3 3
<TDI>

RADIO ANTENA ZA VW GOLF IV (skidanje/stavljanje/preporuka)

Recommended Posts

Pretražio sam forum prije postavljanja teme ali nisam imao sreće pa ako i ima nadam se da mi nitko neće zamjeriti što otvaram novu. Trebao bih savjet oko skidanja radio antene. Na mojoj se brtvilo skrutilo i dosta je oštećeno tako da bih morao nabaviti novo ili novu antenu koju imam u planu ako se neka pokaže bolje od originalne. Nabavio sam nešto fotki i linkova pa i na YouTube ima kako se skida ali ipak bih volio pročitati i vaša iskustva.

1.Raku II priključak,
2.Savjet oko skidanja antene,
3.Cijena nove originalne antene,
4.Da li sam raditi ili sve obaviti u servisu,
5.Cijena ugradnje u servisu sa kupljenom antenom kod njih,
6.Razlika između originalne i 16V antene sa pojačalom, vjerojatno neke zamjenske

Linkovi:
http://www.ebay.de/itm/16-V-Antenne-Dachantenne-RAKU-2-II-Verstarker-Antennenfuss-VW-GOLF-PASSAT-POLO-/231354120373?pt=DE_Autoteile&hash=item35ddc7b8b5
http://www.ebay.de/itm/Aktive-16V-Dach-Antenne-mit-Anschlusskabel-Spitzenqualitat-fur-VW-Seat-Skoda-/261443407737?pt=DE_Autoteile&hash=item3cdf3dcf79

YouTube





Antena
1J0035501C-122_zpsbeb14fba.jpg

2043_0_zpsb0004275.jpg

1J0035501C-120_zpsd6ee8c64.jpg

1J0035501C-121_zpse2a41ab7.jpg

1J0035501C-118_zpsb3e800d7.jpg

1J0035501C-119_zps8187ecfe.jpg

OriginalVWDachantenne_zps0f6ff279.jpg

VolkswagenOriginalDichtungFussdichtung_z

Skidanje antene
DSC_0020_zpsbadad4c1.jpg

DSC_0021_zps272cd575.jpg

DSC_0018_zpscbec35f4.jpg

DSC_0016_zps42cfc87b.jpg

000030613596__3__Lakkijs_zps8e522bc6.jpg

110711_175047_zps33314c85.jpg

abdeckung-1-47206_zps8ff85ed4.jpg

abdeckung-2-56675_zps72a8c2f3.jpg

himmel-47207_zpscc144ce2.jpg

000032604037__3__Lakkijs_zpsc36c89ae.jpg

000032604092__3__Lakkijs_zps7a52f376.jpg

83909d1186418575-antennenfuss-golf-4-cim

mutter-22-sw-56676_zpsf64166eb.jpg

werkzeug-56677_zpsb4214827.jpg

000032604093__3__Lakkijs_zpsafd942fe.jpg Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni na jednom forumu dosad nisam vidio da neko ovako lijepo pise i prezentuje svoj rad. Ne znam odakle ti tolika volja za detaljnu prezentaciju ali stvarno svaka čast :care . I Moram reci da si veoma pedantan sto se tice radova i koliko vidim imas veoma mnogo strpljenja da prvo sredis svog golfa jer koliko vidim ne vozis ga, a vecina nas ukljucujuci i mene samog ne bih mogao izdrzat da ga gledam kako stoji u garazi. Ili imas drugo neko auto.

Svaka cast

Edited by amercivic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega amercivic a još ljepše je to pročitati od kolege na forumu. :) Inače imam naviku da prije nego što se bacim na neki problem proučim materiju kako bi meni i drugima bilo lakše raspravljati o otvorenoj temi.

Da, dobro si primjetio...Golf IV mi je zasad u garaži i kako imam slobodnog vremena utrošim na njega a nakon što sam krenuo u to čišćenje vidio sam koliko je dobro što sam se na njega odlučio. Od potrganih gumenih čepova i ostalih sitnica do izgubljenog vremena nakon registracije jer bi mi i onako propalo skoro 4.mjeseca. Pošto imam VW Golfa II 1.6 GTD nije mi neka žurba. Samo mi je žao što je dvojka sada vani a ne u garaži u toplom. :( Ali što ćeš tako mora biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova jedna od slika je moja kad sam skidao i stavljao kuciste od mk5 gti... Nije komplicirano, nadje se jedno popodne i lagano , krovni tapecirung samo malo spustit i to je to. Lako se dosegne do antene, tj matice iznutra. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na audiju imam oem onu shark, a kod zene. a skodi istu tu ko na golfu 4. bas sam nekidan gledo kako i na skodu staviti neku "moderniju". svaka ti cast na detaljnom objasnjenju popracenom slikama i videom. olaksa svima koji bi isto to radili! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

najjeftinija verzija ti je kupiti novu brtvu. to ti ima u ovlaštenom set (to je ovo na 7 i 8 slici) i košta negdi oko 60-70kn ako ti triba i kataloški broj potražit ću ti pa ću napisati. tamo dobiješ tu brtvu,onaj jedan o ring da ne ulazi voda i novi šaraf. ja sam to radija na golf 3 prije 3godine ali ja sam tapecirao krov pa sam ima sve na dohvat ruke. ali mislim da bi se moglo napraviti i samo da se skine ona zadnja lajsna oko gepeka i otkopčaju ove sastrane plastike C-stupova da možeš malo spustiti krovni tapecirung.

