removal and refitting - 315 9 Inlet camshaft timing components/camshaft adjuster (1.8 litre engines) - 321 10 Camshaft carrier (1.4 and 1.6 litre engines) - removal and refitting - 322 11 Camshafts (1.4 and 1.6 litre engines) - removal, inspection and refitting - 328 12 Rockers and tappets (1.4 and 1.6 litre engines) - removal, inspection and refitting - 331 13 Camshafts and tappets (1.8 litre engines) - removal, inspection and refitting - 333 14 Camshaft oil seals - renewal - 342 15 Cylinder head - removal, inspection and refitting - 345 16 Sump - removal and refitting - 356 17 Oil pump (1.4 and 1.6 litre engines) - removal, inspection and refitting - 357 18 Oil pump and drive chain (1.8 litre engines) - removal, inspection and refitting - 363 19 Flywheel/driveplate - removal, inspection and refitting - 364 20 Crankshaft oil seals - renewal - 365 21 Engine/transmission mountings - inspection and renewal - 370 22 Engine oil cooler - removal and refitting - 371 23 Oil pressure relief valve - removal, inspection and refitting - 372 24 Oil pressure warning light switch - removal and refitting - 373 25 Oil level/temperature sender - removal and refitting - 375 2c Diesel engine in-car repair procedures - 377 Degrees of difficulty - 377 Specifications - 378 1 General Information - 384 2 Compression and leakdown tests - description and interpretation - 386 3 Engine assembly and valve timing marks - general information and usage - 389 4 Camshaft cover - removal and refitting - 395 5 Crankshaft pulley - removal and refitting - 400 6 Timing belt covers - removal and refitting - 402 7 Timing belt - removal, inspection and refitting - 405 8 Timing belt tensioner and sprockets - removal, inspection and refitting - 415 9 Pump injector rocker shaft assembly - removal and refitting - 421 10 Camshaft and hydraulic tappets - removal, inspection and refitting - 423 11 Hydraulic tappets - testing - 427 12 Camshaft oil seals - renewal - 429 13 Cylinder head - removal, inspection and refitting - 430 14 Sump - removal and refitting - 442 15 Oil pump and drive chain - removal, inspection and refitting - 443 16 Flywheel/driveplate/clutch pressure plate - removal, inspection and refitting - 444 17 Crankshaft oil seals - renewal - 445 18 Engine/transmission mountings - inspection and renewal - 449 19 Engine oil cooler - removal and refitting - 450 20 Oil pressure relief valve - removal, inspection and refitting - 453 21 Oil pressure warning light switch - removal and refitting - 454 2d Engine removal and overhaul procedures - 455 Degrees of difficulty - 455 Specifications - 456 1 General Information - 462 2 Engine overhaul - general information - 463 3 Engine/transmission removal - preparation and precautions - 465 4 Engine and transmission (SOHC petrol engines) - removal and refitting - 467 5 Engine and transmission (DOHC petrol engines) - removal and refitting - 473 6 Engine and transmission (diesel engines) - removal and refitting - 493 7 Engine overhaul - preliminary information - 498 8 Cylinder head - dismantling - 500 9 Cylinder head and valves - cleaning and inspection - 505 10 Cylinder head - reassembly - 509 11 Piston/connecting rod assemblies - removal - 515 12 Crankshaft - removal - 519 13 Cylinder block/crankcase - cleaning and inspection - 521 14 Piston/connecting rod assemblies - cleaning and inspection - 524 15 Crankshaft - checking endfloat and inspection - 529 16 Main and big-end bearings - inspection - 532 17 Engine overhaul - reassembly sequence - 535 18 Piston rings - refitting - 536 19 Crankshaft - refitting and main bearing clearance check - 538 20 Piston/connecting rod assemblies - refitting and big-end bearing clearance check - 542 21 Engine - initial start-up after overhaul and reassembly - 546 3 Cooling, heating and air conditioning systems - 548 Degrees of difficulty - 548 Specifications - 549 1 General information and precautions - 551 2 Cooling system hoses - disconnection and renewal - 553 3 Radiator - removal, inspection and refitting - 555 4 Thermostat - removal, testing and refitting - 558 5 Electric cooling fan - testing, removal and refitting - 563 6 Cooling system electrical switches and sensors - testing, removal and refitting - 565 7 Coolant pump - removal and refitting - 569 8 Heating and ventilation system - general information - 572 9 Heating/ventilation system components - removal and refitting - 573 10 Heating/ventilation system vents - removal and refitting - 584 11 Air conditioning system - general information and precautions - 585 12 Air conditioning system components - removal and refitting - 587 13 Climatronic system components - removal and refitting - 588 4a Petrol engine fuel system - 591 Degrees of difficulty - 591 Specifications - 592 1 General information and precautions - 595 2 Air cleaner and inlet system - removal and refitting - 598 3 Inlet air temperature control system - general information - 604 4 Accelerator cable - removal, refitting and adjustment - 605 5 Fuel system components - removal and refitting - 