<TDI> Posted December 12, 2018 Posted December 12, 2018 Ako baš nisu u koma stanju dalo bi se riješiti sa pjeskarenjem a ostatak sa 2k kitom i dobro poravnat površinu, bacit primer i sve po redu i mislim da bi dobro ispalo.
GTI-VR6-R32 Posted December 12, 2018 Posted December 12, 2018 Ja bih to da je u dobrom stanju da odmah montiram.
GTI-VR6-R32 Posted December 12, 2018 Posted December 12, 2018 Da li pasu metlice sa Skode Fabie na Golfa 4 Skoda Golf
elovrinic Posted December 12, 2018 Posted December 12, 2018 A neznam, izmjeri Trebalo bi na pakiranju pisat na koje modele ide
Dado Posted December 12, 2018 Posted December 12, 2018 Ja sam prije pola godine uzeo bosch aerotwin za g5 u autokrešo i za sad sam jako zadovoljan, pogotovo zato što mi je šajba u katastrofa stanju.nadam se da će služiti i dalje
tinovator Posted December 13, 2018 Posted December 13, 2018 Također, Bosch AeroTwin vrhunski odrađuju posao na Leonu.
elovrinic Posted December 13, 2018 Posted December 13, 2018 Također pohvale za bosch, imam ih dvije god na polu i sad sam zadnjeg promijenio na golfu, bez zamjerke
GTI-VR6-R32 Posted December 13, 2018 Posted December 13, 2018 (edited) Imao sam Bosch metlice i pocele su uzasno skripati,a kupljene skoro ganc nove. Edited December 13, 2018 by GTI-VR6-R32
mur3633 Posted December 13, 2018 Posted December 13, 2018 Na Sharanu je nakon 6 godina lijevi AeroTwin počeo da škripi. Ali i dalje posušuje šoferku. Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
GTI-VR6-R32 Posted December 14, 2018 Posted December 14, 2018 Ove ruke brisača mi nisu nešto, izgledaju kao brežuljci kad gledaš kroz vjetrobransko. Kakvi su to zuti znakovi upozorenja na metlicama?
<TDI> Posted December 14, 2018 Posted December 14, 2018 Iskreno nemam pojma, vjerojatno oznake jesu signalne kao što si napisao, to su te OEM belgijske koje sam dobio sa autom i odlične su još uvijek.
rox Posted December 14, 2018 Posted December 14, 2018 (edited) Te naljepnice su neke vrste oznaka istrošenosti metlica. Kada su metlice nove naljepnice su crne boje, a kad s vremenom požute vrijeme je za promjenu. Edited December 14, 2018 by rox 1
GTI-VR6-R32 Posted December 14, 2018 Posted December 14, 2018 (edited) Te naljepnice su neke vrste oznaka istrošenosti metlica. Kada su metlice nove naljepnice su crne boje, a kad s vremenom požute vrijeme je za promjenu. Hvala Edited December 14, 2018 by GTI-VR6-R32
<TDI> Posted December 14, 2018 Posted December 14, 2018 Malo čitam i izgleda da te naljepnice reagiraju na UV zračenje i tako sa vremenom požute, iako se neki na to uopće ne obaziru već kako brisači rade i ako su dobri ne mijenjaju ih dok se ne pogoršaju pa tako "žutog" ne treba uzimati zdravo za gotovo.
mur3633 Posted December 14, 2018 Posted December 14, 2018 Moji su 2010-11.g. i trouglić nije blijed. Sazreli za zamjenu, još nisam kupovao nove. Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
GTI-VR6-R32 Posted December 14, 2018 Posted December 14, 2018 (edited) Kupis samo umetke jetfinije je od kupovine metlica,jos se moze naruciti u ovlastenom servisu.1J0 955 429 A (600mm) Valeo. Evo jedan fino objasnjen postupak izmjene gumice metlica. https://www.drive2.ru/l/4899916394579301255/ Edited December 14, 2018 by GTI-VR6-R32
<TDI> Posted December 14, 2018 Posted December 14, 2018 Dobro objašnjeno, imam tu temu u bookmarksu pa kad dođe vrijeme da ju mogu pogledat ako zatreba. Išao bih isto samo na zamjenu metlica a ovo mi je interesantno da kupim OEM pa imam u rezervi, samo da napravim upit da vidim imaju li ih u ponudi i koliko koštaju pa poslije zamjene nemaš više brige sa žutim.
mur3633 Posted December 14, 2018 Posted December 14, 2018 (edited) Hm, to mi sad djeluje interesantno. Možda i oprobam. Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk Edited December 14, 2018 by mur3633
projektilski Posted December 14, 2018 Posted December 14, 2018 Probao ja i bez veze jer ostetis kopce na vrhu metlica a i nisu po profilu identince onima koje sam imao. Sent from my mobile
<TDI> Posted December 15, 2018 Posted December 15, 2018 Koliko sam uspio onak ovlaš pročitati ameri na Passat i VWVortex forumu ne prigovaraju dalje nisam išao u komparaciju da vidim koliko ima zadovoljnih, koliko ne sa tim metlicama a što se ti će limenog nosića koji ju drži njega ne treba previše savijati prema gore, samo toliko da se može podvući jer od savijanja se može samo boja oštetit a i to se da sanirati da dalje ne oksidira, mada kako god napravio bit će u redu jer ne utječe na brisanje ako je kvalitet metlice isti. Probat ću i vidjet ako je dobro koristit ću, ako ne, bilo pa prošlo.Ovo bi trebali biti kataloški za G4 ali treba provjerit...1J1 955 425 B.................(driver’s side)1J1 955 426 A.................(passenger’s side)1J6 955 427....................(rear)
dr.restaurator Posted December 15, 2018 Posted December 15, 2018 ovi indikatori kad vidiš taj trokut sa uskličnikom onda je istrošen, neće izblijediti šta mur kaže ssamo šta se to žuto pojavi za vrlo kratko vrijeme a brisači su još dobri ja sam kupova 3 seta u ovlaštenom dođe valeo al ne traje dugo maksimalno 2 godine onda sam u tokiću neke gumice uzeja koje imaju plastične vodilice,al to ne valja ništa 20 dana i puknu te vodilice pa ispane guma pa sam naručija s e baya samo gume i ubcija metalne vodilice nije neko sjajno rješenje al je ok ovo sve govorim za obične brisače,ne aerotwin
mur3633 Posted December 15, 2018 Posted December 15, 2018 Ma izgleda da je najbolje kupiti Bosch AeroTwin i završiti posao. Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
GTI-VR6-R32 Posted December 15, 2018 Posted December 15, 2018 Slabo vise ko i koristi ove klasnicne metlice svi su presli na ove AeroTwin.
viper84 Posted December 17, 2018 Posted December 17, 2018 (edited) Stare počele crte raditi pa uzeo na akciji Aerotwin i dobim ovo ko na videu, ne u tolikoj mjeri ali u vidnom polju je i iritantno. Znači kad vraća u jednom dijelu uopće ne prianja gumica za staklo i ostavi neobrisano. Imao ko sličan problem i da li se da to riješiti? https://www.youtube.com/watch?v=Ep6wERJgquU Edited December 17, 2018 by viper84
Recommended Posts