Jump to content
VW Club Croatia

Recommended Posts

Posted (edited)

Evo da i ja predtavim novo vozilo u posjedu.

Nakon škode fabie, koju također još imam u posjedu, odlučio sam si nabaviti vozilo čisto za osobni užitak. :)

Nakon bezbroj pregledanih oglasa u potrazi za golf 1 gti-em, odsutao sam od toga jer ga je skoro pa nemoguće pronaći u koliko toliko zavidnom stanju.

Nakon toga odluka je pala da se uzme također golf 1 ali jedini uvijet je bude starija godina, i naravno da bude koliko uopće može biti auto od 35 godina, u dobrom stanju.

I takvog sam uspio pronaći:

Golf 1, 1.1, 1979 godina, žuta boja, garažiran.

Jedino na autu nije bilo limenih branika jer su navodno ukradeni! Ali i to se ubrzo riješilo.

 

20140407_191648_zps8f438ed1.jpg

 

20140407_191652_zps8ed1918d.jpg

 

 

20140407_191702_zps3c9e8636.jpg

 

 

20140407_191712_zps30f4ee54.jpg

 

 

Odmah nakon sam se odlučio brzinski ispolirat auto jer je par elementat bilo nekad bojano i to na "fleku" pa se vidio prijelaz.

Auto izolirano i ispolirano.

 

20140531_140047_zps83f866d6.jpg

 

20140531_150946_zps0cd93609.jpg

 

 

20140531_151000_zps18b68c32.jpg

 

 

20140531_150952_zpsf0470861.jpg

 

 

Nakon toga sam primjetio sam da po autu ima koja rupica od krupe(tuče) i pokoja od tuđih vrata sa parkirališta. Cijeli auto je rastavljen i spremljen te poslan da se odradi krupa (riješe sve udubine kako bi prilikom buduće pripreme za bojanje bilo što manje posla).

 

20140603_181154_zpseb1b6e67.jpg

 

20140603_181204_zps45cf3cd5.jpg

 

 

20140603_181216_zpscfa86192.jpg

 

 

20140603_173947_zpsfa2890c2.jpg

 

20140603_173956_zps8f6807f8.jpg

 

 

 

Rezultat nakon "popravka": :)

 

20140603_183827_zps01c1490e.jpg

 

 

20140603_183851_zpscf45052f.jpg

 

Nakon ovoga je uslijedila duža stanka tijekom koje su nabavljena 2 seta limenih branika, jedan u odličnom stanju, drugi u malo lošijem. Odmah su kupljene i gti kočnice (što se kasnije ispostavilo kao nepotrebno :ne2:ne2 ).

 

20140506_173836_zpsbf762364.jpg

 

 

20140506_210418_zps77e7f895.jpg

 

 

 

I onda sam sasvim slučajno naletio na još jedno auto koje ni pod razno nisam htio propustiti:

golf 1 gti, 1.8:

- 5 vrata, šiber, crni krov, 1.8 k-jet, gti kočnice, balans stanga sprijeda, straga, gti tabla, sjedala gti siva, crni gti tepih, gti oplate sa ručkama, široki retrovizori sa štelanjem, plastike a stupova.....

 

 

 

image-227c083984483b70271926ea8a5c55c123

 

 

image-7e1528b5a62f5dbaff7fcdbb3b696832a1

 

image-3d8104a58e3ef1cb2ca5c3e7f00c5dbdfb

 

image-ee43acdad8b573b2e06acfb7f99bb01a76

 

 

I kad smo ga vozili kući:

 

20140716_175840_zpse1b9d2b2.jpg

 

 

20140716_180138_zpsa49b1e18.jpg

 

 

Uglavnom stanje auto je dosta dobro, i zbog viška vrata je već cijeli rastavljen u dijelove i sa većinom će poslužiti kao donor za žutu.

 

Evo samo stanje sjedala na kojima su bile nekave ružne navlake:

 

20140717_195210_zps53c04c56.jpg

 

 

20140717_195219_zps9f3ca0cb.jpg

 

Tabla je u dosta dobrom stanju, tepih je kao novi, oplate i ručke kao nove (ne odgovraju mi pa sam skini samo ručke a oplate bacio), rubnjaci su u odličnom stanju te su već obojani i spremljeni da čekaju, isto kao i retrovizori i kontrolna tabla.

 

Od svega ovog imam još hrpu slika ali malo je zamorno ih stavljat tako da se nadam da će ovo biti dovoljno za sada... :)

 

Sada je trenutno izvađen motor i rastavljen, u procesu kompletnog sređivanja ali više slika uskoro.