p.s. inače moj strah kad sam to iša raditi je bija a kako centrirati antenu da ne stoji ukoso jer nisan nikad vidija skinutu antenu pa sam mislija da je rupa u krovu okrugla al kad sam skinija olakšanje kvadratna (ima tu na jednoj slici) ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

VecTDI,
kako internet pamti. :)
Hvala na savjetu, svaki je dobro došao pogotovo ako je isprobano u praksi.

vwgolf3,
drago mi je da sam nekima pomogao sakupljajući materijal a i meni je pomoglo da vidim kako ću to sanirati jer ovako ostaviti nije neko rješenje.

dr.reustaurator,
nakon prespavane noći i ja razmišljam o zamjeni samo brtve jer bi mi to bilo najjednostavnije i za sada najpovoljnije. Ne bih uzimao komplet ako baš ne moram (matica, brtvo i O prsten) jer ne vjerujem da je vijak toliko propao a O prsten je obično brtvo koje se koristi za vodovod i mslim da imam raznih dimenzija doma ako baš zatreba. Pokušat ću nazvati ovlašteni i pitati za cijenu i usporediti pa ako nije velika razlika onda ipak uzeti komplet. Antena je još u dobrom stanju a nakon što ju skinem mogu je malo osvježiti i ispolirati plastiku.

Ako se ne varam brojevi za nardužbu su:
- samo brtvo - (1J0 035 350), cijena 5,49E
- brtvo sa maticom i O prsten - (3B0 051 751), cijena 11.90-14.95E

Našao sam još nešto materijala pa ću ga staviti.

1J0035849A_zps8d6b908d.jpg

1J0035501C_zps8fe5051f.jpg

01_VWDachantenne16V_zps8d4f42cd.jpg

02_VWDachantenne16V_zpsa548f9b6.jpg

03_VWDachantenne16V_zps14483102.jpg

3B0051751_zps66a7aac1.jpg

3B0051751-2_zps015699af.jpg

1J0035437_zps2e057baf.jpg

RAKU2_zps5832044c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ti ja napišem istinu o tim antenama, fala Bogu imam iskustva s njima.

Najbolji prijem auto radia budeš imao sa orginalnom antenom, ona u sebi ima pojačalo u onom kučištu na krovu. Možeš naručivat prek ebay-a ali izvrstan prijem signala vjerojatno nečeš imati, jedino ak imaš sreće da kupiš antenu koja u sebi ima kvalitetno pojačalo.

Najjeftinije rješenje je zamjena brtve! Ja sam to radio na par auta, samo je malo prije postavljanja namažeš silikonom da nebi bilo vode. Kad je skineš dole otvori kučište i pogledaj u kakvom je stanju elektronika u anteni. Ak vidiš da je korodirala tada pravac na auto otpad i kupi antenu od četvorke ili trojke u boljem stanju, možeš naravno kupit novu preko ovlaštenog.

Kak sam skužio ti nemaš problem sa prijemom nego je otišla ta brtva koja je svugdje problem- bila je i moj pa sam je mjenjao. Vijak ti ziher nije propao, a O brtva je gumica koja ide na pipe od vodovoda. Kad stavljaš antenu natrag na krov, zatraži pomoć jer je treba centrirati da ti ne stoji ukoso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo se zove visak vremena. i ja sam nekoc bio takav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomaš,
upravo sam to tražio, malo pojašnjenja oko originalne antene i iskustvo sa njom, odnosno kakva je u usporedbi sa ostalima. Znači originalna je kvalitena i ne treba ju mijenjati osim ako nemaš prijema a kod mene to nije slučaj. Baš sam još jednom detaljnije pogledao i vidim da brtva uopće nema tako da je cijeli rub jednostavno nestao. Hvala za info oko vijka jer i ja sam sumnjao da može toliko propasti da se ne može skinuti ili da bi trebao novi. Ako je malo koridirao lako ga osvježim a ako treba i obojam. Pregledat ću i elektroniku odmah u kakvom je stanju kada ju skinem.

Danas sam postavio upit u ovlaštenom za brtvo i za komplet sa vijkom pa su ovo cijene koje sam dobio.
- samo brtvo..................................(1J0 035 350)..... 40,70 kn
- brtvo sa maticom i O gumicom...(3B0 051 751)..... 96,46 kn

Ipak ću se odlučiti onda za samo brtvo jer nema potrebe kupovati cijeli komplet a onu O gumicu imam u raznim veličinama pa ju lako mogu zamjeniti ako je propala.