608 6 Fuel filter - renewal - 624 7 Fuel pump and gauge sender unit - removal and refitting - 626 8 Fuel tank - removal and refitting - 632 9 Fuel injection system - depressurisation - 635 10 Inlet manifold and associated components - removal and refitting - 637 11 Fuel injection system - testing and adjustment - 648 12 Unleaded petrol - general information and usage - 649 13 Cruise control system - general information - 650 4b Diesel engine fuel system - 651 Degrees of difficulty - 651 Specifications - 652 1 General information and precautions - 655 2 Air cleaner assembly - removal and refitting - 658 3 Accelerator cable - general information - 661 4 Diesel engine management system - component removal and refitting - 662 5 Injectors - general information, removal and refitting - 670 6 Injection pump - removal and refitting - 678 7 Fuel injection pump timing - checking and adjustment - 683 8 Fuel cut-off solenoid valve - removal and refitting - 684 9 Inlet manifold - removal and refitting - 686 10 Fuel filter - renewal - 691 11 Fuel gauge sender unit - removal and refitting - 692 12 Fuel tank - removal and refitting - 693 13 Tandem fuel pump - removal and refitting - 694 14 Inlet manifold changeover flap and valve - removal and refitting - 697 4c Emission control and exhaust systems - petrol engines - 700 Degrees of difficulty - 700 Specifications - 701 1 General Information - 703 2 Evaporative loss emission control system - information and component renewal - 706 3 Crankcase emission system - general information - 709 4 Exhaust Gas Recirculation (EGR) system - component removal - 710 5 Secondary air injection system - information and component renewal - 716 6 Turbocharger - general information, precautions, removal and refitting - 722 7 Intercooler - general information, removal and refitting - 727 8 Exhaust manifold - removal and refitting - 733 9 Exhaust system - component renewal - 741 10 Catalytic converter - general information and precautions - 747 4d Emission control and exhaust systems - diesel engines - 748 Degrees of difficulty - 748 Specifications - 749 1 General Information - 751 2 Crankcase emission system - general information - 753 3 Exhaust Gas Recirculation (EGR) system - component removal - 754 4 Turbocharger - general information and precautions - 758 5 Turbocharger - removal and refitting - 760 6 Turbocharger boost control system components - removal and refitting - 766 7 Intercooler - general information, removal and refitting - 770 8 Exhaust manifold - removal and refitting - 771 9 Exhaust system - component renewal - 774 10 Catalytic converter - general information and precautions - 777 5a Starting and charging systems - 778 Degrees of difficulty - 778 Specifications - 779 1 General information and precautions - 780 2 Battery - testing and charging - 782 3 Battery - removal and refitting - 785 4 Alternator/charging system - testing in vehicle - 787 5 Alternator - removal and refitting - 788 6 Alternator - brush holder/regulator module renewal - 790 7 Starting system - testing - 792 8 Starter motor - removal and refitting - 794 9 Starter motor - testing and overhaul - 797 5b Ignition system - petrol engines - 798 Degrees of difficulty - 798 Specifications - 799 1 General Information - 801 2 Ignition system - testing - 804 3 HT coil(s) - removal and refitting - 806 4 Ignition timing - checking and adjusting - 809 5 Knock sensor(s) - removal and refitting - 810 5c Preheating system - diesel engines - 812 Degrees of difficulty - 812 Specifications - 813 1 General Information - 814 2 Glow plugs - testing, removal and refitting - 815 6 Clutch - 818 Degrees of difficulty - 818 Specifications - 819 1 General Information - 821 2 Hydraulic system - bleeding - 823 3 Clutch pedal - removal and refitting - 825 4 Master cylinder - removal, overhaul and refitting - 827 5 Slave cylinder - removal, overhaul and refitting - 831 6 Clutch friction disc and pressure plate - removal, inspection and refitting - 834 7 Release bearing and lever - removal, inspection and refitting - 843 7a Manual transmission - 850 Degrees of difficulty - 850 Specifications - 851 1 General Information - 852 2 Gearchange linkage (02J and 02M transmissions) - adjustment - 855 3 Manual transmission - removal and refitting - 858 4 Manual transmission overhaul - general information - 865 5 Reversing light switch - testing, removal and refitting - 866 6 Roadspeed sensor/speedometer drive - removal and refitting - 868 7b Automatic transmission - 870 Degrees of difficulty - 870 Specifications - 871 1 General Information - 873 2 Automatic transmission - removal and refitting - 875 3 Automatic transmission overhaul - general information - 880 4 Selector cable - removal, refitting and adjustment - 881 5 Ignition key Park Lock system - description and cable renewal - 883 8 Driveshafts - 885 Degrees of difficulty - 885 Specifications - 886 1 General Information - 888 2 Driveshafts - removal and refitting - 889 3 Driveshaft rubber gaiters - renewal - 892 4 Driveshaft