Jump to content
VW Club Croatia

Recommended Posts

Posted (edited)

Pozz.. na golfu su trenutacno 225/45/17,ima 120 000 km pa me interesira kako bi se to ponasalo po pitanju tvrdoce,brusenja u blatobran itd...i koliko ce se u biti to sve spustit ????? hvala vam unaprijed na bilo kakvom odg :palci

Edited by alex vr6
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted
Pozz.. na golfu su trenutacno 225/45/17,ima 120 000 km pa me interesira kako bi se to ponasalo po pitanju tvrdoce,brusenja u blatobran itd...i koliko ce se u biti to sve spustit ????? hvala vam unaprijed na bilo kakvom odg :palci

Imao sam te opruge na audiu A3 8P 1.6 i tu dimenziju guma i sasvim solidno je pao i vozio se ok,preporucujem.

Posted

to je sasvim ok....spustanje mislim...taman ga fino spusti da nista ne struze......i da je auto vozljiv svaki dan...

 

jedino ako ti je golfic sportline nece ti spustiti 3 cm nego 1,5cm jer je sportline ovjes vec spusetniji od normalnog golfica.....

 

ako su ti amortizeri dobri slobodno stavi eibach opruge....

sa 225/45/17 neces imati struganja niti problema

Posted
to je sasvim ok....spustanje mislim...taman ga fino spusti da nista ne struze......i da je auto vozljiv svaki dan...

 

jedino ako ti je golfic sportline nece ti spustiti 3 cm nego 1,5cm jer je sportline ovjes vec spusetniji od normalnog golfica.....

 

ako su ti amortizeri dobri slobodno stavi eibach opruge....

sa 225/45/17 neces imati struganja niti problema

 

 

amortizeri su dobri..vozio ga je stariji covjek tako da...nije sportline

 

jedino se jos mucim sam sa sobom dali stavit prednji branik od gti-a ili r32 ali za to cu morat ukljucit New Topic

Posted (edited)

nemoj nikakve new topice...golf 5 je izasao prije 10 godina i sigurno je netko dosad imao dvojbu kao ti

 

eibach sportline, fino spustaju al su sranje jer prednji padne manje a zadnji vise

 

osobno nema teoprije da bih ih stavio jedino

 

imas drugi izbor H&R -30 mm one su malo tvrdje al auto padne jednako i izgleda taman na 18"

 

ili KW -30MM isto taman padne, gti 18 replike

 

wian2g.jpg

Edited by MarioIV
Posted (edited)
nemoj nikakve new topice...golf 5 je izasao prije 10 godina i sigurno je netko dosad imao dvojbu kao ti

 

eibach sportline, fino spustaju al su sranje jer prednji padne manje a zadnji vise

 

osobno nema teoprije da bih ih stavio jedino

 

imas drugi izbor H&R -30 mm one su malo tvrdje al auto padne jednako i izgleda taman na 18"

 

ili KW -30MM isto taman padne, gti 18 replike

 

citao sam o tome dosta..i opet jedan kaze da spuste normalno a drugi da ce ispred bit visi!!!pa napisu da zavisi o autu jer tdi da je puno tezi i onda da sjedne taman...neznam tko je sad tu lud a tko pametan i koga slusat!?!? ovaj na slici mi isto izgleda visi ispred?

Edited by pikzibner
Posted
citao sam o tome dosta..i opet jedan kaze da spuste normalno a drugi da ce ispred bit visi!!!pa napisu da zavisi o autu jer tdi da je puno tezi i onda da sjedne taman...neznam tko je sad tu lud a tko pametan i koga slusat!?!? ovaj na slici mi isto izgleda visi ispred?

 

 

..opruge su narucene pa sta bude bude,moze LOCK :palacg

Posted
..opruge su narucene pa sta bude bude,moze LOCK :palacg

Nisi pogriješio opruge su super. Ja ih imam na šestici tdi, 18 cola tockovi. Auto padne identicno i sprijeda i straga, ne zapinje na nijedan bankinu. Jedini problem ti moze biti ako su ti zimske šesnajstice a ralice ne očiste snijeg po sredini, e tu bi ti mogao ribati jer je na njima dosta niži.

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Posted

pitanje

 

narucio sam Eibach Sportline -45mm naprijed, nazad -35mm i sad normalno trebam bar naprijed staviti druge amortizere...

 

Da li mogu staviti naprijed od golf sportline amortizere? oni su 15mm kraci i nesto tvrdji pa hoce li to moci tako? koju jos opciju imam?

Posted (edited)

Pronasao na Eibach stranici. Preporucuju se Bilstein B8 amortizeri

 

Sad samo vidjet koliko kostaju pa ce da opruge spremim u ormar za bolja vremena :D

 

edit: kao da sam znao...250 eur dva amortizera :D

Edited by MarioIV
  • 5 months later...
Posted

Da dignem temu iz mrtvih... tija bi čučnut malo golfa, ima vec ovjes niži tvornicki ali stavija bi 18"... koje opruge uzeti? H&R? Eibach? Nešto treće?

Posted

Kod mene na A3 8p su eibach sporline, i fino ga spusti, čak i malo struže zadnji kraj preko grba kad sjedne neko teži iza.

Auto nije izgubio ništa na udobnosti za razliku od serijskog ovjesa. Guma je 225/40/18

 

Moj glas za Eibach

  • 2 months later...
Posted

Poz ekipa, tio sam vas pitat dali bi sta valjalo kad bi stavio eibach sportline opruge ili amortizere na 16' felgu, -50mm? Bili puno spustilo auto i dali bi strugalo?

  • 2 months later...
Posted

Ja sam ga bio odradio jer sam stavio i opruge, H&R, i 19" felge..

 

A i nije bila neka cifra, pa reko bolje ga napravit i bit miran..

Posted

ja imam 8x18 ET35 sa -30mm Weitec oprugama i mogu reći da samo pri jačem naletu na neravninu guma malo dirne ... nista strasno

ali mislim da ovaj ET nije za većeg spuštanja spiralama na golfu 5.

Posted

Pa ja iskreno mislim da mi fali par mm da mi ne udara a i stim da ja imam 235 a golf ima 225 sirinu guma. Razmisljam skinuti onu unutrasnju zastitu oko kotaca i malo skalpelom odrezati jer tocno tamo gdje udara zastita ne prati unutranju formu blatobrana nego je zadebljano pa vidjeti kako se ponasa...

Posted

Pitanje

Dali treba raditi špur nakon stavljanja sportskih opruga?

obavezno i uvjek jer

pojest ce ti gume a gume su skuplje nego spur

koji košta 100-150 kuna


×
×
  • Create New...