2 2
daMassa

G5 - smrdi klima?

Recommended Posts

Ovako pred jedno otprilike mjesec dana sjednemo rista i ja u auto, kad upali on auto, upali klimu i ono nesto uzasno pocne smrditi. Kao da je stara krpa trula ostala negdje u klimi. No, nakon otprilike minute rada klima nije smrdila davala je van svijezi zrak i hladila normalno. Do danas se tako intezivni smrad nije ponovio, mozda mrrrvicu tu i tamo se osjeti na prvih 10 sec.

Ima li tko ideju sta je to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na servisu je bio krajem 11 mjeseca prosle godine... Dakle tada je promjenjen filter peludi Poslije toga nije vidio servisne garaze do proljeca, a i tada je bio samo radi stylinga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ??ta je al meni u svakom autu do sada se zna nekad pojavit taj smrad na 10 sec. i nestane

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak i meni dok se upali za smrdi, pa frendu od starog na a4 isto zasmrdi! normalno je to valjda, sam dobro da ne smrdi stalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene nijedanput nije zasmrdilo,osim sto je jednom kad sam ukljucio klimu pocela letit neka para van,nekih 4-5 sek.:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
neka para

ako se tocno sjecam to se zove kondenzacija... :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest pokemon

Smrad iz klime potječe od isparivača klime kad se na njega zbog kondenzacije vlage nahvataju bakterije i onda počne smrdit dok ga malo zrak ne osu??i. Smrad je otprilike kao kad padne ki??a na pra??inu pa se osjeti onaj miris vlage uz primjesu nečeg kiseloga, kao npr. smrad neopranih nogu i tak. Potrebno je očistit isparivač, a to rade samo serviseri. Inače ima raznih sprejeva, pjena i sl. koji imaju dugačku cijevčicu koja se gurne u ventilaciju i onda se na??prica da ta pjena očisti isparivač ali bolje to dat nekome da napravi ko se ku??i.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda mi ne preostaje nista drugo, doli cekati do drugog servisa, ili se jedan dan izvanredno zaletit do Porsche auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest pokemon

Najbr??i način da to rije??i?? je taj da sam izvadi?? filter peludi i na??prica?? ga nekim parfemom ili zajedno s njim uglavi?? onaj mirisni borić. Filter se nalazi ispod pretinca na suvozačevoj strani i nije ga te??ko skinuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako se tocno sjecam to se zove kondenzacija... :rotfl

 

:aplauz:aplauz:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično da se spriječi taj smrad bi trebalo ugasiti klimu par minuta prije nego se stane sa autom. Npr. ide?? na put i 5 min prije nego stigne?? ugasi?? klimu da se isparivač osu??i tako da se bakterije nemogu napraviti na isparivači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem

 

klima mi ne puse svjez zrak. ne smrdi ali nije ni bas mirisan.

takav miris je cijelo vrijeme

 

s cim to rijesiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ja sam već pričao o ovome i rješenje problema je isključivo samo u onim slučajevima gdje se gljivice i paraziti nisu namnožili toliko da nema drugog načina osim skidanja svega van i mehaničkog čišćenja, a inače se ovim sprejom to srječava koristeći ga 1-2 puta godišnje, prilikom promijene sa proljeća na ljeto i s jeseni na zimu.

 

hygienspraylageros.jpg

 

Za sve dodatne informacije na PM

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obično da se spriječi taj smrad bi trebalo ugasiti klimu par minuta prije nego se stane sa autom. Npr. ide?? na put i 5 min prije nego stigne?? ugasi?? klimu da se isparivač osu??i tako da se bakterije nemogu napraviti na isparivači.

 

 

e vidis ja otkad sam to poceo raditi, bas tad mi se pojavio "miris" pri paljenju i gasenju klime.

 

sad kad mi stoji samo "auto"na klimatronicu nema nikakvih mirisa. stalno radi, a tako je i kod prethodnog vlasnika bilo.

 

a i procitao sam upustva i pise da se econ stisce samo ako se hoce gorivo ustedit. nema nikakvi drugih napomena.

 

ne kazem da je i ovo ispravno ali ako tvornica ne navodi, neznam onda

 

i da , dezinficirao klimu sa sonax necim + novi original filter

i miris se pri gasenju obavezno pojavljivao

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites
e vidis ja otkad sam to poceo raditi, bas tad mi se pojavio "miris" pri paljenju i gasenju klime.

 

sad kad mi stoji samo "auto"na klimatronicu nema nikakvih mirisa. stalno radi, a tako je i kod prethodnog vlasnika bilo.

 

a i procitao sam upustva i pise da se econ stisce samo ako se hoce gorivo ustedit. nema nikakvi drugih napomena.

 

ne kazem da je i ovo ispravno ali ako tvornica ne navodi, neznam onda

 

i da , dezinficirao klimu sa sonax necim + novi original filter

i miris se pri gasenju obavezno pojavljivao

 

 

kad smo mi kupili tek auto u pocetku je bilo sve super, ali prvo ljeto se isto usmirdilo nesto, zamjenili filter i s 3 spreja su pocistili sve kanale i rekli da se klima ugasi 5 min prije stajanja tj da se upali econ i od tad eto 3 god nista

Edited by gangxxxta

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo...znaci pitanje je bilo radi se o automatskoj klimi audi a4 i da li je bolje gasiti par minuta prije gasenja motora i evo dogvora

 

Za klimatizacijski uređaj je najbolje da stalno radi jer se tako najbolje održava trajnost kompresora i tlak rashladnog medija u sustavu.

 

 

jer opcenito, kao iza vecinu stvari, mora postojati razlgo zasto nekom kompresor na npr golf 5 traje 100 000km a nekome 350 000km

 

kao i turbine, svima govore rikavaju oko 100 000km na novim tdi, ja racunam da je kod mene dvaput zamjenjena, a ono prva turbina.

 

isto primjera samo

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su se poceli isti simptomi javljati prije par dana, a do tada nista.

znaci, prvih 10 sekundi smrdi nemoguce, i prestane.

ovih dana cu promjenuti filter i uradit dezinfekciju, pa cemo vidjeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2