overhaul - general information - 906 9 Braking system - 907 Degrees of difficulty - 907 Specifications - 908 1 General information and precautions - 910 2 Hydraulic system - bleeding - 911 3 Hydraulic pipes and hoses - renewal - 916 4 Front brake pads - removal, inspection and refitting - 917 5 Front brake caliper - removal, overhaul and refitting - 924 6 Brake disc - inspection, removal and refitting - 927 7 Front brake disc shield - removal and refitting - 931 8 Rear brake pads - removal, inspection and refitting - 932 9 Rear brake caliper - removal, overhaul and refitting - 936 10 Brake pedal - removal and refitting - 939 11 Servo unit - testing, removal and refitting - 943 12 Servo non-return valve - testing, removal and refitting - 945 13 Master cylinder - removal, overhaul and refitting - 947 14 Handbrake - adjustment - 950 15 Handbrake lever - removal and refitting - 952 16 Handbrake cables - removal and refitting - 954 17 Handbrake ‘on’ warning light switch - removal and refitting - 956 18 Brake light switch - removal and refitting - 957 19 Anti-lock braking system (ABS) - general information and precautions - 959 20 Anti-lock braking system (ABS) components - removal and refitting - 961 21 Servo unit mechanical vacuum pump (diesel models) - testing, removal and refitting - 963 22 Servo unit electric vacuum pump (diesel models) - testing, removal and refitting - 966 10 Suspension and steering systems - 967 Degrees of difficulty - 967 Specifications - 968 1 General Information - 972 2 Front wheel bearing housing - removal and refitting - 974 3 Front hub bearings - renewal - 980 4 Front suspension strut - removal, overhaul and refitting - 982 5 Front suspension lower arm - removal, overhaul and refitting - 989 6 Front suspension lower arm balljoint - removal, inspection and refitting - 992 7 Front anti-roll bar - removal and refitting - 995 8 Front anti-roll bar connecting link - removal and refitting - 997 9 Rear hub assembly - removal and refitting - 999 10 Rear stub axle - removal and refitting - 1006 11 Rear suspension shock absorber and coil spring - removal and refitting - 1008 12 Rear anti-roll bar - removal and refitting - 1013 13 Rear axle assembly - removal and refitting - 1014 14 Rear axle rubber mountings - renewal - 1017 15 Vehicle level sender - removal and refitting - 1019 16 Steering wheel - removal and refitting - 1020 17 Steering column - removal, inspection and refitting - 1024 18 Ignition switch and steering column lock - removal and refitting - 1036 19 Steering gear assembly - removal, overhaul and refitting - 1039 20 Steering gear rubber gaiters and track rods - renewal - 1043 21 Power steering system - bleeding - 1045 22 Power steering pump - removal and refitting - 1046 23 Track rod end - removal and refitting - 1049 24 Wheel alignment and steering angles - general information - 1051 11 Bodywork and fittings - 1054 Degrees of difficulty - 1054 Specifications - 1055 1 General Information - 1056 2 Maintenance - bodywork and underframe - 1057 3 Maintenance - upholstery and carpets - 1059 4 Minor body damage - repair - 1060 5 Major body damage - repair - 1064 6 Front bumper - removal and refitting - 1065 7 Rear bumper - removal and refitting - 1069 8 Bonnet - removal, refitting and adjustment - 1072 9 Bonnet release cable - removal and refitting - 1074 10 Bonnet lock - removal and refitting - 1077 11 Door - removal, refitting and adjustment - 1079 12 Door inner trim panel - removal and refitting - 1082 13 Door handle and lock components - removal and refitting - 1086 14 Door window glass and regulator - removal and refitting - 1099 15 Tailgate and support struts - removal and refitting - 1103 16 Tailgate lock components - removal and refitting - 1108 17 Boot lid and support struts - removal and refitting - 1111 18 Boot lid lock components - removal and refitting - 1114 19 Central locking components - removal and refitting - 1117 20 Electric window components - removal and refitting - 1122 21 Exterior mirrors and associated components - removal and refitting - 1124 22 Windscreen, tailgate and fixed rear quarter window glass - general information - 1128 23 Sunroof - general information - 1129 24 Body exterior fittings - removal and refitting - 1130 25 Seats - removal and refitting - 1131 26 Front seat belt tensioning mechanism - general information - 1135 27 Seat belt components - removal and refitting - 1136 28 Interior trim - removal and refitting - 1146 29 Centre console - removal and refitting - 1148 30 Facia panel assembly - removal and refitting - 1153 12 Body electrical system - 1159 Degrees of difficulty - 1159 Specifications - 1160 1 General information and precautions - 1161 2 Electrical fault finding - general information - 1162 3 Fuses and relays - general information - 1165 4 Switches - removal and refitting - 1168 5 Bulbs (exterior lights) - renewal - 1177 6 Bulbs (interior lights) - renewal - 1193 7 Exterior light units - removal and refitting - 1199 8 Headlight beam adjustment components - removal and