 

Komentari na:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/83532-golf-11-gti-1979-komentari/

Edited by mate_st
  • 6 months later...
Posted (edited)

Evo da dignemo temu malo...

Uglavnom se radilo malo... Kao pocetak je zuti golf spremljen dok se ne rjese ostale stvari za njega.:

Vadenje motora iz crne i pocetak sredivanja:

Na prvi pogled ne bas najbolje stanje:

 

278826747fad605ba72c471f9a95332e.jpg

b7e33c24262d7741dd3d1125ea68eb6f.jpg

dba469239afe417101beb93c084bab14.jpg

 

Motor na stolu i rastavljen: stanje bolje nego iz vana. Motor je palio i vozio, kompresija na 3 cilindra super, na jednom malo losija (kasnije se ispostavilo da je 1 ventil bio kriv)

aaf9811b3354aad9490dd4d67c77ed1b.jpg

7c99cfd217d35c08847c7657730474e7.jpg

 

Za pocetak je glava sredena: 1 ventil zamjenjen, nove vodilice ventila, sredena, premirena i oprana te montirana bregasta:

c5ad0f50d01048c4403801344fb4cf79.jpg

 

Zatim blok sreden, ociscen i obojan u crnu temperaturnu otpornu boju:

1339e17c56ed7b21d4ffd0f865636c2e.jpg

 

Dok se ovo radilo prikupljeni su svi dijelovi potrebni za sklapanje motora i mjenjaca: leteci lezaji, temeljni, sve brtve glave i bloka, ulosci sprica, svi semerinzi, nova pumpa vode sa kucistem, sva nova crijeva i flande vode, set razvodnog remena, set kvacila, novi karter, potisna igla mjenjaca sa piksnom i semeringom.....itd .

Par slika sta je sve nabavljeno. Sto sam imao tu kod lokalnih ducana dijelova kupljeno, ono sto nisam uspio naci naruceno preko Clasicc parts-a.

a05ae60d2820ea29259be94e926d989d.jpg

577f78a2c2575f4ccc0570909b11c204.jpg

ebd16f5c36dbae7d149448059bb9304e.jpg

741812d64407db086b57024176884715.jpg

7e0921e639a31fa4da4e32c882e3e80a.jpg

fa3fc889dfe95a8568520ee57867d176.jpg

723bc76c37f627cf7075e459ed6a74f3.jpg

51d33908078ac41fbdb8e9bf5c2dc477.jpg

 

Zatim je rastavljen mjenjac, opran, ociscen te ispjeskaren:

Prije:

382eede1a62becbb8f68591bc463d45b.jpg

b1eb641d069fea5f6a377289f079895b.jpg

Nakon 2 sata pranja:

04595bcda03cb16b696eb1b6af2ebb4f.jpg

Nalon pjeskarenja, sklopljen i zavrsen:

46a5d2b81f2b28bab0b796bc44686ae5.jpg

80bb6f92427b050505c7fd969f7fcbf0.jpg

d77f9fce70c671495601b6ccac7df6c0.jpg

 

Zatim je ispjeskarena ispusna i usisna grana, te su obojane takoder u crnu temperaturnu boju:

59612df404b2dcba55931c26dc33f908.jpg

3135065de803c1e878241413d3eaaeae.jpg

 

Ispjeskareni su i ostali dijelovi motora, neki su nakon toga obojani, a neki su ostavljeni kao takvi(oni aluminijski koji teze korodiraju)

5f342cdf971cda6009a91566fa800c7b.jpg

 

Sad kad se sve prikupilo i pripremilo, krenio je onaj najljepsi dio: sklapanje motora i mjenjaca

260042a1966a12ddb5b375e366bb1e7e.jpg

73517d7e6e049c7fd5ff398e920f4850.jpg

Montirana crijeva i pumpa vode:

58f211928e5258d3fac5eb459d1f28e1.jpg

3aac905ff6312e187334c51d748e2855.jpg

 

e9537cd5c3e0297f64c51be0881626b4.jpg

128fd0b4c370379826ed350657053013.jpg

8f9cbbbbf699cd1de76503b53298b7a3.jpg

facaa801e41046ec2ddd5b93966bd52d.jpg

18f38d7f9a3e92cca1f8689f39da0b3b.jpg

d9064a449c1ea68deb1efea49d2b16c8.jpg

36e65858174ddd692f4fb560722d79c6.jpg

 

I finalan proizvod, zavrsen, zamotan, prevezen i spremljen da na miru ceka ugradnju. :)

5d31cd4a8fb798f2990617f7cea7ed09.jpg

9d766c3730769e5049c7c1221b7bbca6.jpg

7571cd557d8f187ecff51f7657b56fe9.jpg

2c9447def5545524bf15e046c4567a82.jpg

fe33e3131e12a55d8ff21c9aa74bed26.jpg

 

 

I toliko za sada, nastavljeno je dalje polako sa limarijom i prikupljanjem ostalih dijelova koji mi nedostaju/su u losem stanju.

