0
VK 009 DD

RNS 510 b

Recommended Posts

E Bok!

 

Ovak , već jedno 3mj imam rns i kad sam ga ugradio sve je super radilo, mislim na MAP, i nako jedno mjesec dana samo odjednom ja se vozam po "njemačkoj" ??! točnije Regensburg, malo sam se tamo vozo pa me opet baci na trenutnu lokaciju, pa sam se bio vozo i na trenutnoj lokaciji al kraj ceste jedno 100m :rotfl ugl.. žalio sam se ovom sto sam kupio od njega misleći da je problem u gps anteni jer kad stisnem dva put map izbaci mi gps viewer i ono pokazuje 0/10 satelita i lik mi da novu antenu. Ja ju zamjenim i opet sve super jedno mjesec dana..

 

Danas prilikom "redovne kontrole" ono ja u pm se vozam :angry: i nis ja malo drmo ovo ono, i opet ja na pravom mjestu, da bi nakon nekog vremena opet sjeo u auto i upalio kad ono opet ja u REGENSBURGU!!! :bag:

 

ŠTO SE DEŠAVA??? čuo sam da ima neki tz. Regensburg sindrom, al što je to, kako to "popraviti"??

 

nisam probo opet možda rastaviti i odkopčati antenu i ponovno spojiti, možda bi to pomoglo al to opet nije trajno rješenje.. i da antenu držim odmah ispod prednje šajbe točnije iznad radija di je otvor za ventilaciju ( golf mkV)

 

NADAM SE DA NETKO ZNA NEŠTO VIŠE

Share this post


Link to post
Share on other sites

tzv regensburg sindrom ,cesta pojava na crackanim i iscitavanim RNSovima,update firmeare-a i mapa moze rijesiti 50/50 ,ako se i nakon updejta desava ,onda downgrade na 1200 verziju treba

Share this post


Link to post
Share on other sites
tzv regensburg sindrom ,cesta pojava na crackanim i iscitavanim RNSovima,update firmeare-a i mapa moze rijesiti 50/50 ,ako se i nakon updejta desava ,onda downgrade na 1200 verziju treba

 

 

u prijevodu što mi je činiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja mogu riješiti

 

 

Ja sam mu i preporucio da se javi tebi i Dariju za savjet..

Dario mi ne odgovara na por.,bit ce covjek jos spava..ipak je Valentinovo :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imao jos netko ovaj problem? I jel uspio rijesit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je stara tema ali imam isti ili slican problem 0/0 sateliti i nalazim se u Regensburgu, nekad slucajno ufati 1/12 sateliti i jednom me iz nekog razloga lociralo u Dubrovniku i onda je ostala tu zaglavljena restartovo sam je i sad je naravno opet u Regensburgu i 0/0 sateliti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antena je bila problem, antena je ona mala nasao sam je iza uredjaja izbacio je na krov kroz prozor samo da oprobam i ufatila je 8/12 satalita tacno me locirala, sad sam je opet vratio iza gdje je bila ali slabo 2/12 do 4/12 kada nadje 4 satelita radi, ali svakako problem je u njoj.

 

Hvala kolegi na savjetu ako neko ima neki prijedlog za neki dobru antenu moze napisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem antena vec njeno pozicioniranje u autu. Vjetrobransko staklo je metalizirano,pa umanjuje kolicinu i jacinu signala gps satelita koje antena hvata,i ukupno RNS-u bude malo za triangulaciju,tj. lokaciju i nadmorsku visinu. Nije to samo slucaj kombinacije RNS/VW,isto je i kod vecine aftermarket nav/bilo koje auto. Ja ih montiram sto blize mogu(naravno,uz rastavljanje svih potrebnih dijelova) oplati kontroltable,ali po sredini auta,tako da antena "gleda" prema gore i "ciljam" onaj dio šajbe sa crnim tockicama oko retrovizora. FYI,to je jedini nemetalizirani dio,gdje je npr. najbolje zaljepit i ENC uredjaj i ostale antenske RFID uredjaje. Uglavnom,parkiraj na otvorenom,malo rastavljanja i testiranja i to bi ti trebalo poboljsat situaciju.

P.S. Jer da antena ne valja(nema napajanja iz radija,u prekidu kabel...),ne bi radila nikako.

 

 

Sporo pamtim,brzo zaboravljam...

Edited by pajser

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cim je izbacim negdje vani bude jako dobra situacija, moram je pozicionirat negdje i testirat gdje ce najbolje uhvatiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0