refitting - 1204 9 Headlight beam alignment - general information - 1207 10 Instrument panel - removal and refitting - 1209 11 Instrument panel components - removal and refitting - 1211 12 Service interval indicator - general information and resetting - 1212 13 Clock - removal and refitting - 1213 14 Cigarette lighter - removal and refitting - 1214 15 Horn - removal and refitting - 1215 16 Speedometer sensor - general information - 1216 17 Wiper arm - removal and refitting - 1217 18 Windscreen wiper motor and linkage - removal and refitting - 1218 19 Rear wiper motor - removal and refitting - 1220 20 Washer system components - removal and refitting - 1221 21 Radio/cassette/CD player/changer - removal and refitting - 1226 22 Loudspeakers - removal and refitting - 1230 23 Radio aerial - removal and refitting - 1232 24 Anti-theft alarm system and engine immobiliser - general information - 1233 25 Airbag system - general information and precautions - 1234 26 Airbag system components - removal and refitting - 1236 24 Parking aid components - general information, removal and refitting - 1240 Wiring Diagrams - 1242 Diagram 1 Key to symbols, earth points and fuses - 1242 Diagram 2 Starting and charging, audio - 1243 Diagram 3 Central locking, electric windows and mirrors - 1244 Diagram 4 Central locking and interior lights, horn, fuel tank release, cigarette lighter, 12V socket, radiator fan, diagnostic connector - 1245 Diagram 5 ABS, heater blower and heated read window, wash/wipe, brake lights, reversing lights - 1246 Diagram 6 Headlights, number plate lights, rear foglights, taillights and sidelights, foglight, hazard warning lights and direction indicators - 1247 Diagram 7 Headlight levelling, lighting rheostat, front foglights, gas discharge headlight range control - 1248 Diagram 8 Instrument panel, glovebox light, interior lights - 1249 13 Reference - 1250 1 Dimensions and weights - 1250 2 Buying spare parts - 1252 3 Vehicle identification numbers - 1254 4 General repair procedures - 1257 5 Jacking and vehicle support - 1260 6 Disconnecting the battery - 1262 7 Tools and working facilities - 1264 8 MOT test checks - 1272 9 Fault finding - 1286 10 Glossary of technical terms - 1307 Download Link 2 Ovaj pdf sam sam napravio tako da sam ručno svaki članak iz online priručnika "isprintao" u PDF i potom spojio u jedan, zbog toga nema sadržaja i zadnje stranice, a videozapisi nisu dostupni. Svejedno vjerujem da će mnogima ovdje koristiti.
    3 points
  18. Znaci ovo malo foruma sto je zivo se skupi i svi ti govorimo od pocetka da je u tom problem, a ti nas ne slusas. I onda ti majstor kaze nije termostat, nego prevedeno na gugl translejtu: "regulator rashladne tekućine", Znaci identicna stvar.
    3 points
  19. od silne dosade izmisljas posao. Jel radi radi jel trosi puno ulja....netrosi. Nediraj nista i samo gass. Debljinu dihtunga određuje mjera koliko klipovi izlaze van bloka a to s glavom nema veze. Deblji dihtung manja kompresija logično
    3 points
  20. Kakva komplicirana issa ti.... Ako je uložaj filtera onda se stari vadi van i metne novi u kućište i nadolije goriva toliko da ova gornja strana (poklopac) moze ući a da neprelije puno goriva van. I očisti se proliveno gorivo.... moze cistac kocnica i tjt.... (valjda netreba spominjat novu brtvu ako pricamo o generaciji cr-eva do mk7 ere). Kod polota koji ima oldskul filter....i ima samo ulaz i izlaz.... tu svakako treba napunit novi filter.... Moze s lidl pumpom moze s špricom a moze na cuclanje na crijeva...ako volite okus nafte jer...... Nakon ukapčanja dat par puta kontakt da se cuje pumpa iz rezervara i tjt opalenje. Naravno imamo polota koji nedruka naftu na kontakt nego tek na verglanje..... ako imate vcds moze se pokrenut pumpa u rez.... ako se nema onda se da spojit + - direkt na pumpi (lako je skontat koja je + koja - po bojama i debljini zice)..... I gass Cr motori od mjk7 na ovamo imaju filter koji na vrhu ima brtvu i eto nesto je jednostavnija izmjena.... kod njega se takodjen izvadi stari f i metne novi te nadolije nafta i netreba nikakvo odzracivanje..... Crafteri i t5 t6 kombiji e tu je malo komplexnij priča jer imaju filter sa 4 cevke i tu opet igra pumpica iz lidla..... a npr u craftera filter koji je odozdola ima samo ulaz izlaz..... i tu semoze isto nadrukat s tom pumpicom..... u svakom slucaju nista komplicirano ako se drzi smjernica.... A ako se upali bez dodavanja nafte (cr miotori do mk 7) i motor nece upalit..... e tad zna bit fina igranka no eto tu pomaze start sprej i odmjereno doziranje da motor radi na sprej dok se neodzrači sam..... E da... ako na pd motoru skinete filter a u kucistu nema nego dec nafte..... pripremite se na dodatni trosak pumpe u rezervoaru...
    3 points
  21. Ima vec neko vrijeme da postoji PETKA (Audi, VW, Skoda, Seat, Porsche i Busevi/Commercial Vehicles) bez hardlocka, bez aktivacije i sa vrlo jednostavnom instalacijom. Update radi. Ima na mom FTP-u (oko 12GB) ali sam server reinstalirao, moram napraviti account pa preko PM sve rijesimo.
