1 1
tbogovi1

Ugradnja rns 510

Recommended Posts

Pošto imam rns 315 zanima me koja je procedura ako hocu staviti orginal rns 510?

 

Dali se samo zamjene uređaji pa se sa dijagnostikom to riješi ili je potrebno još nešto odraditi?

 

I koju verziju je najbolje uzeti rns 510, mislim na orginal? Gledo sam na njuskalu ima više verzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista. Samo se ukopca. Auto je vec kodiran na navigaciju tak da sve radi(bar u mojim slucajima)

 

Imat cu ti ja 10 tak dana R/Q verziju 2014 - 2015 godina( ne znam jos tocno )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ce bolje proci ? Tko uopce zeli taj izrod od "navigacije" zvan rns 315 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista. Samo se ukopca. Auto je vec kodiran na navigaciju tak da sve radi(bar u mojim slucajima)

 

Imat cu ti ja 10 tak dana R/Q verziju 2014 - 2015 godina( ne znam jos tocno )

Za koliko love?

 

Inace, u cem je fora sa bluetoothom 9w2 i 9w7?

 

Preko oboje radi a2dp ili kak vec, samo sto sa 9w7 koji je skuplji radi i phonebook na rnsu? Ali treba jos i Fis modul da bi radio na mfa prikaz?

 

Jer na njuski ima jeftinih 9w2 modula, kao i na ebay, pa ne znam jel se isplati..meni je najbitniji prijenos muzike da svira, i da se pricat.

 

Cak ima i kombinacija oem mdi+bt modul, samo nemogu saznat jel tada radi i na mfa sve, ili treba isto fis, odnosno radi sve samo preko rns-a..

Edited by Boky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google majka sve zna, samo treba citat.

 

9w2 imas pricanje na mobitel i prijenos bluetooth muzike, ,ovo je prvi model i moguce da nece radit sa iphone 6/6s, treba isprobat

9w7 imas sve na rnsu i onom bijelom ekranu i onom u boji. i spremanje imenika itd

9wZ sve sto i 9w7, plus gps antena i kompletno preuzme mobitel , plus dizanje wifi unutar auta., a neki imaju da i gurnes sim karticu direk u njega.

 

Ako nemas bijeli ekran/ili u boji, ili 12 tipki na volanu, radit ce sve preko rnsa. a na volanu sa 8 tipki samo javljanje i poklapanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse i citam o BT modulima, te iz tog razloga se sve pomijesalo..

 

Zaslon je golf v red dot, volan je 8 tipki.

 

S kojim modulom bi radio imenik na red displayu? Jer sam vidio da to ima, to onda samo i iskljucivo 9w7 + fis ili?

 

Jer pise za te module 9w7 da NE rade na red mfa, pa me zanima ako ce bit sve preko rns, da li ce bit u funkciji tipka telefona na volanu ili ne za javljanje i prekidanje poziva..

 

Btw..Ne vidim razlog zasto 9w2 nebi radio s ajfonom 6, bluetooth je bluetooth..ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni sve radi na ajfonu 6s cak i bez rns-a :D

 

Bilo preko BT-a ispod sica ili onog touch screena na armaturi. Oba preuzmu komplet mob

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupis nastavke usb ili ajfon ili nes trece, prikljucis u taj ulaz i sve ti svira radi preko radija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sto je jednostavnije danas nosit sa sobom usb stik i njega punit muzikom nego sd karticu koju nemozes ustekat u svako racunalo i napunit muzikom recimo dok usb mozes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

I meni pada na pamet prijeći sa rns 315 na rns 510. Kod mene je problem da u svom passatu, na dotičnom rns 315, nemogu povezati svoj mob!? Ono što u ovom trenutku ne kužim je da u svim mogućim speckama piše da se može a u stvari se, barem kod mene, nemože!?

 

Neznam dali je to priča s "igrama" Vw-a na način da u neke modele, sukladno opremi, onesposobe bluetooth modul na istom rns-u ili je posrijedi nešto drugo? Inače sam se ubio na netu da nađem suvisli odgovor/mišljenje/uputu na tu temu.

 

Dali mi netko od vas može dati kakav savjet?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok MarioIV,

 

To sam skužio, e sad, jel bi se to dalo nadograditi preko firmwarea ili mi preostaje prijeći na 510-ku ili pak jeftinija varijanta kupiti i instalirati BT modul na postojeću 315-icu?

 

Malo sam pregledavao razne forume na tu temu no, iskreno, nisam došao do nekog jasnog zaključka iliti odgovora. Da ne velim da me mrzi ići u ovlašteni VW-ov "dućan" i samo na dobar dan potrošiti 500 kuna, a o onome kaj meni treba da i ne pričam.

 

Eto, trilema ali i dalje čekam neku dobru info obzirom da mi i nije neka hića za to.

 

Između ostaloga, vidio sam da neki tvrde da se 510-ka samo ušteka i to je to!? A šta smo sa mikrofonom za BT i možebitne kompatibilnosti sa softwareom samog auta? neka logika mi govori da to baš i neide samo tako. Jel ima netko takvo iskustvo?

 

Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modul ide ispod sjedala suvozaca, instalaciju vuces od radija do modula i za mikrofon do stropnog svjetla vuces zicu. Ugradnja cca 2 i pol sata (toliko sam ja na svom ugradivao)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na info.

 

Na mome Passatu su na stropu dvije mrežaste "rupe" , pretpostavljam da je to već priprema za nešto. Možebitno za mikrofon?

 

Sad mi je opcija BT sa rns 510 jasna, dali je ista šema i sa rns 315? Kao što već spomenuh, i pročitao sam, i na taj model bi se trebao moći spojiti BT za pričanje, ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Štima, no pitam se jel se da naći jeftinije? Btw, nema mi taj moj rns nikakav Bluetooth. Kaže, "Bluetooth audio not available"!? (provjerio maloprije)

 

Sad mi fakat ništa nije jasno, Na nekim drugim forumima čitam da ako ima MAC adresu drugačiju od 00;00... onda ima BT!? Očito je da se tu VW "pobrinuo" za svako tržište posebno,iako mi nije jasno zašto za svoje tržište (Njemačka), za koje je moj auto konkretno "složen, nije omogućio tu značajku.

 

?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1