Jump to content
VW Club Croatia

Recommended Posts

Posted (edited)

Najbolji izbor je da uzmes originalne,ili kupis samo umetke ako nemas love za nove metlice,a Bosch u sirokom krugu obilazi,original i nista drugo.Da ne kupujes dva puta pa na kraju izadje skuplje nego original.Cim je nesto na akciji mora da valja.

Edited by GTI-VR6-R32
Posted

Koje su uopće original za G5? Valeo sam dosad koristio i bile su ok pa sam naletio na ove Bosch i mislio bude ok jer i vele da su ok kad ono rade sranja po šrajbi.

  • 3 months later...
Posted

Nesto sam cudno primjetio sa metlicama,juce sam prao auto na samousluznoj,i danas podje kisa da pada,i metlice su brisale odlicno,ali cim sam pospricao sajbu sa onim sranje odmah mi metlica podje da struze i ima neki sloj kao sumaglica kada rade brisaci?

Sta preporucujete za tekucinu za stakla,ja imam neko no name sranje,jos je zimska tekucina. 

Posted

Ne znam, nisam do sada uzimao jer planiram Sonax 5L uzet dok potrošim ovu bezimenu a sigurno je skuplja, znaš i sam.

Posted

Ja sam plaćao ljetnji Sonax 3L oko 4€. Dođe u onoj velikoj vreći. Narandžaste boje je, a ima i crveni koji se zove Red Summer. Njegov miris mi se nije svidio, pa sam uzeo Tropical Sun.
Iskreno bolje ovo uzeti, nego ono jeftino smeće sa pumpi, koje je kao voda i ništa ne pere.

Sonax Scheiben Reiniger Tropical Sun 3L

387441.png

Posted
Ja sam plaćao ljetnji Sonax 3L oko 4€. Dođe u onoj velikoj vreći. Narandžaste boje je, a ima i crveni koji se zove Red Summer. Njegov miris mi se nije svidio, pa sam uzeo Tropical Sun.
Iskreno bolje ovo uzeti, nego ono jeftino smeće sa pumpi, koje je kao voda i ništa ne pere.

Sonax Scheiben Reiniger Tropical Sun 3L

387441.png


Dje si ga kupio?:)
Posted

Nasao Sonax na pumpi i kupio 3L platio 13km ili malo jace od 6 eura.

I nasuo u auto i fino ono mirise ali izgleda da su metlice vec gotove,:zid ja ne mogu da vjerujem da su vec gotove kupio ih u Decembru,znaci 4 mjeseca bile na autu,jos imaju onaj indiktaor potrosenosti i nema ono zutog trokutica na njima.

67801086.jpg

Posted

Pošto puno km radim godišnje točim samo zimsku, da ne trebam mijenjat kasnije niti crijeva punit. :)

  • 1 year later...
Posted (edited)

Kupio na otpadu aero metlice orignalne sa golfa 4,da li sve pase ili ne?

imam one obicne,ova lijeva mi je malo nize i kaci onu plastiku na sajbi ,na koliko treba da odmaknem od plastike,mozel mala pomoc

516b4eas-960.jpg456b4eas-960.jpg596b4eas-960.jpg

 

cd6b4eas-960.jpg

Edited by GTI-VR6-R32
Posted

Ovako si namjesti, da ti ide do dolje ali ne zapinje za plastiku, ujedno se fino sakriju. Treba se malo poigrati oko namještanja zub po zub ali ide.

dsc_00582anf4h.jpg

01_dsc_0058hqfo7.jpg

Posted (edited)
3 hours ago, GTI-VR6-R32 said:

Kupio na otpadu aero metlice orignalne sa golfa 4,da li sve pase ili ne?

imam one obicne,ova lijeva mi je malo nize i kaci onu plastiku na sajbi ,na koliko treba da odmaknem od plastike,mozel mala pomoc

516b4eas-960.jpg456b4eas-960.jpg596b4eas-960.jpg

 

cd6b4eas-960.jpg

Sve pase ja sam to nekad davno radio na mk4

A tu sto zapinje sam skratio gore di je spojen uzi dio na ovaj deblji. Treba malo varit i onda pobojat na novo

Edited by ljubobj
  • Like 1
Posted

Ništa nemoj rezati, prvo stavi i vidi kako izgleda, poslao sam ti slike kako je kod mene za usporedbu s time da su kod mene došli tvornički.

  • Like 1
Posted

Dobro si očisti konusni vijak i utore od ruke brisača, pošto je od aluminija sklon je oksidaciji pa se sa vremenom zapuni. Kad ih stavljaš treba dobro stisnuti i onda zategnut, ponekad se zna ponovno podiči pa sam ga po nekoliko puta namještao da bih dobio željenu visinu. Ovako sam ih ja očistio kada sam tempomat ugrađivao pa sam ih morao skinuti.

Prije
dsc_00333wkcs.jpg

dsc_0047y2krk.jpg
Poslije
dsc_0009r6j1r.jpg

dsc_0013igjvl.jpg

×
×
  • Create New...