    3 points
  22. Naravno tu na balkanu ce svako reci bolje 2.0tdi.. Onda ljudi krepaju od boli kad odlaze dpf i ostale stvari jer rade godisnje 10 000km po gradu i onda im bas treba 2.0 tdi. Al jbt to je tdi hahaha Onda je lakse povadit dpf i trovat ljude okolo. Al kupit auto koji bi im odgovarao to nikako ne dolazi u obzir. Ogranicen način razmisljanja maximalno! Od kad sam probao tsi samo tsi!
    3 points
  23. Da. Definitivno ljudi oko mene gutaju puno manje plinova od onih koji hodaju oko tvog auta, jer EGR kao i DPF u SCR nisu neka glupost koje je netko bezveze zasarafio na usis i ispuh da bi se tebi to pokvarilo nego je projekt mnogih godina rada znanstvenika, inzenjera strojarstva i ostalih, to sto je za tebe taj dio za bacit znaci da pljujes po inovacijama inzenjera strojarstva, a ja posto radim u toj struci, naravno da te smatram kompletno ne educiranim. Po tvojoj logici i obican ispusni lonac je glupost jer prigusuje auto, treba stavit ravnu cijev ko na utrkama pa nek dimi i leti. Istina, danas je ekologija i cist zrak u rukama kojekakvih pojedinaca, mozda jednom bude kolektivna svijest za cistu zemlju al za to mora proc generacija ljudi kojima inovacije "kvare motor". A oni koji dolaze mogu se samo nadati da ce imati priliku osjetiji pitku vodu i cist zrak za sebe i svoje unuke. Tebi je bitno da se tvoje vozilo ne pokvari. Bitnije od icijih drugih interesa i potreba. Znam da bezveze tipkam, jer nisam tvoj sugovornik, na tvom nivou, jer ti svojim ocima vidis svijet samo onako kako ti zelis a ne i kako ga vide drugi ljudi kojih ima nekoliko milijardi. Sto se događa u atmosferi i zasto je svako drugo dijete prakticki od rođenja alergicno na svasta, pogotovo na PM i PN cestice, a ja kad sam bio klinjo, nismo znali sto je alergija na išta, jedan frend je bio alergican na pelud od nas 100.
    3 points
  24. Jedna prigodna po pitanju ekologije i da se tema malo ohladi.
    3 points
  25. Jedna ispravka, 1.6 motori imaju EGR ventil.
    3 points
  26. Nije ni meni na Passatu koji je 2.0 preko 100-105*C, ali na G7 koji je bio 1.6 na njemu je znala biti 115-120*C... 115ks, pun auto i Thule fino dignu temp tokom ljeta... Znam za neke modele, ako se pri kupnji odabere kuka, da auto bude opremljen sa dodatnim hladnjakom ulja...
    3 points
  27. Ja sam stavio Metelli prije 30K i za sad je ok a nije preskup. SKF mislim da nije puno skuplji a Lorbo/Spidan najbolje kaj se može stavit.
    3 points
  28. Javite mi se na PM da vam dam account za FTP od kud mozete skinut ETKU i jos neke stvari. Upload mi je 100Mbit pa bi trebalo ici dosta brzo, osim ako se ne zakacite svi istovremeno Lijepo molim da se FTP account ne dijeli okolo niti instalacije. Hvala
    3 points
  29. Ekipa pozdrav! Dugo nisam bio na ovoj svojoj temi, ali i općenito, jer jednostavno ne stignem. No, kako stalno imam neke novitete, odlučio sam sa svima ovdje podijeliti koji su to u pitanju. Kako često bude raznih problema i pitanja vezano za kočnice, dao sam si truda pronaći moguća rješenja, a jedna od njih sam našao kroz LIQUI MOLY. Ovaj video dosta dobro prezentira što je sve potrebno odraditi kod izmjenje diskova i disk pločica te sa kakvim kemijskim specifikacijama, jer i dan danas se kod mnogih koristi bakrena mast, a koja više nije svojim svojstvima dozvoljena na novim automobilma gdje ima puno struje na kotačima i oko njih, a bakar je vodič. Stoga se nadam da će ovo pomoći mnogima koji ne znaju za nešto drugo ili traže, a znaju da bakar nije dobrodošao. Video za prezentaciju, ali sa starijim ambalažama, sada su nove. A ovo su cijene kod nas u firmi, a koje su za sve jednake. Roba je naručena i očekuje se kroz 2-3 tjedna (možda i ranije) ČISTAČ KOČNICA – SPREJ ZA ČIŠĆENJE I ODMAŠĆIVANJE Liqui Moly 20849 (3318) 500ml - sprej Cijena s PDV-om = 16,00 Kn/500ml Univerzalni čistač za brzo čišćenje i odmašćivanje komponenti na motornim vozilima ili industriji (kočnica, kvačila, mjenjača, reduktora…). Uklanja ulje, masnoću i prljavštinu vrlo brzi te bez ostataka na obrađenim dijelovima. Otapa masti i smole, vrlo dobro prodire u uske prostore