Klima moze radit i bez ventilatora, samo sto ces imat veci pritisak u sistemu, oko 15-16 bara, dok kada se ventilator vrti pritisak je manji, sto moze izazvati pregrijavanje motora, pucanje hladnjaka itd..
Imao sam isti slucaj, uzmi neki pajser udari po ventilatoru po metalnom dijelu i trebao bi se pokrenuti. Čest kvar, najjetinije ti je skinuti i reparirat za sitne novce kao sto sam i sebi uradio ili trazi novi.