Samo da te pitam o nanosu silikona što mi se čini dobra ideja.
Što si namazao silikonom prije stavljanja, gornji dio brtve u koji ide antena ili još nešto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam još 2007. tražija tu brtvu i u ovlaštenom su mi samo govorili da može komplet s antenom, negdi oko 100 eura. onda sam tražija po etki i nisam ni ja moga naći samo brtvu, onda sam nakon nekog vrimena naša na internetu šifru tog seta i odnija ga liku u ovlašteni dda mi naruči i onda se i on sablaznija vidi ima posebno i bez antene. i onda mi je naručija i ono kao di si ti to naša ja to prvi put u životu vidin bla bla. vjerojatno da sam uspija naći i kataloški broj uzeja bi samo brtvu, ali bitna stvar je baš taj o ring. jer on u biti služi da ne ulazi voda a ne ova velika brtva (a meni bilo čudno kako ne ulazi voda a nema brtve :lol2 ). ima na jednoj slici se vidi taj o ring al nije o ring nego kvadratna gumica. jer na taj dio antene šta ulazi u krov je kvadratni i onda o ring poprimi taj oblik. netribaš ništa mazati silikonom samo promini taj o ring i brtvu, a maticu sam i ja ostavio staru iako sam dobija novu ;-)

a jesu i poskupile te cijene

e i još mislin da ti kabel od antene bude u nekoj spužvi koja izgori od sunca pa ako je stavi nešto da ti nebi slučajo klepeta kabel po krovu :hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slučaj za Alana Forda ali i ja sam bio u sličnoj situaciji a vjerujem i ostale kolege sa foruma. :) Prije kupovine bilo čega mala provjera na internetu ili forumu pa onda naručivanje dijelova. Hvala na savjetima, pokšat ću pronaći tekstilnu izolir traku koju duže vrijeme tražim. Ona mi treba i za uradnju zadnjih zvučnika a dobro će doći i kod skidanja antene u slučaju da se spužva raspala na kabelu. Da, veliko brtvo je više manje samo kalup u koji se antena stavlja i ujedno štiti lak na krovu a mala je funkcija brtvljenja od vode mada ju ima. Pošto imam dosta tih kompleta od vodovoda u raznim dimenzijama odabrat ću onaj koji najbolje odgovara. Kada skinem antenu onda ću imati bolji pregled svega pa vidjeti što mi treba ili što bi se moglo dodatno napraviti ili popraviti ako je potrebno.

Brtvo je naručeno ali pošto je neki problem u ovlaštenom pa već više od mjesec dana ne naručuju malo ću morati još pričekati ali nadam se ne predugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekstilna izolir traka ti se zove tessa traka za omotavanje instalacije,mislim da ima na forumu u oglasima da je neko prodavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. :)
Imam neku platnenu srebrnu traku (texofil) mogla bi i ona poslužiti ali tražim onu crnu kvalitetniju gdje je platno još više izraženije. Sada kada si mi dao naziv malo sam potražio po internetu i vidio da ju imaju u Chipoteci pa ću ju drugi puta uzeti. Hvala na infu. :)
http://www.chipoteka.hr/artikl/113689/izolir-traka-platnena-tesa-15mm-x-25m

IZOLIR TRAKA PLATNENA TESA (15mmx25mm)
2630411983-113689_zpsc6557a37.jpg

2630411983-113689__1_zps116bf739.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mislija da sam jedini ja pacijent oko tih stvari u autu ali vidin ima nas :grrr

prije par godina kadsam minja podizač prozora isto sam tražija tu traku(tessa) i normalno da je u mom kraju nije bilo(šibenik i okoica) i normalno opet brlja po etki nađen u ovlaštenom kat. broj 000 979 950 mislin da je 5metara i koštala je 70 kuna

a prije par miseci san vidija tu istu iz čipoteke u jednom dućanu i cijena 60kuna a gle u čipoteci 20?je zarađuju :gleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine nađem u Lidlu gumenu izolir traku i rekoh ja uzet ću jednu da ju imam za svaki slučaj, cijena sitnica cca.11 kn. Ostalo još malo pa krenem u potragu i nigdje ju ne mogu naći. Jedva ju nađem u Zagrebu u M+S-u a kada ono tamo samo 80 kn. :) Od sada kada naiđem na takvo nešto odmah uzimam 2-3 komada. Tako ću i sa ovom Tessom jer stvarno nije skupa 21.25 kn a idealna za takve radove oko struje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tih tesa traka hrpu potrošio baš na instalacije po autima, i tu u Hr ih je bilo teško nabavit pa sam ih dobivao izvana. A sad vidim da ih chipoteka drži. Inače svaka preporuka za tu traku, i u tvornici je stvaljaju na instalacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3