i osigurava kontrolirano i zaostalo ispravanje. Nakon isparavanja, površina ostaje čista i odmašćena te spreman za daljnju obradu i montažu. Osim mehanike, može se još koristiti za uklanjanje mrlja s podova, odjeće i tekstila. SPREJ PROTIV ŠKRIPANJA KOČNICA Liqui Moly 3079 400ml – sprej Cijena s PDV-om = 85,00 Kn/400ml Poseban sintetički materijal za kočione sustave koji je izuzetno prijanjajući te otporan na sol i na prskanje vode. Spriječava i eleminira škripanje kočnica koje nastaje na cilindrima kočnica, na nosačima kočnica i na samim disk pločicama. Koristi se na cijelokupnom kočionom sustavu te na točkama za podmazivanje na bubanj kočnicama. Svojim svojstvima jamči uspješno funkcioniranje čitavog kočionog sustava. PASTA PROTIV ŠKRIPANJA KOČNICA Liqui Moly 3074 200ml – pasta Cijena s PDV-om = 130,00 Kn/200ml Pasta je razvijena od sintetičkih i keramičkih materijala koji eliminiraju uznemirujuće zvukove cviljenja koji se javljaju. NE KORISTITI za podmazivanje klipnih/hidrauličnih dijelova, samo za kontaktne površine disk pločice na čeljustima te dosjedima za diskove i vijke. Izuzetno je prijanjajući, otporan na sol i vodu koja prska te osigurava funkciju cijelog kočionog sustava, spriječava blokiranje ili smrzavanje te hrđanje naplataka na glavčini kotača gdje se povezuje sa diskom. Temperaturna otpornost je od -40°C do +1.200°C PASTA ZA LAKU DEMONTAŽU ALU NAPLATAKA (FELGI) Liqui Moly 4058 200ml – pasta Cijena s PDV-om = 125,00 Kn/200ml Sintetička pasta bez metala i bakra koja spiječava ljepljenje (zapečenje) i spajanje uslijed korozije naplataka i glavčina. Isto tako se može koristiti na vijčanim spojevima sustava kočenja Kada se pravilno koristi, ima izvrsna svojstva prianjanja i sprječava odvajanja/izdvajanje, čak i pri velikim brzinama. Temperaturna otpornost je od -40°C do 1.400°C. PASTA ZA PODMAZIVANJE KLIPOVA/VODILICA KOČIONOG SUSTAVA Liqui Moly 21119 5g – pasta Cijena s PDV-om = 20,00 Kn/5g Sintetičko posebno mazivo za montažu i popravak kočionog sustava. Osigurava najbolju moguću funkciju i ravnomjerno trošenje kočionih elemenata, drži klipove i vodilice u pokretu te prigušuje buku koja nastaje uslijed vibracija. Na temelju izvrsne kompatibilnosti elastomera, održava nepropusnost gumenih čahura i sprječava ulazak vode i agresivne utjecaje okoline. Štiti od korozije i osigurava dugi vijek trajanja. Odgovara zahtjevima različitih OEM proizvođača za masti na podržanim vodilicama. Ukoliko manje količine dođu u kontakt sa kočionom tekućinom (DOT 3, DOT 4 SL, DOT 4 SL.6, DOT 5.1), ne očekuje se negativan utjecaj na kočionu tekućinu. OSIGURANJE VIJAKA, SREDNJE ČVRSTO, PLAVO Liqui Moly 3801 (Loctite 243) 10g – anaerobno ljepilo Cijena s PDV-om = 45,00 Kn/10g Anaerobno ljepilo koje spječava odvrtanje vijaka i da vijčani spojevi ne rade labavo i kada su prisutne vibracije. Stvrdnjava brzo i pouzdano te se može koristiti na podmazanim površinama. Brtvi navoje, sprječava curenje i ima dobru kemijsku otpornost. Raspon radne temperature je od -60°C do +150°C.
    3 points
  30. Dobra je vaga, bitno da se vidi razlika. Zanimljivo, Febi je teži od OEM za nekih 475 g, dosta, sada će ti auto biti teži za tu razliku. Kakva je unutarnja obrada spram FEBIjevog kartera, ako imaš vremena uslikaj, zanimalo bi me. Eto, sad kad si ga skinuo odradi se čišćenje i onda je taj poslić imao smisla. Ovaj unutarnji dio bloka motora možda sa naftom, mislim da s njom nećeš pogriješiti ako pokušaš. Ako imaš volje ovaj grubi vanjski alu odljevak može se malo srediti vodobrusnim papirom finije granulacije i kasnije Purol pastom ispolirati. Ja sam si tako odradio na svom karteru i vidiš takav je kad sam ga odradio i takav ostaje i kad mijenjam ulje, uvijek je čisto. Mislim, ima smisla ako imaš ispod zaštitu, ako ne onda đaba. Oni koji spuštaju uglavnom ju skinu, ne znam kako je kod tebe.
    3 points
  31. Da, teško se kupcu snaći u svom tom trgovačkom košmaru koji vlada u autoindustriji, zato je forum mjesto gdje se može pojasniti da ide i jeftinije za istu kvalitetu ili istu marku samo u drugom pakiranju ili pod drugim nazivom.