 

Link za komentare:

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/83532-golf-11-gti-1979-komentari/

Edited by mate_st
  • 1 year later...
Posted (edited)

Evo nakon nekog vremena da osvijezim malo temu sa nekoliko novih stvari.

Nakon sto je motor i mjenjac slozeni, spremljeni u garazi i slijedilo je sredivanje ostatka mehanike:

 

Alternator:

bf2037e8c9ed2a01c6b0d904ab658fb0.jpg

ab1fe9218da2d34411f26e6c6e017652.jpg

70d5ddfb4b58d96a771bd55964936eda.jpg

1992448f4e40afbe45b570f80a4bed7e.jpg

 

Alnaser:

bdcf4004dc601b1a27cfa8550291f0b7.jpg

2b772d7d378d7c05ae3139fc0927036e.jpg

3a142372f12c3e736476573d6581a0eb.jpg

 

Letva volana:

b8ee13263e81b95fd8c55a7d8d633e91.jpg

699ee1e1e0ddedfb890d5f725516871b.jpg

96a5cd5cfdda8a2b1c9c9df1523263d4.jpg

 

Ostatk stvari skinut sa donora i sreden:314c04557ba437c00c6ef96f905fab20.jpg

9700b79bb6e84927441003b47dceb51a.jpg

c63a47e377caaf8e4641395e37116f62.jpg

6ca0758b63402aa06084c52cfb77ce14.jpg

 

 

489c58324df9fd2dc90d7488dc311dac.jpg

86365cc6fd370468773bd8558c602d2c.jpg

3267817cbe940cc3051803b6df269767.jpg

b2570dc281cd0b1f616d4c193f8181fc.jpg

 

Kupljena nova plasticna crijeva za goriva, napravljena sva nova flex.pletena crijeva sa holenderima za spajanje pumpe i k-jet, te kupljena nova orginalna dobavna pumpa:

a1cf4f210f9017e284cd7a722e0a9ca4.jpg317167f6de330c54728e53637bc31cee.jpg

 

U meduvremenu nakon dugo trazenja nadena zelena stakla:

42879508aee7ef619d4493217a9ee20b.jpg

bdab487a7571c1cbb69eda637d22a259.jpg

 

Kupljene orginl cukice od audia za montirat u sredisnju kozolu. Satovi su u iznenadujuce dobrom stanju bez vecih tragova:

448ac7e785a1651fe4e3105a1e9dedeb.jpg

 

Narucene nove kvake vrata:

93597cd20ee812c4161aa137ed7a2f06.jpg

 

 

 

U meduvremenu je na pod auta i unutrasnji dio, te motorni prostor ocisceni, zasticeni bitumenom te obojani u orginal crvenu boju u koju ce ici cijelo auto:

3040b7fefd74a98389585b116409a127.jpg

74c35c76eb56521dc2be2d66204d8341.jpg

46c654d72ff4a04fcaa25899963cc9c5.jpg

be1ce03683f820c60e715fb73d05a495.jpg

c77b8abbb3d073cfb3cb7a2699c814df.jpg

2b5b662b4ac9eab750443008cc1b338c.jpg

69273b6f1d3fcdb76a4b1f5ec6d99733.jpg

722c20439146782cf038adff78ce8843.jpg

457d418654b01b35a545935b030a9070.jpg

71d9f4c0a7be46f2ddb9d4db6a9b690d.jpg

 

 

 

Obojani podovi, unutrasnjost i motorni prostor:

72dbd2997ebe8ce6e4f2d590b5510615.jpg

3fb544b0cdf6c34b734b881054e511c1.jpg

 

Vracena natrag struja te zapoceto slaganje motornog prostora, te pripreme za ubacivanje motora:

bf102c9b20ffe31a1d964b858718ff65.jpg

fb8e0e5cf7626b53becbe4695ad54708.jpg

8f323f7599a7366d4926563e89f12f55.jpg

33c27438f2edc11f2386ceb074bc981a.jpg

a63e97643364d8036102e27d3f57677f.jpg

 

Toliko za sada, zbog slabijeg vremena sve se malo usporilo ali polako ide naprijed.

 

Komentari na:

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/83532-golf-11-gti-1979-komentari/

 

 

Poslano sa mog HTC Desire 820 koristeći Tapatalk

Edited by mate_st
×
×
  • Create New...