Jump to content
VW Club Croatia

mur3633

Member
  • Posts

    1,627
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    93

mur3633 last won the day on August 20 2025

mur3633 had the most liked content!

3 Followers

About mur3633

  • Birthday August 4

Profile info

  • Name
    Goran
  • Vehicle
    Golf 4 TDI Sport Ed.

Recent Profile Visitors

9,377 profile views

mur3633's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

  • Conversation Starter Rare
  • Reacting Well Rare
  • Dedicated Rare
  • Very Popular Rare
  • Posting Machine Rare

Recent Badges

286

Reputation

  1. To je i najbolja opcija, radio na oba Golfa sa tim dihtunzima za prozore i evo već dosta vremena bez greške. Tesa su mi se pokazali kao baš kvalitetni. Mada ja za svaki slučaj pri dnu lima nanesem tanko silikon (k+d).
  2. Turbo radi uvijek, ali je mapom kontrolisan kad da "bustuje" onoliko koliko treba
  3. 1J0 906 627B = 1K0 906 627A, identični samo je novija revizija u pitanju Mislim da je to sve manje-više isto, iako je jedan na ukmkivs spominjao da ima razlike... Probao sam i 1J0 906 627 A (od AJM fabrički) na ASZ motoru sa ARL turbom, isto radi normalno. Nisam primjetio neku razliku u vuči Jedino što provjereno znam da ima razlike između N18 onog za EGR i N75 za turbo. Unutra N75 ima širi prolaz za vakuum. N18 može da radi za privremeno za turbo, ali je velika razlika u vuči.
  4. Pierburg je OEM. Bukvalno je samo oguljen kat.br. U međuvremenu nabavio N75 oznake 1K0 906 627 B koji je skinut sa Superba sa CR TDI motorom. Potpuno se PD isto ponaša kao sa 1K0 906 627 A koji je namijenjen za PD 130 i 150ks, kojeg sam ujedno ugradio na drugog Golfa. Oba rade bez greške.
  5. Nisam još uvijek ništa radio po pitanju automatik Golfa, još uvijek čeka bolje dane. Prvo moram motor da vidim koji ću u njega, jer je na onaj AJM iz plavog izgorio klip i karika i napravio finu liniju u cilindru. Ne uzima mi se polovan motor sa ko zna koliko km, pa ću vjerovatno ovaj postepeno odraditi. Nađoh u knjizi auta da je 2012. rađen detaljan servis mjenjača, tj da su unutra sklopovi mijenjani. Vjerovatno ću kupiti kineski set solenoida i ugraditi, pa nek traje koliko traje. Ali svakako Željka imam u vidu, pa ću mu se javiti. Hvala za broj, javljam šta sam uradio.
  6. Pošto planiram da zadržim automatik Golfa kojeg sam skoro kupio, mislio sam da odradim servis mjenjača. E sad, trebao bih da izmijenjam solenoide, jer mjenjač pravi udare pri šaltanju kad je zagrijan i kasni sa ubacivanjem u D. Postoje 3 opcije Cobra (USA), Vemo (EU), no name (Kina). Cobra je stvarno preskup (neisplativ) pogotovo sa dostavom. Da li valja Vemo i da li postoji neka opcija kod nas? Polovni su mi opet nesigurni... Cilj je da baš ostane automatik, neću da prebacujem na manuelca.
  7. Samo polovni original u dobrom stanju i nemaš brige...
  8. Ima li šta novije za Tapatalk? Zna li se kad će proraditi?
  9. Ponovo forum ne radi preko Tapatalka...
  10. Novi original i da ne mozgaš. Ako je već ta cijena, ne bih se razmišljao iskreno. Postoji i Hella pod brojem 4RA 007 507-081 Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
  11. Bilo prašine iznutra tačno u dijelu gdje dođu ona dva dugmeta za podešavanje sata i reseta km, htio da očistim i ćao. Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
  12. Jedino kakav karton na masku da stavljamo ispred kao što su nekad stavljali na Yuge, Zastave, Golf 2 i sl. da prije ugrije. Kod Sharana je tek ludilo da se ugrije ako mu ne radi Eberspacher (dodatno grijanje), antifriz kruži skroz do zadnjeg lijevog točka i staje mu oko 10L u cijeli sistem. Skoro 15 godina je kod oca, ne pamti kad mu je poslednji put upalio grijanje. Ja stvarno nemam problema sa tamnim Golfom, temp je odmah gore tj. nakon par km, mogu čak i da slikam. Par sekundi ga pustim u mjestu i odmah vožnja. Dok sa plavim muke mučim za radnu temp., mada srećom ima grijače sjedišta pa nije hladno za zadnjicu na kožnim sjedištima[emoji1787] Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
  13. Jedino mi još ostaje na plavog da ugradim nove grijače motora i antifriza pa da ispratim, jer je to na tamnog sve novo stavljeno. Na oba imam fabrički ugrađene grijače antifriza tj. ona 3 dodatna. Navodno grijači motora kod PD TDI rade i nakon paljenja motora, nisam siguran ali mislim kad je temp. ispod 5°C i sve dok ne naguraš 2500rpm u bilo kojem stepenu prenosa ili 80kmh ili određene temp.motora. Oni dodatni od antifriza rade tek ispod 0° i nikad ne rade paralelno sa grijačima motora jer bi strujno opterećenje bilo preveliko. Ako uspijem da riješim javljam. Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
  14. Kod mene na dvije Golf 4 sa skoro istim motorima jedan sa ful grijanjem diže temp. vrlo brzo 5-6km (egr skinut potpuno), dok drugi isto sa ful grijanjem (funkcionalnim egrom) jedva dođe do 90° i nakon 15km. Kod oba su isti Mahle termostati. Zašto kako, još nisam provalio. Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
  15. Ne znam za šesticu kakva je situacija. Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
×
×
  • Create New...