    3 points
  32. stavi ga na vagu pa ces sam doc do zakljucka Ja bi tu opicio siri saraf i prst u uho. TAo sto nijeorg vijak nista neznaci... Mjenja se bakrena podloska i gass
    3 points
  33. Orginalna iz servisa il Ate SL6. Jedino njih koristim i to bi preporucio i tebi. Nista netreba sa diagnostikom no svakako valja napomenut da je bitno da sistem neostane bez tekucne. Moj neki rad s tim je : Iscuclas staru tekucnu iz posude... ocistis grubi filter... mozes brake cleanerom i krpom. Metnes filter i natocis tekucine do max oznake. E sad... ka kosristim posudu pod tlakom pa to ide brze no ako to nemas onda strpljen spasen... 2pive 5cigara... Nebitan je redosljed odzracnika jer neodzracujes nego mjenjas tekucinu... Ja krenem s prednjim kotacima... nebitno koja strana je prva... cca 2dl po kotacu... cak prednje netreba toliko jer su koliko toliko blizu posudici. Kroz to curenje treba pazit na razinu tekucine u posudici. Mozes i 2kotaca odjednom otvorit da kapaju.... Ako ti i procuri tekucina po klijestima felgi i gumi.. nece se nista dogodit... nije toliko abrazivna osim ako je felga i klijesta piturana nekim fus postupkom Kad rjesis prednje ides natrag... ja koristim svakako prozirno crijevo koje navucem na pipak odzracnika... straga je negdje malo usko za pristupit pa kod nekih auta/opreme trebas skidat kotac.... Pripazit dakle na razinu tekucine... na odvijanje odzracnika (klijesta 11kljuc a cilindrici 7ica) jer znaju zapec. Stezanje njezno... ne silit... Stavit zastitne kapice Promjenit tekucinu i u kvacilu jer koriste istu posudu a tu cesto nalazim crnu il muljavu tekucinu.... Moguce kontradikcije nakon izmjene... tipa propadanje pedale il nedilazak nove tekucine u sistem jer je zastopan stoga tu treba pazit. Ja osobno tu nisam imao problema nekih... mozda od 50auta 3 4 komada su imali problem. SL6 I orginal iz servisa imaju rok tj preporuku izmjene svako 24mjeseca.... SL6 litra cca 90kn puna cijena npr u Tokiću. Ugodnu zababavu zelim i okini par slika i baci koju rijec o poslu kako je prosao... LP
    3 points
  34. Dobro mu stoji bijela boja,kao i svaki golf baci pogled na prednji blatobran
    3 points
  35. Jbg, onda idi na mercedes forum, ne znam šta ovde tražiš ako već voziš Merca. Davno su se pričale priče sve hvali a Mercedes vozi hahhahah Evo ti gore na slici VW Touran 600k milja skoro pa milion km i ovaj golf mk6 skoro 650k km tako da to nije ništa neobično za VW grupaciju
    3 points
  36. Nepotrebno si kurčevit, s tim spikama "ispuzao" i "nepismen" si mami odi doma pa njoj prodaj te spike. Dakle, nisi ti nikakav autoritet po pitanju zagađivanja, iako sam vec primjetio da stalno rogoboris protiv skidanja dpf-a i slicno. Cudo kako nisi na cesti svaki dan s nekom tablom iznad glave, na kojoj psujes svakog tko dimi sa svojom kramom. Bacas mi ovdje nekakve likove koje moze na nekom portalu napisat bilo tko i opet te pitam, tko je odlucio da dizel nije za grad? I po kojim kriterijima? Jel ti netko garantira da ce svaki auto koji se vozi po otvorenoj cesti napravit pola milje sa dpf-om? Isto kao sto si siguran da ce svaki koji se vozi po gradu krepat nakon 50 tisuca jel?
    3 points
  37. Najgore je kada dođem kući smoren fino parkiram auto i tek kada otkopčam pojas vidim da je regeneracija uključenja Ja nisam takve sreće da mi upali na semaforu hahah
    3 points
  38. Hankook moj glas..jbt vozis cc a htio bi neke gume sumnjivoga porijekla i kvalitete. Svasta. Ljudi stedite na krivim stvarima
    3 points
  39. Da stvar bude gora, ovaj majstor je ujedno jedan od najboljih za VW u CG. Uvijek mu je gužva i teško se dolazi na red. Ne znam više što da radim. Polovna glava da se stavljala, opet je to kocka, jer su to auta prestara i oborili su najmanje 350 000, pa i više. Pa čak da sam glavu uzimao i od BLS motora iz 2009. opet je to staro i prešlo silu km, a i nije ga baš lako naći. Bukvalno je sve urađeno po PSu. Sad ga ne bih ni prodao više iz nekog principa i uloženog vremena, truda, nervoze, itd. Novac je najmanji problem u svemu ovome, dođe-prođe i to je to. Kladim se da neka sitnica zeza i zato teško pali. Problem je samo naći šta je u pitanju. Moguće je da zbog toga imam problema i sa vučom.
    3 points
  40. dotezanje glave????????? Pa nije to golf 1 dizel sa meh podizacima. Tu se 1 stegne i nedira al ajde... ima svakih majstora...
