2 2
golf_ri

Zamjena trube na G4

Recommended Posts

Pozz ekipa!

 

Imam 4-ku i ne sviđa mi se ona bi-bi truba, htjeo bi staviti neku kao od passata.

Zanima me ako je to netko radio, da li su ove žice dovoljno debele za tu struju da se šta ne spali pa da spojim paralelno ili šta da radim? I ima li tko lijepi original vw trokraki volan da se mjenjamo uz moju nadoplatu? Imam običan 4 kraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema se tu sto spaliti,orginal instalacija podnosi bez problema bilo koju sirenu.

Kupi neku kvalitetniju sirenu,npr. Fiamm ili Hella koje izgledaju kao puz,obicno budu

dvije u paketu-bas i alt,ili probaj nabaviti orginalnu sa Passata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedna od truba bila pokvarena pa se čulo dosta jadno...nabavio ovu drugu i ćuje se kao što kažeš ko passat tako da pogledaj koje imaš i provjeri dali rade...meni su dva crna puža. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko sam uspio viditi imam jednu onu najobičniju trubu znači jedan puž (trubi npr kao polo 6n2) i ima plus i minus i htjeo bi staviti dva puža kao što ima passat, i kako to da spojim? paralelno? i znači da ništa ne brinem da se ne spali šta?

Edited by golf_ri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam vidio na četvorkama inaće svi imaju dvije trube...jednu za niski ton i jednu za visoki tako da moraju postojat i konektori orginalni. Skini onu plastiku kod branika i provjeri točno šta imaš i koliko žica pa da vidimo koje su ti opcije jednostavnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemaju sve cetvorke dvotonsku trubu

 

samo highline i neke edicije, pacific, generation, i te bogatije opreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja je ocean oprema, vidio sam naprijed kod lijevog kotača je samo jedan puž i pripadajući konektor i to je to, znači vjerojatno je to to.... i sad opet dalje slijedi moje pitanje se to onda da paralelno spojit i će instalacije sve to izdržat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalacija bi morala izdrzati,pa neces valjda svaku subotu na vjencanje ;)

A ako si bas skeptican mozes otici kod nekog elektricara da ti ubaci dodatni relej.

neke ti sirene dolaze u kompletu sa relejem i shemom za spajanje,pa pokusaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili jednostvno baci pogled oko trube kad skines onu mrezicu na braniku, ako je jedna truba na autu koja je spojena, onda negdje oko nje na sasiji ti je zakacen sam drugi konektor, ako je tako nabavi trubu, drugi ton, i spoji na taj konektor.(znaci ostavljena je mogucnost za dvotonsku sirenu na ''baznim'' modelima),naisao na ovo na vise IV-ki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je,kod četvorki sa jednom sirenom postoji dodatni jack zakačen na šasiju pored postojeće sirene gdje se može uštekati još jedna.Samo uštekaš,i to je to.Tako sam ja na svojoj četvorki napravio,i sve radi bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekipa, bili ste u pravu, čim se skine ona plastika dole je odmah konektor slobodan, tako da sam kupio trube na otpadu, spojio i ja zadovoljan.

hvala i pozz svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih nekoga od kolega koji imaju dvotonsku sirenu da mi potvrdi koji se nosač ugrađuje u VW Golf 4 ili ako netko ima neku fotku što bi mi pomoglo da konkretno vidim. U nedoumici sam što uzeti jer imam nekih ponuda na www.ebay.de ali nisam siguran što da uzmem, nove bez držača ili polovne sa držačem od VW Bore za koje ne znam da li odgovoraju. Ne da mi se sam brljaviti oko nosača nekim slaganjem. U ovlaštenom cijena kompleta je nevjerojatno povoljna i iznosi samo 1743,01 Kn, :) na otpadu ne mogu ništa pronaći tako da mi je ebay za sada najpovoljnije i najbrže rješenje.

Brojevi za narudžbu
3B0951221....Fanfara
3B0951223....Fanfara
357951772....Kučište
1J0951227C...Držač

LINK: VW Bora Sirene Hupe Signalhorn 3B0951223 Hochton Tiefton 3B0951221 2 Ton Fanfare http://www.ebay.de/itm/141558036478?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
LINK: Hupe Hochton/Tiefton 12 Volt Signalhorn VW Golf IV T3 T4 Bus http://www.ebay.de/itm/220918844834?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Evo jedna moja i par fotki sa ebaya.
DSC_0002_2_zpsc5b4ff6e.jpg

1J0951227C_zpsimhbfngb.png

VW%20Bora%20Sirene%20Hupe_zpsemlwf2aq.jp

schutz3_zpscrdfxluj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2