Jump to content
VW Club Croatia

Recommended Posts

Posted

Jos malo pa stize auto....isporuka u ponedjeljak

 

2.0 TDI, 140 KS, Comfortline i par sitnica na listi doplata.

 

Zasad je na parkingu auto-kuce; ceka papire.

 

Tko ce docekat :vozi

 

Jos da mogu sliku stavit preko imageshacka gdje bi mi kraj bio :odo nac upute za postavljanje slika:

Posted (edited)

Radi yeeehaaa!

 

Nije da jos triba komentirat al tko zna....jednog dana mozda bude nesto :lol:

 

Recimo felge koje su dosle s njim; 215/55 R16 ?

 

Tko god kaze da nisu bas nesto - slazem se.

 

09032011051.jpg

 

Vec su nove montirane ; 235/45 R17 Michelin PilotSport III

 

10032011079.jpg

 

Komentari

Edited by Offshore
Posted (edited)

Cili sam dan ceka oce li mu doc papiri ili nece......nisu, nista od isporuke prije ponedjeljka.

 

Po polozaju kola, cini se spreman za cestu....

 

10032011091.jpg

 

10032011085.jpg

 

Sporak je, slikan pri kraju dana i to mobitelom. Bit ce bolje za koji dan....

 

Komentari

Edited by Offshore
Posted (edited)

Dosa je danas, dan kisan, blato svugdi, i jos triba minjat osobnu za uplatit tehnicki

 

Opet je mobitel u igri

 

Al bolje ista nego nista

 

U redu za tehnicki

 

14032011104.jpg

 

Nije neka potrosnja, obzirom na guzlanje po gradu danas...

 

14032011115.jpg

 

Unutrasnjost. Nisam uspija povuc kolino dovoljno da se ne vidi jbg

 

14032011110.jpg

 

Sest brzina. Dosad mi je jedna uvik falila. Sad je taman

 

14032011112.jpg

 

A i stanice su memorirane...

14032011106.jpg

Edited by Offshore
Posted (edited)

Sve izgleda jako kvalitetno slozeno, u odnosu na bivse auto (Octavia A5 SportStyle) bar klasu, ako ne i dvije vise.

 

Udobnost - zasad zadovoljan. Korektno upija lezece, rupe izbjegavam ionako.

 

Sto se voznje i lezanja tice, ne bih jos komentirao.

 

Imam nekih 150 km voznje po gradu, i ne vozim vise od 3000 okrataja prvu tauzenku km, ali definitivno,nakon nekih 1500/1600 okretaja,

motor se budi i lijepo poteze.

 

Ono sto me fasciniralo je tisina diesela. Da, te dvije nespojive rijeci su u istoj recenici.

Tisina, i to cak kad se izade iz auta, a kad se vozi, minimalan nivo muzike pokriva "buku' motora.

 

Tek istrazujem start/stop sistem, i on radi jako lijepo u suradnji s hill holderom. Potrosnja po gradu u ovoj kilometrazi je nevjerovatnih 6 litara !

 

Opticki parking sistem je savrsen, jako lijepo pokriva prepreke, pa i niske, oko cijelog auta.

 

Malu zamjerku imam na preglednost preko C stupa - nije bas najbolja; ali; obzitom na duljinu auta, prihvatljiva.

 

Toliko za prvi dojam..

 

Komentari

Edited by Offshore
Posted (edited)

Kad sam citao o start-stop sustavu, priznajem da sam bio skeptican.

 

Gasenje/paljenje motora voljom auta kao sam koncept mi se nije svidalo.

 

Takoder, sustav je relativno nov i nema ga puno ljudi, pa ni iskustava iz prve ruke.

O samoj stetnosti mozemo samo nagadati.

 

Sam sustav radi u kombinaciji s hill holderom i aktivira se na slijedeci nacin :

 

-sigurnosni pojasevi moraju bit umetnuti

-pritisnuto kvacilo i kocnica pri brzini nula aktivira hill holder

(tocno se osjeti kad je sustav aktivan, po feedbacku s kocnice)

-ubaci se u ler

-dignu se noge s kvacila i kocnice

-nakon nekoliko sekundi motor se gasi. Klima radi, radio radi, a za kratka svjetla nisam siguran, vjerovatno da rade.

Jos ne znam moze li se preko board computera namjestiti interval gasenja, moram pogledat upute.

 

Iducim pritiskom kvacila motor se pali, motor je spreman dok se usalta u prvu. To je jednostavno toliko brzo da nema nikakve potrebe gasiti sustav,

ali ako ga netko bas ne zeli, jednostavnim pritiskom na tipku (A OFF) sustav se nece aktivirati.

 

15032011134.jpg

 

 

Sta se mene tice, nek radi. Danasnji prosjek je 6.1 lit (opet po gradu).

 

Komentari

Edited by Offshore
Posted (edited)

Parking Senzori

 

Netko je jednom pitao, kako se aktiviraju.

 

Dakle, ubacivanjem u rikverc se svakako aktiviraju i displej na RCD 510 prikazuje,graficki, udaljenost od prepreke, a naravno tu je i zvucno upozorenje koje se mijenja ovisno od udaljenosti.

U tu svrhu, muzika se stisa, da vozac ne bi precuo udaljenost od prepreke.

 

Ubacivanjem u prvu i dodavanjem gasa, muzika se vrati na nivo na kojem je bila.

Jako lijepo napravljeno.

 

Zdravo seljacki, mozes gledat,mozes slusat, mozes oboje.

 

Sto se parkinga na nos tice (bez ubacivanja u rikverc) tice, treba rucno aktivirati senzore pritiskom na tipku P (vidjeti sliku u mom prijasnjem postu)

 

15032011137.jpg

 

Na ovoj su slici su prikazani samo straznji senzori (naprijed je bilo cisto).

 

 

Plavo na dnu je SD kartica, RCD 510 je definitivno prima.

Radi brzo i jako lijepo.

 

Komentari

__________________

Edited by Offshore
  • 2 weeks later...
Posted

Rasvjeta po noci je izuzetno ugodna, prevladavaju bijela (podloga instrument table, sat) i crvena (kazaljke, prekidaci).

 

Nista ne smeta, nista ne bode u oci. A inace sam na to osjetljiv.

 

DSC06786.jpg

 

DSC06788.jpg

 

DSC06799.jpg

 

DSC06791.jpg

 

DSC06790.jpg

 

Komentari

Posted

Inace auto je razraden, pao je dir do Budimpeste i nazad.

 

727 km u jednom smjeru - 6h19min, ukljucuje izvlacenje iz Budimpeste, prolaz granice,2 krace stanke za kavu i trecu za tankanje goriva, te spustanje niz Plano.

 

Potrosnja 6.1 litar.....nevjerovatno.

 

Mislim da puno utjecaja ima sesta brzina.

Na 2900 okretaja je na 180 km/h. I pritom je jako,jako,jako tih.

×
×
  • Create New...