    3 points
  41. Cisto sumnjam da su stock postavke Revo mape identicne stock mapi i da bi dale isti graf kao i stock mapa. I ne hvala, necu placati dodatni uredjaj zato jer im se mape resetiraju. Neka naprave mapu koja se ne resetira kao kod svakog normalnog tunera.
    3 points
  42. Riješeno, nakon 2 godine, 70k kilometara, puno živaca i novaca. Listajući po forumima skuzio sam da svi koji imaju takav problem, su ga dobili tek nakon updatea. I gruntam si što da radim, imao sam termin u DE da probaju po 20-i put to riješit. I naletim na forum i frajer sa identičnim problemima i jedno 44 stranice rasprave, gdje su liku promijenili injektora, zamašnjak, visokotlacnu pumpu i jos pola auta, bez pretjerivanja. Problem je jos tu. Onda sam rekao fuck it, otišao kod muhe da mi vrati verziju softvera prije diesel gatea, dok je on to stavljao ja sam maknuo plastiku iz usisa. 20 min posla. Rezultat: 1. Auto puno puno ljepše ubrzava, glatko, ne sad kao da ima 20 konja više već baš lijepo. 2. Potrošnja je pala, po boardu, znat ću točno kad dođem u DE, pa napišem. 3. Ne trokira u hebenom leru vise, kako mi je to išlo na jetru. Ne zvecka kad pustim gas itd. Trebao sam tako odmah, smradovi iz Vw-a su gadno ujebali. 5 puta više zagađuju auti, oni sprase update da auto zagaduje 3 put više od granice, ali zato trosi vise nafte, ide slabije i ne radi kako treba. Bonus je crknuti egr i regeneracija dpfa svakih 400km. Kog oni farbaju. Ekologija malo sutra. Summa summarum- ne stavljajte update, ako vam ga stave, stavite vi njima.
    3 points
  43. Batalite se traktora za čipovanje, uzmi benzinca i uživaj. Dizel što se mene lično tiče nikad više. Benzinac zakon. Mada su i ove nove benzince zakomplikovali maksimalno. A ovi što im auta dime i što sve živo skidaju zbog "zvuka" na dizelu, ne znam. U zatvor ih treba strpat [emoji1787] Ja tek sad uviđam koliko sam pogriješio što uzeh PD TDI, umjesto da sam gledao 1.8T.
    3 points
  44. pricekaj koji mj nove godine... Navodno ce bit strozi pregled...
    3 points
  45. Ne kuzim sve ove koji se sprdaju s ljudima koji ce napravit tuzbu.. Znaci u Americi su vracali aute i to znamo u kakvom stanju i dobivali lovu za njih. Kak to da je Americi takav auto za vracanje a kod nas nije? I kog boli kita koji si vlasnik, pa nije vlasnik izvan norme nego auto, dakle sadašnji vlasnik se ima pravo bunit jer je kod njega roba koja nije u skladu s normama odnosno u ovom slucaju, radi se o prevari. To uostalom i pokazuje cinjenica sto je napisano, da za tuzbu ne mora bit prvi vlasnik. Sto se tice odradjene mjere, ljude se plašilo da nece moci proci tehnicki zbog toga i neki su to odradili, dakle opet nema veze s prevarom, auto je izasao iz tvornice takav, nafriziran i to se tuzi a to sto si ti odradio mjeru jer ti se prijetilo padom na tehničkom, opet, kakve veze ima s prvobitnom cinjenicom da te tvornica sjebala?
    3 points
  46. Super odgovor, nisi mu nista pomogao, a spustio si mu bezveze. Covjek je samo htio misljenje. I da, benzinac je dobra opcija za malo kilometara i kratke relacije. Sent from my TA-1012 using Tapatalk
    3 points
  47. Ne propada forum radi njega i takvih Samo ti je normalno odgovorio i pokusa pomoc a ti skocis na njega i vrijeđaš jer je napisa da auto ima razvodnu kapu I da mozda i nije mehanicar i nema pojma nije razlog za to A i ti vec kad znas kao sta navodis osnove tog motora onda kreni sam u otklanjanje kvara ne trazi odgovore na forumu ili je ovo ili je ono i to poprilicno glupasto i laički postavljena pitanja tipa trosi toliko i toliko ulja dal su karike? A x razloga zasto ulje nestaje osim prstenja Oprat motor vidit dal gdje curi,najjednostavnija metoda Otic mehanicaru da pokusa on,kaze svoje misljenje,a ne klapat po tipkovnici prvenstveno Nikome forum telepatski nije popravio auto,valjda svi imamo mehanicare ili neki vec sami jesu. Sent from my iPhone using Tapatalk
    3 points
  48. Dobro me podsjeti, vidio sam pitanje sinoć, ali zaboravih da odgovorim Grupa "ReForce VAGs Tech" Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
    2 points
  49. Zato ja pamtim, iako sam nešto manje aktivan nego prije.
    2 points
  50. Od 2010 godine Cayc ima fix zamašnjak barem u Golf 6 karavana izvedbi [emoji6] Najbolje provjeri po broju šasije što imaš Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
    2 points
×
×
  • Create New...