Pozdrav,
imam problem na svom golfu 7, 1.6 TDI, 2016, 81kW, 5 brzina, sa predjenih 157000km.
Primjetio sam da na preko 2000 obrtaja pocne nesto da lupa (lupa nekoliko puta i prestane). Takodjer isto lupanje se cuje i kod pustanja gasa. U koliko vozim recimo 100kmh na autoputu, pustim gas i dok kompresija zaustavlja auto cuje se to lupanje i jos u ovom slucaju imam osjecaj da auto kao da trza. Znaci, krenem da vozim i dok auto ubrzava cuje se taj zvuk sekundu dvije i prestane, i dok vozim istom brzinom nista se ne cuje. Ne znam kako da opisem zvuk, kao lupanje, kao da nesto melje.